Fotorelacja - oklejanie szyb (bok tył ) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2008-03-21 20:53:29, PUNIU pisze:
no tylna szybke w moim aucie fachowiec robil moment i nie ma ani jednego zagiecia - poprostu rewelacja i bez opalarek suszarek czy innych gadzetow - dobra folia to podstawa

Takie bajki to mozesz wiesz komu opowiadac? Zeby folie dopasowac na szybe trzeba ja podgrzac.
Cytat:
2008-03-21 20:50:53, pytlar pisze:
mi chodzi ze szyby sa proste jak stol i wtedy nie problem okleic!!:] a te folie z allegro nie sa za bardzo termokurczliwe... niestety zuzylem juz kilka rolek tej folii i wiem do czego sie nadaje a do czego nie..

A to ze folia z allegro jest o upe potluc to juz inna sprawa

[ wiadomość edytowana przez: mefis22 dnia 2008-03-21 21:02:51 ]
  
 
dobra folia z gwarancja kosztuje za m2 ok. 150,- PLN. Ja taką u siebie wrzucałem i nawet jak ostro sie "pacowało" folijkę to nawet najmniejszej ryski na niej nie ma. do tego można ja przyklejać i odklejać nawet i 5x jak coś krzywo się przyklei. Nie wart kupować szajsu z allegro bo po pierwsze rysuje sie jak cholera a po drugie wyblaknie po roku czy dwóch
Ktoś sie pytał czy jest wypukła w jedną stronę... Tak
hehe takie ściemy, że bez profilowania folii oklei sie tylną szybę to dzieci można nabrać
aby prawidłowo okleić szybę tylną nalezy najpierw prawidłowo ją wyprofilowac za pomocą opalarki i dużej ilości wody. Profilowanie rozpoczynamy od dokładnego wyczyszczenia szyby tylnej (trzeba to bardzo dokładnie zrobić, ponieważ jak będziemy gładzic folie i będzie okruch pod spodem to niestety ale powstaną defekty na folii) potam spryskujemy i szybę i folie dużą iloscią wody. W jednej ręce trzymamy packę (polecam packi Oracala) w drugiej opalarkę. Najlepiej żeby była druga osoba obok, która będzie co jakis czas spryskiwała szybkę. Samemu też się uda folię pacujemy na obszarze mniej więcje takim jak na zdjeciu przykładowym poniżej:



oczywiście miejsca gdzie pacujemy to te białe pole. Pacujemy zaczynając od srodka i rozciągamy folie w kierunku na zewnątrz. te nie zamalowane miejsca zostawiamy wolne, ponieważ "ściągną się" jak już nakleimy folię po stronie wewnętrznej (a co tam niech wisza falbanki hehe). Schodzi sie przy tym sporo czasu ale wart dobrze wyprofilowac folie bo od tego zalezy efekt końcowy., Należy też pamiętać o czestym chłodzeniu folii, tak zeby się nie przegrzała jak już folia będzie miała odpowiedni kształt przygotowujemy stronę wewnętrzną, czyli dokładna czystka wewn. strony szybki w kombiaku zdejmujemy ten plastik i uszczelkę przy szybie tak żebyśmy mieli jak najwiecej szybki widocznej od strony wewnętrznej. Znacznie nam to późniejszą prace ułatwi. Zdzieramy warstwę ochronną folii, spryskujemy szybke i folię wodą z płynem i jazda Oczywiście folia musi być mniej wiecje przycięta na wymiar szybki jednak z zakładem bo przy podgrzewaniu folia się kurczy i nie chcemy przeciez mieć prześwitów na krawędziach i to tyle szybkich wskazówek jak bede przyciemniałszybkę tylną to popstrykam foteczki i wrzucę na forum dokładna fotorelację

[ wiadomość edytowana przez: _KanaR_ dnia 2008-03-21 21:58:44 ]
  
 
Wreszcie ktos kto sie zna na rzeczy sie wypowiedzial. I jeszcze jedno, po ofoliowaniu szyb widac rysy bardziej niz normalnie.
  
 
Mi wyszedł taki efekt tylnych trójkątów

Dzisiaj przyciemniałem tył narazie jedna szybkę wyszła ok bez bąbelków ale wyjąć i włożyć ja to jest wyczyn no i los chciał ze sie folia przetargała także jutro drugie podejście ale już szyby nie wyciągam