Szyby w tylnych drzwiach. Pomocy.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

chciałbym wyciągnąć szyby w tylnych drzwiach. zdemontowałem boczek drzwi ale niestety nie ma tam dziury na wyciągnięcie szyby .

Może ktos już to robił ?

  
 
Ja robiłem, i powiem ci że to jest strasznie trudna sprawa. jeśli naprawdę możesz zrobić to co chcesz bez wyciągania szyby to zrób to tak. Wkładanie szyby spowrotem jest chyba jeszcze trudniejsze. Jeśli chcesz oszczędzić sobie nerwów i 2 dni czasu to lepiej nie wyciągaj tej szyby.


ALe jak się jednak mimo wszystko zdecydujesz to służę pomocą, na tyle co pamiętam bo to już jakiś czas temu było i conieco z głowy mi uleciało.

Miałem nawet fotorelacje wtedy zrobić, ale jak się zabrałem za robotę to mi się odechciało.
  
 
Generalnie chodzi o to żeby te szyby przyciemnić - naklejając na nie folie.

Nie wyobrazam sobie innego sposobu niż wyjęcie szyby
  
 
tak własnie myślałem, że o to chodzi . Ja wyjmowałem bo musiałem coś pomalować i poszpachlować, i nie chciałem załatwić szyby.

Więc przedewszystkim musisz zdjąć wszystkie uszczelki od szyby.
Zdjąć te czarne trujkąty plastikowe

Odkręcić prowadnice szyby i ją wyciągnąć.

ustawić szybe na odpowiedniej wysokości i przechylić pod odpowiednim kątem, zsunąć z rolek i wyciągnąć. powinno być tyle miejsca po wyjęciu uszczelek że się zmieśni na styk.

Zaraz poszukam troszkę dokładniejszego opisu
  
 
I znów MasterCheat mnie ubiegł. Wychodzę z wprawy...
  
 
Cytat:
2005-05-03 13:28:38, WilK pisze:
I znów MasterCheat mnie ubiegł. Wychodzę z wprawy...






A tutaj link do posta jak ja wyjmowałem