Hamulce z CC w maluchu?? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
już wam mówie jakie ja miałem przeżycie z ferodo załozyłem do fiata uno oczywiscie wszystko było fajnie na początku, ale z czasem pojawiały ie takie akcje ze po zajebistym dohamowaniu pojawiało sie zjawisko braku hamulców, tak jakby na klockach robił sie żużel, i przez pare kolejnych hamowań były kijowe kamulce trzeba było gnieść, na jednych i drugich pojawiało sie to samo, jak już powiedziałem wcześniej odpier***i sie od mojej miejscowosci krawaciarze , a co do famaru, owszme mozę i troche popiskuje ale nie mieknie pedał chociaz, a klocki maff to na razie najlepsze jakie miałem okazje testować i ogólnie zakładać ludziom najmniej na nie skarg słyszałem i ludzie je chwalą ale każdy ma swoje zdanie, a żeby już nie wnikać pare kompletów zmieniam co miesiac u ludzi
  
 
co to jest krawaciarz??
  
 
Cytat:
2008-09-07 20:46:21, cb_marcin pisze:
..., jak już powiedziałem wcześniej odpier***i sie od mojej miejscowosci krawaciarze ....



jak juz Ci mowilem zniknij z tego forum bo Cie tu nikt nie chce!!!

To pisalem ja - krawaciarz hehehe
  
 
Cytat:
2008-09-07 20:46:21, cb_marcin pisze:
już wam mówie jakie ja miałem przeżycie z ferodo załozyłem do fiata uno oczywiscie wszystko było fajnie na początku, ale z czasem pojawiały ie takie akcje ze po zajebistym dohamowaniu pojawiało sie zjawisko braku hamulców, tak jakby na klockach robił sie żużel, i przez pare kolejnych hamowań były kijowe kamulce trzeba było gnieść, na jednych i drugich pojawiało sie to samo, jak już powiedziałem wcześniej odpier***i sie od mojej miejscowosci krawaciarze , a co do famaru, owszme mozę i troche popiskuje ale nie mieknie pedał chociaz, a klocki maff to na razie najlepsze jakie miałem okazje testować i ogólnie zakładać ludziom najmniej na nie skarg słyszałem i ludzie je chwalą ale każdy ma swoje zdanie, a żeby już nie wnikać pare kompletów zmieniam co miesiac u ludzi



Po polsku(z grubsza chociaż):
Już wam mówię jakie ja miałem przeżycie z Ferodo: założyłem do fiata uno, oczywiście wszystko było fajnie na początku, ale z czasem pojawiały się takie akcje że po zaj*****m dohamowaniu pojawiało się zjawisko braku hamulców, tak jakby na klockach robił się żużel i przez parę kolejnych hamowań były kijowe hamulce - trzeba było gnieść. Co do tarczy, sprawdzane na wierconych i na zwykłych. Na jednych i drugich pojawiało się to samo. Jak już powiedziałem wcześniej odpier***i się od mojej miejscowości krawaciarze, a co do Fomaru, owszem może i trochę popiskuje ale nie mięknie pedał chociaż, a klocki Maff to na razie najlepsze jakie miałem okazje testować i ogólnie zakładać ludziom. Najmniej na nie skarg słyszałem i ludzie je chwalą ale każdy ma swoje zdanie, a żeby już nie wnikać parę kompletów zmieniam co miesiąc u ludzi.


PS. O Pagidzie, Mintexie i EBC słyszał kiedykolwiek?
  
 
Człowiek grzecznie odgrzeje kotleta z małym prostym pytaniem o RYSUNEK TECHNICZNY BLACH POD JAŻMA I ZACISKI CINQUECENTO a tu mu jakieś pionki o krawatrach odpisują. Nieinteresuje mnie jaki klocek do czego i jak głośno piszczy tylko rys tech!!!!!
Ludzie miejcie litość jeśli nikt niema rys. to ok wystarczy.
  
 
jak bys potrzebowal to moge zwymiarowac ale rysunku nie zrobie.
  
 
dolacze sie...
czy ktos w koncu ma rysunek flansz pod zaciski od cc/sc ?
albo np zeskanowalby w 300dpi taka flansze
  
 
pasi w srode?Moge to zrobic
  
 
lewa

Prawa

tylko niech ktoś potwierdzi zgodność bo nie jestem pewny czy to nie są pod DF`a
  
 
Te co zamiesciles są na zaciski duzego fiata. Kup gotowe flansze na allegro, chyba nawet teraz ma sebcyc aukcje.
  
 
SEBCYC - ALLEGRO - Flansze pod zaciski CC/SC/Punto
  
 
jago jasne ze pasi

wyslij mi pozniej na mkraus@tlen.pl

jak ktos bedzie chcial to mu pozniej wysle rysunek w cadzie...

kupowac nie bede bo i tak bym musial przerabiac bo mam mniejsze tarcze
  
 
Tylko że w CC są inne gwinty na przewodzie.
Jak ktoś potrzebuje to mam takie miedziaki nowe z CC/126
  
 
A to jakaś filozofia zaklepać końcówki? Ja wszystkie sobie zaklepywałem w imadle przy pomocy punktaka. Chcieć=móc
  
 
Cytat:
2009-04-22 13:47:06, KrauzeR pisze:
jak ktos bedzie chcial to mu pozniej wysle rysunek w cadzie...



to ja poproszę jak będziesz miał

darek_jot@op.pl
  
 
Cytat:
2009-04-22 17:56:54, DAWCY pisze:
A to jakaś filozofia zaklepać końcówki? Ja wszystkie sobie zaklepywałem w imadle przy pomocy punktaka. Chcieć=móc



BRAWO
Ja wole zaklepac maszynką żeby wyglądało to tak:
  
 
Jak masz dostęp to spoko, u mnie wołają po 15zł za samo zaklepanie więc średnio sie opłaca, a druga sprawa, większość "fachowców" to paproki i np powie że stalowej końcówki sie nie da połączyć z miedzianym przewodem ale to inna bajka już. Nie mówiąc już o tym że jak mi raz zarobił przewód niby przy pomocy maszynki do tego stworzonej to ja miałem dosyć, wyglądało jak z dupy i sie lało.

Poza tym jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać? Mam zaklepane u siebie 4 końcówki i jakoś z żadnego ani kropelka nie spadła jeszcze. A końcówek to ja już spoko w życiu zaklepałem i nikt sie jeszcze nie skarżył.

Mimo wszystko nie kwestionuje tego że przy pomocy maszynki jest to pewniejsze i ładniejsze.
  
 
Podniosę trochę dla potomnych Jako że seryjne przewody gumowe od SC/CC są dość długie (47cm, oryginalne ze 126p 28,5cm) dziś zauważyłem że był poluzowany i ocierał się o śrubę od wachacza (trytyta popusciła ) czego efektem było dość poważne przetarcie, szczęście że na mieście gdzieś nie pękł:





Szybko skoczyłem do sklepu, i powiedziałem gościowi żeby dał mi taki jak w SC tylko krótszy, no i okazało się że od Peugota 205 przedni przewód ma ok. 30cm i gwintami pasuje do SC, dodatkowo ma fajną sprężynkę która być może uchroni kondona tak to wygląda na foto przy prostych i skręconych kołach. Może to nic takiego, ale komuś może się przydać a i nie trzeba kąbinować z układaniem długich gumiaków od SC/CC. Koszt tych od Peugota to 18PLN-ów za sztukę.







  
 
no tak na zacisk od cc pasuje a druga końcówka jaki ma gwint - maluchowa rurka pasuje czy ma drobny gwint?
  
 
ma drobny!!