Dalej omega, a może coś innego?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Po ostatnim zlocie odczułem wrażenie że nie jeden z nas zadał sobie pytanie co zamiast omegi
Ja mając jedną rozebraną a drugą jeżdżącą (dawce części) jakoś nie mogę zabrać się do roboty, aby złożyć całość i cieszyć się z posiadania omegi.
Ale brak chęci i człowiek się wacha, jest tyle fajnych aut przy których omega wygląda trochę skromnie

alternatywa i ma nawet 18 lat.

Jakieś inne propozycje.

Jakiś czas temu 7gsi pokazał co należy zrobić z silnikiem C30se gdzie jego miejsce

  
 
do mnie bardziej przemawia Audi, naped na 4 kapcie to naped na 4 kapcie
Jednak prawda jest taka, czym bys nie jezdzil, to i tak do Omegi ma sie wielki sentyment i koniec koncow do niej wraca
  
 
Audi jest fajne ale quattro



A patrząc na brać lobową to już sentymętów nie ma fatboy82
  
 
oprócz fikusowego dupowozu mam złomegę i jepa, jak wiadomo do obu jestem bardzo przywiązany

gdybym ich nie miał, to kusi mnie zmutowany rekin E21 (miałem ze 4szt i sentyment ogromny) - Alpina kolor ciemnoniebieski lub po prostu wydmuszka z klatką i V8, od biedy R6 3,5. Inna opcja to czarna E30 bez dachu z jasną skórą i V8 pod maską.

"od zawsze" podobał mi się też ford capri - lubię jego linię a silnik 2,8 jest naprawdę wystarczający.

z nowszych zabawek - impreza, stara, kultowa, lekka, niebieska, nawet bez 500KM tylko w pełnej serii + wydech - to auto w pełni mnie satysfakcjonuje


...a skończy się pewnie tak, że mnie się to wszystko znudzi bo czasu coraz mniej na takie hobby, zrobię promocyjną wyprz za bezcen i kupię drugiego fikusa, pewnie jeszcze w dieslu
  
 
Monza w 3 litrach mi wystarczy
  
 
a w promocji masz tam GETRAGA z jedynką "nie w tę mańkę"
klik



[ wiadomość edytowana przez: MEGA_3 dnia 2011-07-29 20:08:17 ]
  
 
jakiś czas temu po głowie chodził mi mercedes W 124 500E piękna bestia ale przy dzisiejszych cenach paliwa to tylko na lawecie to wozić.
Przeglądając samochody w necie (90 lata) to omega A z C30se pod maską mimo wszystko jest najbardziej ekonomiczna i ma najlepsze osiągi w swojej klasie z 3.0 pod maską
masa zabija konkurencje

[ wiadomość edytowana przez: dan-cnc dnia 2011-08-02 23:28:42 ]
  
 
Ech, narzekacie na brak aut.
Ja tam jestem zadowolony, brak garaży tylko.
A jak mnie znudzą korki wezmę sobie VFR i śmigam ile chcę.

Ostatnio gdzieś kredensa widziałem na sell.........
  
 
Cytat:
2011-08-02 23:26:47, dan-cnc pisze:
Przeglądając samochody w necie (90 lata) to omega A z C30se pod maską mimo wszystko jest najbardziej ekonomiczna i ma najlepsze osiągi w swojej klasie z 3.0 pod maską


Składaj swoją i ciesz się jazdą...
Jak zmienisz auto to co będziesz miał więcej? DVD a może masaż foteli
  
 
W motoryzacji wymyślili sobie jakieś dziwne klucze 12 oczkowe; torxy... , człowiek musi najpierw skompletować narzędzia a dopiero później może bawić się w mechanika.

arti-77
Takie bajery jak wymieniłeś mnie nie krecą, pamiętaj słowa PiotraS "masa zabija"

Trzeba zakasać rękawy i reanimować omegę bo jest tego warta
  
 
Cytat:
2011-08-27 00:29:25, dan-cnc pisze:
W motoryzacji wymyślili sobie jakieś dziwne klucze 12 oczkowe; torxy... , człowiek musi najpierw skompletować narzędzia a dopiero później może bawić się w mechanika.



taa
tu polecam kolegę MEGA - właśnie ostatnio skompletowałem brakujące narzędzia, w tym 2 pełne zestawy torxów
  
 
Odświeżę wątek.
Szukam samochodu zanim odbuduję omegę A
Znalazłem na allegro omegę B w ciekawej wersji, może ktoś z kolegów zna ten samochód.
A może właściciel jest na forum?

Omega STEINMETZ
  
 
w/g mnie "psintosowa" omega jest bardzo fajna - gdybym szukał omegi, na pewno bym się do niego odezwał po tą sztukę

póki co kupiłem jepa, byłem w szoku, że auto rocznik 95 ma 100% ori lakier i nie ma żadnej, ale to żadnej korozji - zdrowizna

ale, podobnie jak z omegą, zima minęła i dzisiaj robiłem jepowi pierwsze 2 zaprawki. Ruda mnie lubi

  
 
Wygląda ładnie
Brać, wrzucać manual, cieszyć się z jazdy
  
 
albo szukać innego starego żłopla

fota z motoshow
  
 
Cytat:
2012-03-24 20:45:43, ilku pisze:
Wygląda ładnie Brać, wrzucać manual, cieszyć się z jazdy



Jak już szukasz Beee to bierz Ją(lładna sztuka) o ile zdjęcia oddają stan rzeczywisty.
  
 
Po długich poszukiwaniach udało się znaleźć omegę B w dobrym stanie jak na 14 letnie auto



Na pierwszym planie omega 98 rok. produkcji wersja sport motor 2.5V6. automat.
Drugi plan auto Graina, dla którego wielkie podziękowania za pomoc i transport w poszukiwaniu samochodu


Zdjęcie z telefonu trochę kiepskiej jakości
  
 
Gratulacje, niech służy bezawaryjnie
 
 
Cytat:
Gratulacje, niech służy bezawaryjnie



Dzięki.

Teraz pora ją zagazować, (ale nie znam się na tym)
Zastanawiam się nad instalacją stag ale nie wiem jakie dobrać wtryski i parownik (jakiej firmy).
W przyszłości nie wykluczony motor 3.2 w manualu
Zależy mi aby instalacja była dobrze skonfigurowana, elementy/części ze sobą dobrze współpracowały.

Może macie jakieś propozycje?
  
 
To może taki zestaw :

-stag 300+
- wtryski Hana
- parownik np. KME gold