Czyżby sprzęgło diabli wzieli? - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie gdzie zakupie sprzęgło panthera ? macie moze jakis namiar bo wpisujac w google panther brak konkretnych wynikow
  
 
Może tu się podczepię. Otóż w końcu po 10 miesiącach postoju (niestety nie miałem czasu wcześniej) w garażu postanowiłem przewietrzyć moją 06. Wsadziłem akumulator wsiadam i co... nie mogę wcisnąć sprzęgła Pedał ani drgnie. No to na siłę i wcisnąłem i tak pedał został No to ręką go odciągnąłem i chcę wcisnąć jeszcze raz i teraz to już amen ani drgnie. No to cisnę na siłę i się wcisną i znowu go odciągnąłem ręką ale za trzecim razem to już zaczął chodzić lekko... za lekko. Zaglądam pod auto z wysprzęglika poszedł płyn. I tu pytanie czy padł wysprzęglik czy staną docisk?? W sumie po takim postoju.. wrzuciłem na luz silnik zapalił normalnie ale zgasiłem bo jak docisk został na pozycji rozłączonej to szkoda łożyska. Ps. Hamulców penie też nie będzie
  
 
Cytat:
2012-08-06 22:51:37, ironman4 pisze:
Może tu się podczepię. Otóż w końcu po 10 miesiącach postoju (niestety nie miałem czasu wcześniej) w garażu postanowiłem przewietrzyć moją 06. Wsadziłem akumulator wsiadam i co... nie mogę wcisnąć sprzęgła Pedał ani drgnie. No to na siłę i wcisnąłem i tak pedał został No to ręką go odciągnąłem i chcę wcisnąć jeszcze raz i teraz to już amen ani drgnie. No to cisnę na siłę i się wcisną i znowu go odciągnąłem ręką ale za trzecim razem to już zaczął chodzić lekko... za lekko. Zaglądam pod auto z wysprzęglika poszedł płyn. I tu pytanie czy padł wysprzęglik czy staną docisk?? W sumie po takim postoju.. wrzuciłem na luz silnik zapalił normalnie ale zgasiłem bo jak docisk został na pozycji rozłączonej to szkoda łożyska. Ps. Hamulców penie też nie będzie



bo auto musi jeździć, przynajmniej co kilka tygodni.

co do sprzęgła do roboty układ hydrauliczny sprzęgła.
  
 
Z hamulcami to raczej będzie odwrotnie , że raczej będą cały czas .
Też miałem kiedyś taki przypadek z pedałem sprzęgła po wymianie płynu w układzie sprzęgła, opisywany w wątku dotyczącym nie wracania pedału sprzęgła po jego wciśnięciu.
Przyczyną niemożliwości wciśnięcia pedału sprzęgła był chyba wysprzęglik, po rozruszaniu go wszystko wróciło do normy . Także i tutaj może nie trzeba niczego wymieniać Poza ewentualnie płynem jeśli jest stary.
Trzeba chyba zobaczyć czy ten wysprzęglik pracuje dobrze ? Płyn mógł pociec od zablokowania tłoczka wysprzęglika.
  
 
Mam taką nadzieję że to wysprzęglik ponieważ sam płyn nie był w układzie wymieniany dobre 10 lat, więc pewnie naciągnął wilgoci i po sprawie. Dodam że auto cały czas stało w garażu więc docisk może aż tak nie ucierpiał.