Ksenony w Maluszku

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś z Was forumowiczów widział takiego maluszka z takimi światłami ??

  
 
ja widzialem na soczewkach, ale na ksenonach nie
  
 
a masz jakieś foteczki tego maluszka na soczewkach
  
 
w jednym z ostatnich numerów gt jest opisywany taki oczopieprzny maluch fuuuuuu
  
 
wejdź tutaj a zobaczysz: https://images.google.pl/imgres?imgurl=bluebox.zary.com.pl/auta/peko.jpg&imgrefurl=http://bluebox.zary.com.pl/auta/&h=67&w=100&prev=/images%3Fq%3Dfiat%2B126p%26start%3D20%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26lr%3D%26ie%3DUTF-8%26oe%3DUTF-8%26sa%3DN
  
 
A co, chcesz coś takeigo zasadzić? Byle nie na prądnicy . Jeśli "zaskoczy" choć jedna żarówka to już będzie sukces...
A może Ty widziałeś takiego maluszka?? Tylko troche lipa jak wartość reflektorów przekracza wartość pojazdu w którym są zamontowane
  
 
i wciśnij fiat 126p by FRANC
  
 
Swojego czasu po Gdańsku poruszał się maluszek z ksenonami w seryjnych szkłach maluszka Świeciło to jak kompletna elektrownia w rajdówce no i oczywiście to białe światło. Wtedy jeszcze jako niezmotoryzowany dowiedziałem się, że była to kompletna instalacja z Audi A8 Więcej informacji brak
  
 
Mam takie jedno proste pytanie - po co Ci ksenony w maluchu?
  
 
Cytat:
2004-01-16 15:54:33, Race_D pisze:
A co, chcesz coś takeigo zasadzić? Byle nie na prądnicy . Jeśli "zaskoczy" choć jedna żarówka to już będzie sukces...
A może Ty widziałeś takiego maluszka?? Tylko troche lipa jak wartość reflektorów przekracza wartość pojazdu w którym są zamontowane



A co to ma do rzeczy ? ksenony maja mniejsza moc niz zwykle ZTCW.
  
 
O ile się nie myle to Strongi opowiadał że kiedyś na spotkanie GW przyjechał malec 900ccm z ksenonkami własnie.. może nam on coś o tym opowie bo ja dokłądnie nie pamiętam od czego on to miał
  
 
To nie były xenony tylko projektory. Gościu się wymądrzał że to są xenony ale później się okazało że zwykłe soczewki od VW Passata. Ale efekt i tak był kozacki i świeciły zajebiście. Warto by było coś takiego wrzucić.
  
 
ja również zastanawiam się nad montażem ksenonów w przyszłości. Nie żadnych projektorów z Passata czy soczewek z Punto. A odpowiem prosto na pytanie "po co". By lepiej świeciło i mało jeździ takich maluszków po Polsce. Indywidualizm plus bezpieczeństwo. Niektórzy jeżdżą malanami bo to najtańsze a inni bo je kochają.
  
 
Może i fakt ale czy aż tyle lepiej świecą by ładować w to tyle kasy?
Lepiej mechanicznie go usprawniać.Ja jeżdze maluszkiem bo go lubię.I chce by był szybki. Taki mój plan
  
 
Strongi, na spotkanie GW przyjechały kiedyś 2 maluchy 900 z soczewkami.. i jeden z nich miał rzeczywiście ksenony.. nie maluch Jacka ten czerwono- granatowy tylko ten zielony..
  
 
Cytat:
2004-01-17 18:04:20, devilmick pisze:
Strongi, na spotkanie GW przyjechały kiedyś 2 maluchy 900 z soczewkami.. i jeden z nich miał rzeczywiście ksenony.. nie maluch Jacka ten czerwono- granatowy tylko ten zielony..



Mylisz się Mick. Ten zielony miał soczewki z Punto. To nie były ksenony. O był opisany w którymś GT. Poszukaj w starych tematach bo kiedyś ktoś rzucał skany tego GT na forum. Ale Jacka mi się bardziej podobały niż te w zielonym.
  
 
hmm.. skoro tak mówisz... ale jeśli chodzi o te soczewki to duzo lepiej wygladały u Jacka..
  
 
Jeżeli chodzi o moc tych żarówek ksenowych która jest pobierana - jest ona mniejsza jak niektórym się wydaje

Moc na samym początku jest "ogromna" około 30 A - ale to trwa 0,1 sekundy, a spowodowane jest to tym że przetwornica wysokiego napięcia musi zapalić w bańce gaz - czyli ksenon, potem spada do 35 W - żarówka przy samym świeceniu pobiera 35 W - czyli ile mniej niz tradycyjne żarówki - w Elegantach są 55/60 W - czyli krótko mówiąc - jedna żarówka na długich w EL (w innych jak są takowe założone) świeci co dwie żarówki ksenonowe !!

Bilans energetyczny lepszy niż w tradycyjnym oświetleniem - nie mówię już o widoczności na drodze.

A tym bardziej powinno się zainwestować w nowe - czytaj lepsze oświetlenie - a dopiero moce podnosić

I z tego co się dowiedziałem za 500 zł - można mieć "zabójcze" światał w nocy

Czekam na odpowiedzi
  
 
Proszę o podanie możliwości montażu ksenonów w 126p. Skąd wziąć szkło reflektora, przetwornice i sam emiter światła. Może jakieś strony internetowe albo firmy wykonujące tego typu przeróbki LEGALNIE z dopuszczeniem do ruchu.
  
 
Był taki temat o kseononach w maluchu. Proszę korzystać z wyszukiwarki.


EDIT:
Będąc miły połączyłem wątki...

[ wiadomość edytowana przez: koniu dnia 2004-02-05 22:54:16 ]