Polonez 2.0 DOHC TURBO [duzo foto]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Fotki ze skladania motoru Silnik bazuje na Cromie Turbo
  
 
I to jest to co tygryski lubią najbardziej . Kiedy zamierzasz uruchomic tego wilka w owczej skórze ??
  
 
ze wzgledu na sesje pewnie nie wczesniej niz luty/koniec lutego
  
 
Czy ten silnik będzie napędzał pokazaną przez SerU'a replikę Stratopoloneza?
  
 
Szczeście dla mnie że sie na silnikach nie znam....
Ale samo powiedzenie 2.0 Turbo juz mi sie ciepło robi. Heh ciekawe jak to bedzie chodziło.
  
 
ten silnik bedzie napedzal poloneza caro ktory przewijal sie juz na tym forum w poprzednim moim temacie wczasnije posiadal dohc z 132 wolno ssace
  
 
Tego, ktory zaliczyl pożar jakiś czas temu?

W każdym razie, silnik wygląda smakowicie, ale jak dla mnie na trochę za dużo podpór wału .
  
 
Ja nie mógłbym miec silnika z tak duzą mocą bo wszędzie gdzie jadę , jade bokiem ( przynjamniej teraz zimą)- o ile nic i nikt nie stoi mi na przeszkodzie....
P.S To tak silniczek mamy ładny a co z resztą np. jaki jest mosteczek??Skrzynia no i reszta.??
  
 
nie on sie nie palil poprostu stage 2
a skrzynia 132 a dyfer polek caro
  
 
Jaka jest przewidywana żywotność dyfra?
  
 
Cytat:
2006-01-05 12:58:25, jacek_s pisze:
Jaka jest przewidywana żywotność dyfra?

Od wymiany do wymiany - buehehehehehehe Nie no zartuje
No wląsnie ciekawe??
  
 
powiem tak :
jest to dyfer o przelozeniu 3.9 jak dobrze pamietam, a ile wytrzyma?
tego to najstarsi gorale nie wiedza ;P

a moja opinia jest taka ze i tak skoczy sie na szperdyfrze
  
 
kawał porzadnej roboty i to jest jedyna opcja do czego sie 2.0 nadaje

ale ja wole rozkrecić swojego i od dawna wiem do kogo sie o wykonanie
  
 
a co bedziesz rozkrecal?
  
 
Cytat:
2006-01-05 13:36:56, kania_ pisze:
a co bedziesz rozkrecal?



mileottcennto

czyli mam zamiar delikatnie podnieśc zakres uzytecznych obrotów w góre tak do 9000

tak naprawde chce mu zaaplikować 2X 40IDFz Cold Air Intake System-em + lepsiejsze wałki zeby troszke lepiej sie kręcił i ładniej brzmiał ale jakośc nie moge dozbierać kasy


  
 
tak jak pisalem na f&f bedzie to drugi poldek 2.0 turbo w krakowie.
wiec Krakow rosnie w sile
  
 
Ja do swojego 1800 zakupiłem 2 dellorto DHLA 40 od alfy 1,8 dohc Do tego zrobiona głowica i mysle ze powinno dac to namacalne efekty, musze jeszcze tylko wyspawac jakis kolektor pod te gazniki
  
 
Cytat:
2006-01-06 16:58:46, Michallodz pisze:
Ja do swojego 1800 zakupiłem 2 dellorto DHLA 40 od alfy 1,8 dohc Do tego zrobiona głowica i mysle ze powinno dac to namacalne efekty, musze jeszcze tylko wyspawac jakis kolektor pod te gazniki



walezy ma dojście do odpowiednich kolektorów

z tym ze bedziesz miał mały problem bo te gąźniki przystosowane są do motraŻu po drugiej stronie silnika czuli tam gdzie masz wydech a zwiażane to jest z konstukcja pływaka czyli jak bedziesz jechał pod góre to zamiast wzbogacac ci kieszanke bedzie zubozał ale to było gdzieś opisane




[ wiadomość edytowana przez: OLO dnia 2006-01-06 23:43:07 ]
[ powód edycji: orto - montaŻ ]

[ wiadomość edytowana przez: OLO dnia 2006-01-06 23:44:23 ]
[ powód edycji: orto - montaż ]
  
 
Cytat:
2006-01-06 20:40:34, bodziot pisze:
walezy ma dojście do odpowiednich kolektorów z tym ze bedziesz miał mały problem bo te gąźniki przystosowane są do motrażu po drugiej stronie silnika czuli tam gdzie masz wydech a zwiażane to jest z konstukcja pływaka czyli jak bedziesz jechał pod góre to zamiast wzbogacac ci kieszanke bedzie zubozał ale to było gdzieś opisane



Czyli jedyne wyjscie to załozyc 16V od cromy Gazniki kupiłem razem z mikserami do gazu(nie zarobie na bene a noge mam ciezka ) wiec na benzyne bede raczej przełanczał stojac na swiatłachi na płaskiej powierzni Ile orientacyjnie moze kosztowac taki kolektor ?


[ wiadomość edytowana przez: OLO dnia 2006-01-06 23:43:40 ]
[ powód edycji: orto u bodziota ]
  
 
Cytat:
2006-01-06 21:40:31, Michallodz pisze:
Czyli jedyne wyjscie to załozyc 16V od cromy Gazniki kupiłem razem z mikserami do gazu(nie zarobie na bene a noge mam ciezka ) wiec na benzyne bede raczej przełanczał stojac na swiatłachi na płaskiej powierzni Ile orientacyjnie moze kosztowac taki kolektor ? [ wiadomość edytowana przez: OLO dnia 2006-01-06 23:43:40 ] [ powód edycji: orto u bodziota ]



jak pamietqam 400 albo 450 z tym ze niepamietambo kiedyż miałem oferte zakupu odlewanych Abartha a walezego były spawane

jak znajde to ci podam namiary