Powracanie kierownicy [126p] - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzięki X-man. Sprawdzę mimo że wymieniana byłą cała niedawno.
  
 
Ja tez teraz mam od bisa ,całkowity koszt przeróbki to 250 zł...przy zakupie nowych (ale niefiatowskich) czesci..nowa przekladnia w polmozbycie kosztuje cos koło 700...Pozatym trzeba miec jescze łaczenie od przekładni do kiery z bisa i trzeba wspawac nowe mocowanie do tego tak przynajmniej było w moim Fl-u.
Pzdr.
  
 
ANDRZEY - czyli z wykorzystaniem części rzemieślniczych ?
  
 
czeka mnie maly remont i przypomnialem sobie o temacie. mam galki i drazki do wymiany (wytluczone, krzywe, zardzewiale, zerwane gwint itd...) i zastanawaim czy nie lepiej zainwestowac w przekladnie z bisa skoro jest "wieczna".
prosilbym o rade, a najlepiej jakis manual/rysunki/zdjecia jak to zrobic.
  
 
Cytat:
2004-02-23 10:54:04, mountez pisze:
czeka mnie maly remont i przypomnialem sobie o temacie. mam galki i drazki do wymiany (wytluczone, krzywe, zardzewiale, zerwane gwint itd...) i zastanawaim czy nie lepiej zainwestowac w przekladnie z bisa skoro jest "wieczna".
prosilbym o rade, a najlepiej jakis manual/rysunki/zdjecia jak to zrobic.


no nie wiem czy taka wieczna kmpl mialbisa poszla mu przekladnia kupil nowke caly auklad i po kilku miechach czy nawe szybciej mu sie rozpadla moze mial akurat pecha ...ale tak tylko uprzedzam
  
 
to niech ktos jeszcze wymodzi jak zrobic krotki uklad na listwie? bo to juz nie takie proste jak zmiana drazkow miejscami...
  
 
też nad tym myślałem i chyba trzeba całkiem nową przekładnię zrobić (obudowę itp). ogólnie raczej bez sensu... też teraz mam dylemat, ciągnie mnie i do przekładni i do krótkiego skrętu, tylko mam dość rozwalającej się geometrii z przodu, a listwa (a raczej jej drążki) mam nadzieję chociaż po części rozwiąże ten problem...
  
 
Ja już mam zrobiony układ kierowniczy. Wystarczyło wymienić drążek układu kierowniczego na ELowski ( prawie nowy ) i wszystko jest OK. Teraz tylko ustawię zbieżność i kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy i będzie dobrze.