Sprawa OC... - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2004-03-17 12:53:40, Zuraw pisze:
Nie - wtedy idziesz do ubezpieczyciela u ktorego wykupowales polise OC, okazujesz dokument zbycia pojazdu, czyli umowe KS i ubezpieczyciel powienien zwrocic ci pozostala czesc skladki.


To się zgadza, ale nabywca wówczas musi podpisać oświadczenie że nie będzie korzystał z polisy OC sprzedawcy. I z tym jeszcze oświadczeniem musisz iść do ubezpieczalni. Jeśli tego nie podpisze to nici ze zwrotu nadpłaty.
Andrzej
  
 
Popadacie w jakąś paranoje , wiedzcie tylko że nie znajomość prawa szkodzi ...
Moje 132 ma nie przedłużoną polise OC - która jest obowiązkowa - ale tylko dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych . To znaczy że jak nie płacisz i nikt Cie nie złapie to mogą Ci skoczyć ...
Co do odsetek naliczane są przez towarzystwo ubezpieczeniowe , po nie opłaceniu składki ... chyba że złoży sie oświadczenie że wypowiada się umowe o OC ... JA tak zrobiłem , zaniosłem pismo do PZU , W DWUCH KOPIACH , PANI PODPISAŁA PODBIŁA I MAM WSZYSTKO LEGALNE , AUTO W GARAŻU , OC NIE PŁACE .
A jeśli poprzedni właściciel nie płacił , to będą jego ścigać , a nie Ciebie .
Umowe można wypowiedziec tylko jak się kończy (zwykle podpisuje sie na rok) Jeśli chcesz skończyć wcześniej to faktycznie tylko sprzedając samochodzik .
  
 
Cytat:
2004-03-17 13:47:50, andrzej_krakow pisze:
Ludzie, ale co Wy za bzdury wypisujecie????
Nikt Wam nie może naliczać jakichś chorych sum za jakieś niezapłacone OC . Jakie 3600 zł?
Możesz mieć auto zarejestrowane na siebie i nie płacić przez 10 lat i nic wam nie zrobią. Z tym że jeśli nie zgłosiliście rezygnacji z OC w firmie ubezpieczeniowej to ona automatycznie każdorazowo przedłuża Wam polisę (tak wynika z umowy) i wówczas będzie Was ścigać za niezapłacone składki + odsetki. Również gdy kupujesz auto od kogoś komu ubezpieczalnia naliczyła ściga zaległości za 10 lat wstecz nie masz się czym przejmować - to tylko i wyłącznie jego problem.
@McQueen - to naprawdę nie Twój problem - Ty masz zawrzeć umowę OC wtedy gdy zarejestrujesz auto na siebie - zaległości poprzedniego właściciela naprawdę Cię nie obchodzą. Bo przecież nie myślisz jeżdzić tym Fiatem przed przerejestrowaniem go na siebie?
@ Żuraw - te 3600 zł płacisz jak Policja Cie złapie jak jeżdzisz bez ważnego OC. Jak auto stoi Ci w garażu to nic do tego nie maja. Jedyno co to ubezpieczalnia może Cię scigać za niezapłacone składki + karne odsetki, tak jak już napisałem wcześniej.

No ale gdy spowodujemy wypadek autem bez polisy OC to już inna para kaloszy.

Pozdrawiam
Andrzej






mam ubezpieczonego malca w daewoo i niestety byłem ostatnio w ubezpieczalni i nie moge przerwac ubezpieczenia ponieważ zmieniły sie przeopisy w tym roku i musi być ciągłość
  
 
Cytat:
2004-03-17 13:47:50, andrzej_krakow pisze:
... Z tym że jeśli nie zgłosiliście rezygnacji z OC w firmie ubezpieczeniowej to ona automatycznie każdorazowo przedłuża Wam polisę (tak wynika z umowy) i wówczas będzie Was ścigać za niezapłacone składki + odsetki.


firma ubezpieczeniow (PZU) nie przedluza automatycznie polisy, znam to z doswiadczenia, jesli nie zaplacisz kolejnej skladki to automatycznie rozwiazuja z toba umowe.
pozdrawiam.
  
 
To mnie troche uspokoiliscie, jeszcze dla pewności wybiore sie do tow. ubezpieczeniowego i bede wtedy miał sytuacje klarowną.
Narazie auto stoi w garażu, jak sprzedam malca, to dopiero biore sie za sprawy "papierkowe" tj, przerejestrowanie i OC....
  
