Kodowanie kluczyka po wymianie baterii [Corolla 2003] - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jeszcze jedna kwestia: zeby nie bylo ze nie czytalem poprzednich postow...widze ze na gorze w ktorejs wypowiedzi jest dokladnie opisany proces programowania, - pytanie czy tak samo postepujemy w przypadku silnika benz. 1,4 Corolla 2003 i czy PRZE-programowanie uzywanego klucza wyglada tak samo?(jesli to w ogole mozliwe).

bede wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki. z gory dzieki!!
  
 
hey wszystkim. mam pytanie wlasnie kupilem toyote matrix ze stanow i mam tylko jeden kluczyk. Brak pilota do centralnego zamka wiec chcialem sie dowiedziec gdzie najlepiej cos takiego zakupic i jak sie programuje taki pilot czy poradze sobie sam czy raczej oddac auto do jakiegos warsztatu?
  
 
Cytat:
2008-10-17 13:47:29, toyotamatrix pisze:
hey wszystkim. mam pytanie wlasnie kupilem toyote matrix ze stanow i mam tylko jeden kluczyk. Brak pilota do centralnego zamka wiec chcialem sie dowiedziec gdzie najlepiej cos takiego zakupic i jak sie programuje taki pilot czy poradze sobie sam czy raczej oddac auto do jakiegos warsztatu?


A skad wiesz ze masz zamek na pilota??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
poniewaz jak go kupowalem a kupowalem go na aukcji to bylo napisane ze "pilot niestety zgubiony" czy cos takiego. a teraz bym chcial sobie wlasnie dokupic ten pilocik tylko jak pozniej jest z kodowaniem prosze o odpowiedz
  
 
Cytat:
2008-10-18 23:13:46, toyotamatrix pisze:
poniewaz jak go kupowalem a kupowalem go na aukcji to bylo napisane ze "pilot niestety zgubiony" czy cos takiego. a teraz bym chcial sobie wlasnie dokupic ten pilocik tylko jak pozniej jest z kodowaniem prosze o odpowiedz


Tylko ze zakladajac ze jest tam remote control choc watpie to ten pilocik kosztuje tyle co dobry sterownik z 2 pilotami z zalozeniem.Wiec niema sensu go dokupic liczac na to ze ktos mowi prawde.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam!

Podłącze się do postu z moim problemem

Potrzebuję procedurę dokodowania kolejnych kluczy z fabr. immobiliserem do Toyoty Corolli VERSO 2005r - diesel

Wszelkie znalezione przeze mnie materiały opisują jak dokodować klucz w przypadku Totyoty z kluczem tradycyjnym (z grotem), który wkładamy do stacyjki i kręcimy nim 5 razy itd - Corolla Verso ma natomiast klucz w postaci "kostki", który umieszczamy w otworze i niestety nie da się nim pokręcić

Z góry dziękuję
kapela
  
 
Cytat:
2008-11-13 23:42:08, kap1 pisze:
Witam! Podłącze się do postu z moim problemem Potrzebuję procedurę dokodowania kolejnych kluczy z fabr. immobiliserem do Toyoty Corolli VERSO 2005r - diesel Wszelkie znalezione przeze mnie materiały opisują jak dokodować klucz w przypadku Totyoty z kluczem tradycyjnym (z grotem), który wkładamy do stacyjki i kręcimy nim 5 razy itd - Corolla Verso ma natomiast klucz w postaci "kostki", który umieszczamy w otworze i niestety nie da się nim pokręcić Z góry dziękuję kapela


Procedura jest prosta bierzesz intelligent tester 2 i kodujesz

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Bigelektron dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź

A tak poważnie liczyłem na coś bardziej konkretnego.

Gdybym miał ten wynalazek "Intelligent Tester 2 " albo żeby chociaż ktoś u mnie "na wsi" miał taki wynalazek to nie zawracałbym gitary forumowiczom.

Jeszcze raz zwracam się z apelem o pomoc w zaprogramowaniu klucza do Corolli Verso 2005 - disel.

pzdr

kap1
  
 
Cytat:
2008-11-14 14:57:19, kap1 pisze:
Bigelektron dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź A tak poważnie liczyłem na coś bardziej konkretnego. Gdybym miał ten wynalazek "Intelligent Tester 2 " albo żeby chociaż ktoś u mnie "na wsi" miał taki wynalazek to nie zawracałbym gitary forumowiczom. Jeszcze raz zwracam się z apelem o pomoc w zaprogramowaniu klucza do Corolli Verso 2005 - disel. pzdr kap1


No to ci jeszcze raz napisze ze niema recznej procedury tak jak do starych modeli.
Mozesz ewentualnie sprobowac procedura reczna ze starszych modeli 5 razy stacyjka 6razy drzwiami -zamiast przekrecac klucz wlaczasz zaplon przyciskiem do zapalenia sie kontrolek na desce.
Moze zadziala ale nigdy nie probowalem.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
czy lexus gs300 99rok ma taki sam sposób kodowania kluczyka z master key??
  
