Lakier, podkład itp /malowanie/ - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!!...Moge sie wtracic ?? ... Mam tez w planach pomalowanie kaszlakusa mojego i mam problem z lakierem i iloscia lakieru...czy 2L lakieru starczy mi na dokł. pomalowanie całej budy (zew. i wew.)???...Czy ktos sie orientuje ile moze kosztowac 1L DUPONT'a ??? i skad mozna go wytrzacnac - tzn. gdzie go dostane POZDRO
  
 
Cytat:
2006-06-27 17:45:53, Gie pisze:
...czy 2L lakieru starczy mi na dokł. pomalowanie całej budy (zew. i wew.)???...


nie ma szans
  
 
Tzn ze musze kupic 3L... Spodziewałem sie tego ... A co z Dupontem???

POZDRO
  
 
Powiedz jaki kolor a sprobuje sie dowiedziec o cene, jak nie zapomne Wiem ze wojek kiedys produkty tej firmy sprzedawał i przyjezdzali do niego ludzie z calej Polski po te lakiery
  
 
ja dwa tygodnie temu przywiozłem maluszka od lakiernika. kupiłem 3 litry bazy i 3,5 litra bezbarwnego. starczyło tak na styk. położone dwie warstwy bazy i dwie bezbarwnego wewnątrz i zewnątrz, ale gdyby coś nie wyszło (np. mucha usiadła ), to musiałbym dokupić (tak powiedział mi cukiernik).
  
 
Cytat:
2006-06-27 23:42:46, Angus pisze:
ja dwa tygodnie temu przywiozłem maluszka od lakiernika. kupiłem 3 litry bazy i 3,5 litra bezbarwnego. starczyło tak na styk. położone dwie warstwy bazy i dwie bezbarwnego wewnątrz i zewnątrz, ale gdyby coś nie wyszło (np. mucha usiadła ), to musiałbym dokupić (tak powiedział mi cukiernik).



bazy to co to metalik i 3 litry ja jakoś miałem 100ml i obmalowąłem błotniki i cześć drzwi s renault scenic a tam drzwi to prawie połoda długości malucha co to za lakiernik że 3 l zwykłym renolakiem zawsze wychodziło 1,5l tylko na zewnątrz jeśli chodzi o malucha
  
 
to rewelacyjnie pomalowales na pewno

na zdesie do seja poszlo 0,6 litru bazy, 0,6 bezbarwnego, 0,5 rozpuchola akrylowego i 0,3 utwardzacza i sa pomalowane profi
  
 
3 litry bazy na malucha?? Nie wiem jak Wy malujecie, że na zderzaki idzie wam 0,6 litra jak ja tą ilością bazy pomalowałem 1/2 skody Fabii i niech mi nikt tu nie mówi, że to niemożliwe i jest zrobione źle. Na błotnik tylny w Escorcie zużyłem bodaj ciut powyżej pół setki, na maskę w Mercedesie niecałe 1,5 setki. Malucha spokojnie obmaluje się litrem bazy i jeszcze zostanie. Co innego klar bo jego idzie (powinno iść) przynajmniej 2x tyle co bazy. Nieżle lakiernicy lecą w ch... I jeszcze biorą po 300 zeta za element No chyba, że ktoś nie używa podkładów i szpachlę chce zamalować bazą to wtedy takie ilości lakieru są zrozumiałe
  
 
lakierował dobry przyjaciel mojego ojca i wziął za element dużo mniej niż 300 zł, od 20 lat lakieruje radiowozy i na prawdę jest dobry w tym co robi, niejedno auto w mojej rodzinie spod jego reki juz wyszlo niezle odmienione.
  
 
Cytat:
3 litry bazy na malucha??


też myślałem że to za dużo będzie, ale to się tylko tak mówi: pomaluj dwie klapy i dwoje drzwi po obu stronach, całą karoserię zewnątrz i wewnątrz łącznie z komorami bagażnika i silnika...
a poza tym, lepiej prysnąć kilka warstw niż ma zabraknąć w trakcie
Cytat:
No chyba, że ktoś nie używa podkładów i szpachlę chce zamalować bazą to wtedy takie ilości lakieru są zrozumiałe


był pryskany podkładem i to dwa razy
Cytat:
zwykłym renolakiem zawsze wychodziło 1,5l tylko na zewnątrz jeśli chodzi o malucha


no właśnie: tylko na zewnątrz
Cytat:
to rewelacyjnie pomalowales na pewno


niedługo zaktualizuję swój wątek i powklejam fotki to zobaczysz
  
 
ale to było do roscka a nie do Ciebie
  
 
...aaaaa... ale i tak zobaczysz
  
 
Cytat:
2006-06-27 23:34:30, Vyzn-R pisze:
Powiedz jaki kolor a sprobuje sie dowiedziec o cene, jak nie zapomne Wiem ze wojek kiedys produkty tej firmy sprzedawał i przyjezdzali do niego ludzie z calej Polski po te lakiery