 
Już po stachu, ojciec był w Warcie i poinformowali go, że mnie nie żadne finansowe niespodzianki nie czekają. Nieprzyjemnosci może mieć poprzedni własciciel.
Tak więc, dziękuję wszystkim za pomoc i uspokojenie mnie.
  
 
Cytat:
2004-03-17 08:23:36, satiz pisze:
Przerabialem kiedys podobny problem z rejestrowaniem Do dzis mam umowe kupna sprzedazy MAzdy 626(...)

Ciach

(..)Jedyna mazda z napedem na tylnia os.



A mazda 929 i 929 coupe to na ktora os miala naped? Kolega ma 929 coupe- fajna maszynka
  
 
Cytat:
2004-03-17 15:05:37, seba126 pisze:
Cytat:
2004-03-17 13:47:50, andrzej_krakow pisze:
... Z tym że jeśli nie zgłosiliście rezygnacji z OC w firmie ubezpieczeniowej to ona automatycznie każdorazowo przedłuża Wam polisę (tak wynika z umowy) i wówczas będzie Was ścigać za niezapłacone składki + odsetki.


firma ubezpieczeniow (PZU) nie przedluza automatycznie polisy, znam to z doswiadczenia, jesli nie zaplacisz kolejnej skladki to automatycznie rozwiazuja z toba umowe.
pozdrawiam.


Owszem, musi przedłużyć automatycznie, mało, nawet jak nie zapłacisz składki to i tak jesteś objęty ubezpieczeniem OC. To wynika z ustawy. Być może tak jak mówisz było kiedyś, obecnie automatyczne przedłużanie umowy mają odgórnie narzucone, niezależnie czy to Warta, Samopomoc czy PZU. Umowa rozwiązuje się tylko jak sprzedasz auto, bądz im ją wypowiesz.
Pozdrawiam
Andrzej
  
 
mozesz wypowiedzieć w każdym dniu trwania umowy (PZU) niezależnie od faktu czy sprzedajesz autko czy nie, ale przed jej końcem... czyli nawet oststniego dnia, w przeciwnym razie automatycznie jest przedłużana....
jak wół stoi w umowie z PZU w innych ubezpiaczalniach - nie wiem...



[ wiadomość edytowana przez: sFiatowiec dnia 2004-03-24 14:32:09 ]
  
 
sprostowanie:
"
W przypadku zawarcia przez posiadacza pojazdu umowy ubezpieczenia na okres 12 miesięcy, uważa się, że została zawarta następna umowa na okres kolejnych 12 miesięcy pod warunkiem, że posiadacz pojazdu nie wypowiedział umowy. Wypowiedzenie umowy następuje w formie pisemnej i może być dokonane przez posiadacza pojazdu nie później niż na jeden dzień przed upływem dwunastomiesięcznego okresu na który umowa została zawarta.
Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, jeżeli:
nie zostaje opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo...
"


  
 
Witam, prosze o pomoc.
W 2008r kupilem fiata CC jezdzilem nim rok, potem wyjechalem z kraju i wrocilem miesiac temu.
Problem w tym ze auto mial moj znajomy i nie oplacal oc, waznosc oc wygasla w lutym 2009r.
Moje pytanie brzmi. Czy moge spisac z nim umowe KS z data 2009r i czy spadnie na niego obowiazek dalszego ubezpieczenia auta? I czy w Wydziale komunikacji mi wyrejestruja autko z data wstecz?
Z gory dziekuje za pomoc.
  
 
Umowa wstecz? Chyba nie przejdzie przynajmniej nigdy o tym nie słyszałem...
Zawsze możesz umowę spisać teraz wymówić OC i niech kolega odda tobie zaległe składki które opłacisz.
  
 
Przejdzie, w ubezpieczalnie przedstawisz umowę że sprzedałeś auto, więc od Ciebie się odczepią. Do urzędu komunikacji nie musisz nawet zawitać, znaczna część społeczeństwa nie informuje o sprzedaży. Brak takiej informacji nie jest nawet karany. Gorzej będzie miał kolega bo wtedy przy zgłoszeniu do skarbówki raczej dostanie kare - czynny żal raczej na nic się zda. Może mieć również nieprzyjemności w ubezpieczalnia ale to już jego problemy. Oczywiście to moje zdanie oparte na moich doświadczeniach
  
 
Dzieki kolega nie chce placic zaleglego OC woli zeby to zostalo na jego glowie. Ten samochod juz raczej nie bedzie rejestrowany