 
Cytat:
2007-06-10 11:08:11, panjarekp pisze:
Mam problem z kluczykiem nie otwiera centralnego zamka. Wszystko po wymianie baterii. Podobno jest sposób na programowanie niestety ja mam tylko instrukcję obsługi po holendersku...

Witam
Mam Corolle E12 combi i podobny problem co kolega. U mnie stało się to z dnia na dzień. Schodzę do garażu i nie mogę odblokować alarmu z kluczyka. Drzwi otwarłem kluczykiem, ale dioda na kolumnie kierownicy miga a guziki na kluczu nie dzialają. Dioda na kluczyku miga jak naciskam ale alarm nie reaguje. Po włożeniu do stacyjki immobilaizer zostaje odblokowany, ale nie mogę odpalić bo blokuje alarm. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Paweł
  
 
Odblokowałem alarm, ale nie mogę otwierać i zamykać z pilota. Doradźcie coś proszę.
Pozdrawiam
  
 
Podejdź do autka i naciśnij równocześnie przyciski na pilocie: zamknij + otwórz i przytrzymaj jakieś 5-10 sekund, potem normalnie spróbuj otworzyć/zamknąć. Jeśli nie pomoże zmień baterię albo sprawdź na mierniku czy na pewno dobra, bo to że dioda świeci nie zawsze się sprawdza.
  
 
Cytat:
2009-11-17 00:01:34, odyseuszek pisze:
Podejdź do autka i naciśnij równocześnie przyciski na pilocie: zamknij + otwórz i przytrzymaj jakieś 5-10 sekund, potem normalnie spróbuj otworzyć/zamknąć. Jeśli nie pomoże zmień baterię albo sprawdź na mierniku czy na pewno dobra, bo to że dioda świeci nie zawsze się sprawdza.


Witam
Niestety nie pomaga. Baterie OK.
Dzięki za zainteresowanie.
Może jeszcze ktoś coś wymyśli.
Pozdrawiam
  
 
Witam wszystkich.

Podobnie jak większość z was mam problem z kluczykiem.

Kupiłem niedawno Corollę Verso 2003 rok(stary model)D4D. Do auta dostałem tylko jeden klucz z pilotem-czarny z dwoma przyciskami.

Dokupiłem drugi,taki sam surowy z pilotem i dociąłem go.Pozostaje kwestia zaprogramowania. Czy mógłby ktoś podać procedurę(jeśli taka istnieje) samodzielnego zakodowania do mojego modelu auta.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam
  
 
Tu może pomóc Bigelektron z Katowic.
  
 
Dzięki.
Właśnie dziś udało mi się zaprogramować immo dzięki radom Bigelektrona.

Sposób 100% działa.(5 razy zapłon,6 razy drzwi itd)
  
 
Witam, dziś chciałem otworzyć moją Toyotę jak zwykle naciskając przycisk w kluczyku. A tu nic, żadnej reakcji!. Pomyślałem, że pewnie bateria się wyczerpała. Wziąłem drugi kluczyk a tu to samo. Otworzyłem kluczykiem. Centralny zamek zadziałał, otworzyły się zamki we wszystkich drzwiach. Sprawdziłem bezpieczniki ale ten, który odpowiada za centralny zamek jest OK (nr 29 pod schowkiem bocznym). Wszystko inne w samochodzie działa bez zarzutu. Pojechałem do pracy. Tam zadziałał - zamknąłem auto pilotem w kluczyku. Tak było parę razy. Wróciłem do domu, chce zamknąć pilotem jak zawsze a tu znów nie działa.
Ciekawy jestem co to może być. Pewnie dla naszego speca Bigeelektrona to bułka z masłem...
  
 
Cytat:
2010-04-25 16:07:55, panjarekp pisze:
Witam, dziś chciałem otworzyć moją Toyotę jak zwykle naciskając przycisk w kluczyku. A tu nic, żadnej reakcji!. Pomyślałem, że pewnie bateria się wyczerpała. Wziąłem drugi kluczyk a tu to samo. Otworzyłem kluczykiem. Centralny zamek zadziałał, otworzyły się zamki we wszystkich drzwiach. Sprawdziłem bezpieczniki ale ten, który odpowiada za centralny zamek jest OK (nr 29 pod schowkiem bocznym). Wszystko inne w samochodzie działa bez zarzutu. Pojechałem do pracy. Tam zadziałał - zamknąłem auto pilotem w kluczyku. Tak było parę razy. Wróciłem do domu, chce zamknąć pilotem jak zawsze a tu znów nie działa. Ciekawy jestem co to może być. Pewnie dla naszego speca Bigeelektrona to bułka z masłem...


Tez jestem ciekaw...
Zmierz czy baterie maja conajmniej 3v,jak jest 2.8-2.9 to raz dziala raz nie.Abstrachujac od zaklucen radiowych,trzeba sprawdzic czy nie zasniedzial odbiornik ,jest widoczny po zdjeciu oslony slupka prawy tyl-przy tylnej szybie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam. Dziękuję za szybką odpowiedź. Bateria ma 3V. Do odbiornika jeszcze nie zaglądałem. Pod domem nie mogłem otworzyć pilotem a w pracy działa nawet z 2 piętra . Wracam do domu i znów nie działa.....
Ciekawa sprawa.