...Chodzi mi o DARK BLUE (granatowy - eksportowy kolor maluszków, gdzies znalazlem nr lakieru ale niewiem czy to Dupont ... 456 - Dark Blue - ale niewiem czy Duponta czy cos innego) , a drugi kolor to PIASKOWY (sahara), ale tego to 2L bo tylko na zew. - Dzieki
POZDRO
  
 
Angus sprawa wygląda tak: lakier na Racingu Kosy131 jest ode mnie. Malował cały samochód łącznie z wnętrzem, komorą silnika i bagażnikiem i zeszło mu bodaj ciut powyżej 2 litrów bazy (wysłałem mu 3 choć mówiłem, że 2 starczą) a warstw lakiernik nie żałował. Porównaj teraz wielkość 131-ki z maluchem. Po prostu nie wierzę, że lakiernik uczciwie podszedł do sprawy bo sam dobrze wiem ile lakieru idzie na samochód czy poszczególne jego elementy
  
 
Cytat:
2006-06-28 22:30:42, -SerU- pisze:
Angus sprawa wygląda tak: lakier na Racingu Kosy131 jest ode mnie. Malował cały samochód łącznie z wnętrzem, komorą silnika i bagażnikiem i zeszło mu bodaj ciut powyżej 2 litrów bazy (wysłałem mu 3 choć mówiłem, że 2 starczą) a warstw lakiernik nie żałował. Porównaj teraz wielkość 131-ki z maluchem. Po prostu nie wierzę, że lakiernik uczciwie podszedł do sprawy bo sam dobrze wiem ile lakieru idzie na samochód czy poszczególne jego elementy


na kanta trzeba 2l bazy i 3l klaru przynajmniej tyle weszlo na czerwonego kanta. tylko bez komory silnika i bagaznika.
  
 
Cytat:
novol tez jest ok.
jak cos to ja moge polecic dyne fajny i tani lakier u mnie sie sprawdza.


chyba dla majsterkowiczów a dyna to fajny lakier do jednorazowego użycia (spróbuj później domieszać lakier)

Cytat:
nie ma szans


jeśli auto jest zagruntowane, nie ma nigdzie golej blachy i baza nakladana jest pistoletem do bazy (przy póltorej warstwy lakieru) to na malca starcza póltora litra bazy (tzn. rozcieńczonej jest ok 2,5 farby do malowania) a claru zazwyczaj używa się mniej niż bazy.
To jak kryje farba (chodzi o bazy metaliczne) zależy od ilości perly, jeśli jest dużo perly w bazie to nawet 5l na kaszla nie wystarczy jeśli jest źle przygotowany (DO KAŻDEGO KOLORU DOBIERA SIE ODPOWIEDNI KOLOR GRUNTU)

Cytat:

ja dwa tygodnie temu przywiozłem maluszka od lakiernika. kupiłem 3 litry bazy i 3,5 litra bezbarwnego. starczyło tak na styk. położone dwie warstwy bazy i dwie bezbarwnego wewnątrz i zewnątrz, ale gdyby coś nie wyszło (np. mucha usiadła ), to musiałbym dokupić (tak powiedział mi cukiernik).



Gość po prostu zrobil cię w bambuko
  
 
Cytat:
2006-06-28 23:12:07, DAWCY pisze:
chyba dla majsterkowiczów a dyna to fajny lakier do jednorazowego użycia (spróbuj później domieszać lakier)



nie ma zadnego problemu
  
 
Cytat:
2006-06-28 23:12:07, DAWCY pisze:
Gość po prostu zrobil cię w bambuko


bo ja wiem?... to nie tak, że poszedłem do tego jednego i wybłagałem żeby to on mi pomałował auto. przed podjęciem przeze mnie decyzji samochód widziało czterech fachowców i każdy z nich mówił o około 2,5 - 3 litrach lakieru. ceny za robotę mówili tylko różne, ale zbliżone jeden bez oglądania powiedział że malucha to se mogę pędzelkiem pomalować , powaga w mieszalniach też byłem trzech (bo tyle jest w Kutnie) i też mówili że 3 litry to będzie akurat.
zresztą - nieważne i tak już pieniądze wydane, auto polakierowane, to nie ma co płakać
  
 
to ja mam jeszcze jedno pytanie dotyczące ilości lakieru. Skoro mowa o 2,5-3 litrach na całość (wnętrze, komora, karoseria zew) to ile warst takiego lakieru siedzi w takim układzie ? (samego lakieru bez podkładów oczywiście, gruntu itp.)
  
 
Odkurzam bo w koncu odstawilem 128 do lakiernika. Mam zakupic wszystkie materialy - wg. niego 3l akrylu na zewnetrzne powloki, 1l czarnego matu na maski i 4l bialego na wszystko inne (srodek, klatka, komora, bagaznik, nadkola, podwozie? itd. Do tego papiery, rozpuszczalniki, szpachla itd. Ile to moze kosztowac? Czy ta ilosc lakieru ma sens czy bedzie mnie dupa bolala od dymania? Co warto kupic? Kolor z zewnatrz ma byc jak w avatarze, klapy czarne jak w MC (calosc tak jak u Klocka) a reszta na bialo albo jakis jeszcze tanszy kolor. Wszelkie sugestie mile widziane dzieki!