Carina 1,8 LeanBurn szarpie na gazie - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ECU czyli komputer sterujący wtryskiem.
  
 
Ciąg dalszy walki....
Po skasowaniu błędów w Ecu więcej się nie pojawiły (sprawdzałem już 3 krotnie)
Podczas światecznej przerwy udało mi sie odwiedzic mechanika który dokonał mi ustawienia zapłonu.
Miał zbyt duże wyprzedzenie ok 20 stopni zamiast 10+/-2
Sprawdził tez luz na zaworach i wszystkie wymiary są "książkowe"
Szarpanie niestety nie ustało a wręcz mam wrażenioe że obecnie występuje częściej (może to tylko moje odczucie bo ostatnie 1000 km to była trasa a własnie w takich warunkach ono występuje 4 i 5 bieg, obroty od 2,3 do 3 tys)
Więc co dalej????
Mam pytanie jeśli odepnę "sondę lambda-czujnik spalania ubogiej mieszanki" czy jak to zwał to jeśli jest jej wina to szarpanie powinno ustapić? Czy silnik nie będzie miał innych objawów?
  
 
Jak coś jest nie tak z sondą lambda to powinny wyskoczyć błędy ecu. Wymieniłeś świece??
Sprawdziłeś czy wszystkie przewody podciśnienia są szczelne i na swoich miejscach??
  
 
Świece wymienione,silnik obejrzałem sobie dokładnie- wszytkie kostki, przewody itp są na miejscu.
Jeśli chodzi o tą sondę to fakt powinien być błąd na ECU ale
cały czas męczy mnie to dlaczego to występuje tylko w pewnym zakresie obrotów?? (czy nie jest to powiązane czasem ze spalaniem ubogiej mieszanki?)
  
 
A czy przy okazji robienia zaworów sprawdził ustawienie rozrządu i wałków względem siebie ?
Pozdro.
  
 
Nie sprawdził ale wydaje mi się że gdyby cos było nie tak z rozrzadem to cały czas by szarpał (jeżdziłem sporo Laguna z przestawionym rozrządem i dziwne objawy silnik miał cały czas )
A u mnie podczas jazdy po mieście nie da się zauważyc jakichkolwiek objawów szarpania oraz przy ostrej jezdzie na trasie.