[126] budowa 800 - problemy - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A ja mam takie pytanko: Czy Ty Dan kiedykolwiek coś zrobiłeś w silniku czy tylko teoretycznie narazie rozważałeś????
  
 
narazie robiłem podstawowe rzeczy np gaźnik dolot wydech kolektory zgrywałem z głowicom a teraz buduje nowy silnik 800.
pozdrawiam
  
 
Witam Niewiem czemu upierasz sie przy 800. do tego nie wystarcza garki i tłoki. trzeba miec wał korbowy z cc700 krbowody mocniejsze cylindry trzeba przerobic by pasowały i to bedzie zezba roku. Poza tym wtedy sie stanie silnik wolno obrotowy bo do takiej pojemnosci trzeba miec duze zawory wielkosci taleza w poruwnaniu z serynymi duze doloty i wyloty i gaznik min 30mm. poprostu to nie bedzie sprawny silnik nawet na sport wałku. Jak chcesz rozwiercic silnik to polecam cylindry na 700 i kub sobie surowy wał i zrub go na duzy skok. Moi kumple eksperymentowali i przy duzym rozwierceniu itd to mało co tam wytrzymuje wystarczy ze powiem ze sie breda rozleciała reszte pozostawiam twojej logice
  
 
Cytat:
2005-02-19 15:52:23, DrDeath pisze:
Witam Niewiem czemu upierasz sie przy 800. do tego nie wystarcza garki i tłoki. trzeba miec wał korbowy z cc700 krbowody mocniejsze cylindry trzeba przerobic by pasowały i to bedzie zezba roku. Poza tym wtedy sie stanie silnik wolno obrotowy bo do takiej pojemnosci trzeba miec duze zawory wielkosci taleza w poruwnaniu z serynymi duze doloty i wyloty i gaznik min 30mm. poprostu to nie bedzie sprawny silnik nawet na sport wałku. Jak chcesz rozwiercic silnik to polecam cylindry na 700 i kub sobie surowy wał i zrub go na duzy skok. Moi kumple eksperymentowali i przy duzym rozwierceniu itd to mało co tam wytrzymuje wystarczy ze powiem ze sie breda rozleciała reszte pozostawiam twojej logice



A już robiłes taki silnik czy też teoretyzujesz ?

BTW: login porthos
pesel: 8207.....
  
 
czlowieku po kiego odkopujeszcz takie stare trupy ?? gdzie tu sens ? jak chcesz napsiac daniowi swoje watpliwosci co do budowy silnika to mu skrobnij priva a nie wygrzebujesz topic z przed roku zeby dopisac ze to wszystko padnie. Z tego co wiem to danio zna teorie budowy silnika 800
  
 
Lepiej od niejednego z nas;]



Pozdro dla Danio;]
  
 
Cytat:
2005-02-19 18:36:03, simon_pg pisze:
Lepiej od niejednego z nas;] Pozdro dla Danio;]



  
 
pozatym narazie i tak buduje 650...
pozdro dla Dania!!
  
 
Danio to jest zajebisty kozak, jeszcze prawka nie miał a już mi się odgrażał na gg że objedzie mnie swoją 800tką .
Czekam i mam nadzieję że Ci ta 800 prędzej nie wybuchnie
  
 
Cytat:
Danio to jest zajebisty kozak, jeszcze prawka nie miał a już mi się odgrażał na gg że objedzie mnie swoją 800tką .



  
 
danio zaprzestal chyba budowy 800tki, problemy techniczne ktore sa przy budowie (teoretyzuje) sa kosztowne, wiec nie kazdy wydoli. Nie mowiac o potrzebnej wiedzy i samozaparciu.
2rotor - lol