Szyberdach - gdzie kupić, jak założyć - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
JAK BĘDZIE CI ZA MOCNO PRZYGRZEWAĆ W GŁOWE TO JEST JESZCZE NA TO SPOSÓB- OKLEIĆ BARDZO CIEMNĄ FOLIĄ , TO ZABIEG SPRAWDZONY I DZIAŁAJĄCY
  
 
Ptaszek wleciał do kabiny przez otwarty szyberdach i nafajdał na kierownicę...Może myślał zamieszkać na dłużej?
  
 
Grzegorz a ile kosztuje zetów taki szyber ????

Masz tylko otwierany, czy cały rozsuwany???

pozdro

Andy
  
 
Cytat:
2003-06-08 17:57:34, Andy pisze:
Grzegorz a ile kosztuje zetów taki szyber ????

Masz tylko otwierany, czy cały rozsuwany???

pozdro

Andy



Tylko otwierany, ale można wyjąć szybę zupełnie ( trochę nie wiadomo co zrobić z tym szkłem po wymontowaniu- do bagażnika strach, że sie zbije , zostawić w kabinie strach, że przy ostrym hamowaniu utnie głowę) . Taki odsuwany to ponad 1200złotych kosztował. Odpuściłem.
Wybuliłem prawie 800 z założeniem.
  
 
mnie proponował gość który mi zakładał ten co mam orginalny ładoski tyle że nie było takich ład na polskim rynku za 300zł bez montażu a za tą usługę chciał 150zł czyli razem 450zł ale jest tylko odsuwany co mnie się nie za mocno podoba bo słońce świeci w głowe i nie tylko podczas jazdy także uchylany jest pod tym względem lepszy
  
 
Dobry, ale najlepiej mieć taki rozsuwany, który również można uchylać

Andy
  
 
Witam
Ja również jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem dziury w dachu .
Zakupilem juz z szyberkiem moją Ladną i na początku miałem stały prysznic podczas jazdy ponieważ byla pęknięta ramka i za zadne skarby nie dalo sie jej nigdzie kupic . Zastosowalem maly podstep i zamienilem sie na szyberdaszki z kolesiem ktory potrzebowal pilnie kaski i w ten sposób ja sie stalem posiadaczem prawie nowego szyberka a koles kompal sie w malcu
Jesli o chodzi o komfort to moja ladna jest obecnie czarna jak smola i szyberek niewiele pomaga jak jest upał.
  
 
Ha tyle że szyber uchylany i odsuwany kosztuje od 600 zł w góre a moja ładna ma już 25 lat i nie chciał bym na to wydać równowartości auta
Jurek moja jest granatowa tak więc do czarnego nie za daleko ale mam jeszcze ciemne szyby i nie jest tak tragicznie przynajmniej dużo lepiej niż z przezroczystymi
  
 
Może od razy przerobić autka na kabriolety; wtedy problem wentylacji się rozwiązuje .

Ciekawe ile by to kosztowało?
  
 
Tarczę do szlifierki kątowej lub taniej brzeszczot
  
 
A wzmocnienie podłogi???
  
 
Koledzy kiedyś wspawali szyny pod trabata, bo im sie łamał))
  
 
Cytat:
2003-06-12 16:16:51, Grzegorz75 pisze:
Tarczę do szlifierki kątowej lub taniej brzeszczot


... myślałem o czymś troche bardziej profesjonalnym + składany dach i takietam. Przerabiją garbusy, może robią też i Łady?
  
 
Zauważ że:
1) przerabiają sanochode 2 i 3 drzwiowe ( powód - łatwiej usztywnić konstrukcję) więc przeróbki klasyków odpadają
2) w przypadku Niwek trzebaby profesjonalnie wykonać a wcześniej zaprojektować i wyliczyć pod względem wytrzymałościowym pałąki, bo Niwka jest jedną z nielicznych terenówek bez ramy a z samonośną budą i pałąki musiałyby jakoś zrekompensować tą zmniejszoną sztywność więc zdecydowanie odradzam.
Tak że myślę że najlepiej zostać przy szyberdachu ewentualnie dorwać gdzieś Landole (chyba ktoś ma coś takiego w klubie)Andrzej
 
 
albo zrobić taką domową landolę z dachem do słupka drzwiowego, a dalej pałatka
tak jak Mario widziałeśw servisie
  
 
Szczerze mówiąc to też chyba za duże osłabienie konstrukcji
Andrzej
 
 
Widzialem w Wa-wie Samarke kabrio. Ciekawy samochodzik na lato. Bylo gdzies jej zdjecie na forum. Goralu, moze bys obcial daszek - w bagazniku zmiescilby ci sie skladany .
  
 
Ja posiadam Samarkę. Fura znakomita. Też chciałbym zamontować szyberdach, ale...
Dużo słyszałem o szyber samoróbce. Ludzie mówili mi że to będzie póżniej przeciekało.
PRAWDA?
 
 
Cytat:
2003-06-13 19:10:32, boreg pisze:
Goralu, moze bys obcial daszek



...na zimę byś sobie z powrotem przyspawał i byłoby git
  
 
Witajcie.

Znacie jakieś adresy sklepów (najlepiej internetowych) z tymi wynalazkami?
Najbardziej jestem zainteresowany elektrycznym i odsuwanym do końca...

Wielkie dzieki za wszelką pomoc.


Jocker