Bębny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Słuchajcie, problem może dla niektórych banalny, ale ja mam mały problem. Doradźcie jakie macie sposoby na zdjęcie bebnów hamulcowych? Mam plusa `99 i prawdopodobnie są już takie ranty że nie mogę sobie poradzić! Zrobiłem ponad 75kkm i warto byłoby tam zajrzeć.
 
 
Po pierwsze MŁOTEK.
Opukaj lekko bęben i powinien puscić. Jak trzymasolidnie to raczej nie jest to kwestia rantów na bieżni lecz zapieczenia na piaście. Ewentualnie można starać się podważyc dużym, płaskim śrubokrętem, ale trzeba uważać aby nie zniszczyć tarczy kotwicznej.
  
 
Janio Ci chyba wszystko wyjasnil, mlotek - to podstawowe narzedzie (tylko nie wal mlotem 5kg z calej sily )
Ja ostatnio jak zdejmowalem to musialem je dlugo opukiwac, uparte bestje
  
 
Witam
Ja robiłem to tak:
Podkładam podnośnik masywny pod most lewarując auto do góry zabezpieczając porządnie przednie koła!
Zdejmuję koło i odkręcam śróby od bębna.
Wsiadam delikatnie odpalam silnik i wrzucam bieg, daję gazu wciskam sprzegło i naciskam energicznie pedał hamulca.
Po kilku takich próbach bęben musi puścić.
Najpierw jeden bęben a potem następny.
Pozdrawiam Bialy_1987


[ wiadomość edytowana przez: Bialy_1987 dnia 2002-06-25 11:27:35 ]
  
 
Jeszcze jedno, nie używaj młotka z gumowym trzonkiem
  
 
Biały niezły pomysł musze to kiedys sprawdzic
  
 
MOżna jeszcze tak:
w bębnie są 2 otwory na śruby (chyba M wkręcasz te śrubki równo w beben - one opierają się o piastę. W ten sposób beben MUSI zejść nie ma wyjścia.
Oczywiście opukiwanie młoteczkiem tez pomoże (na początek jednak trzonkiem), bo waląc za mocno można beben rozwalić.
 
 
Bialy - stary sposob mechanikow z odpaleniem i szarpnieciem Ale generalnie nie zalecany ze wzgl bezpieczenstwa i wogole malo "higieniczny" Anonymous - wykrecanie srubek czasem konczy sie niestety zerwaniem gwintu a beben jak siedzial tak siedzi (doswiadczenia z Tarpana)
  
 
Przeszukałem forum i nic nie znalazłem na następujące pytanie:

Interesuje mnie średnica wew. bębna (LUCAS) ale nowego. Wiem, że dopuszczalana max średnica w/g Morawskiego to 203,5 mm
Ale jaką średnicę wew. ma nowy bęben Może ktoś mierzył lub wie coś na ten temat ??