łada samara 21083 padł moduł zapłonowy - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Normalnie. Po prostu z modułu 6-stykowego zdjąłem kostke podpiąłem pod 7-stykowy przekręciłem kluczyk i pali
  
 
Podejrzewam, że gniazda w module 6 i 7 stykowym są tej samej wielkości i wtyczka wchodzi idealnie. Nie ma możliwości wyboru od którego pina chce się zacząć podpinać. Tak mi się wydaje jeśli jest inaczej to mnie popraw Irek.
  
 
Dokładnie tak jest, kostki są identyczne . Wpinasz i jedziesz. Nie zdziwie sie jak przy 7-stykowej kostce będzie hulać na 6-stykowym module , czyli jak izzy wcześniej pisał
Cytat:
2013-02-13 16:43:30, izzy pisze:
Chociaż moduł ma 7 styków w gnieździe, to w środku do płytki drukowanej i tak wchodzi 6 przewodów.



siódmy styk jest wolny


[ wiadomość edytowana przez: Irek2108 dnia 2013-02-16 09:47:00 ]
  
 

czyli konstruktorzy przewidzieli, że możliwość aby dwuobwodowy układ "pojechał" na jednoobwodowym komutatorze.

piszecie że 7-my styk jest wolny, a na schemacie wychodzi z niego przewód na cewkę.
  
 
To by wynikało że moduł pod układ bez rozdzielacza jest inny moduł, też 7-stykowy ale z inną płytką elektroniczną
  
 
I temat można uznać za zamknięty.

Moduł zapłonowy odpowiadający mojemu to ten z numerami 133.3774-03 - taki jak na zdjęciu. Moduł założony wszystko śmiga jak trzeba. A jednak pojeżdżę jeszcze trochę ładą .




Podziękowania dla Bartka.
  
 

proszę, miło poczuć szczerą wdzięczność.
W środku moduł :