Znacie Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Sypiecie kwotami jak z rękawa i trochę mnie szokujecie tymi niskimi stawkami.... Mój ojciec szukał najtańszego OC na Poldiego i pomimo max zniżek (60%) nie znalazł taniej niż coś ok.700zł. Ale tutaj chyba chodzi o miasto - Warszawa - najdroższe w Polsce, niestety

Cytat:
Polonez 1,6 GLI Tylko "Florian" 60% znizek i tylko 209 zl.

KTO MA MNIEJ niech pisze!!!!



TO BRZMI JAK ŻART - TANIO JAK BARSZCZ!!!!!!! Za taką sumę to bym się spodziewał tylko tego że ubezpieczę komarka

[ wiadomość edytowana przez: makaveli dnia 2004-04-09 22:06:35 ]
  
 
HEHE DO SĄDU.... BARDZO ŚMIESZNE.MOZE PO 5 LATACH DOSTANE KASE ZA SAMOCHÓD,JAK FIRMA NIEZBANKRUTUJE!!!!!!!!
  
 
Makaveli - to nie zart! To prawda!!

W Warszawie jest tez tanio - o czym juz sie przekonal robreg i Janio!!


A tak na marginesie w Olsztynie jest jeszcze taniej!!!!!
  
 


Zadzwoniłem do w/w Towarzystwa i miła pani policzyła koszt ubezpieczenia mojego poldka, który przedstawia się następująco
Koszt roczny samochodu polonez rok 1996 wartość 6tyś zł 50% zniżki (za beszkodową jazdę jeszcze z PZU) = 888zł na rok za pakiet ubezpieczenia OC NW AC + chcac nie chcąc ubezpieczenie mieszkania/domu. Rzeczywiście taniej, chcoć nie tak tanio jak niektórzy sugerowali... (można płacić na raty I wsza rata ~560zł w przypadku tego ubezp.)
  
 
Asia dziś rejestrowała i ubezpieczała Poloneza.

I rata wyniosła 432zł

BTW. Fajny ma numer rejestracyjny
  
 
Janio - A gdzie sie ubezpieczyla???
  
 
We Florianie w Pruszkowie.

Niestety nie u twojego znajomego, bo teraz jest taki wymóg, aby samochód miał w dniu rejestracji ubezpiecznie OC a to wygasło 9 kwietnia. Przed przerejestrowaniem trzeba było zawrzeć ubezpieczenienie OC.
  
 
A u niego bylo taniej czy tak samo???
  
 
Dokładnie tyle samo - stawki Pruszkowskie
  
 
Mnie wychodzi ubezpieczenie 915,00 zł. za Rok, przy czym nie mam żadnych zniżek (dopiero drugi rok). Tak więc + 60 % zniżki to by było jakieś 549,00 zł. za rok + za kontynuację może też się coś urwie (polonez 1,6 z 1991 r. ubezpieczony w Warcie)
  
 
Cytat:
2004-04-13 14:51:37, Hubiszon pisze:
Mnie wychodzi ubezpieczenie 915,00 zł. za Rok, przy czym nie mam żadnych zniżek (dopiero drugi rok). Tak więc + 60 % zniżki to by było jakieś 549,00 zł. za rok + za kontynuację może też się coś urwie (polonez 1,6 z 1991 r. ubezpieczony w Warcie)



To we Florianie miałbyś mniej.
  
 
hmm.. skoro już rozmawiamy o dokładnych stawkach...

ile pi razy oko wyniesie OC za DFa, rocznik '87, silnik 1.5, obecnie na inne auto 40% za bezszkodowość (w PZU)
hmm.. w PZU jeszcze ma znaczenie data urodzenia... liczmy przed 1979 - bo taka chyba tam jest progowa...

ma jakieś znaczenie ile ma się samochodów? nawet jeśli, to pewnie tylko w przypadku ubezpieczenia ich w tym samym zakładzie... a tego nie chce, bo niemiło by było z mojej strony jakbym swoją ewentualną kolizją skasował zniżki mamie lub siostrze

a takiemu towarzystwu robi różnicę jak daleko od nich jestem? bo najbliższa siedziba z tego co widziałem na stronie jest w Częstochowie, czyli dobre 100 kilosów ode mnie
  
 
Po pierwsze nie znam stawek wyjsciowych dla Gliwic, ale jezeli chcesz sie przekonac zadzwon do najbizszego oddzialu i tam Ci powiedza.
Po drugie moge podac tylko przyklad!!
za OC w PZU z 60% znizki mialem zaplacic 480 zl za rok wiek powyzej 26 lat!!
We Florianie bez kontynuacji tez 60% znizek 209 zl za rok wiek powyzej 26 lat. Jezeli te stawki sie utrzymaja to za rok dojdzie 5% za kontynuacje czyli bedzie ponizej 200 zl.

Jezeli bedziemy Stowarzyszeniem mamy obiecane we Florianie 5% znizek dodatkowo!!!

To co mi sie udalo wywalczyc to to ze DF - podciagneli do grupy Poloneza!! w wysokosciach skladki!!

To ze mieszkasz 100 km od Czestochowy nie oznacza ze musisz tak daleko jechac!! Zadzwon do Warszawy i dowiedz sie gdzie jest najblizszy agent Ubezpieczeniowy TUW Florian!! Byc moze jest w Twiom miescie!! i dojedzie do Ciebie do domu!!
  
 
hmm.. brzmi ciekawie... nie wiem czy dobrze wyczytałem, ale we florianie jest jakieś wpisowe? bo tak mi się obiło coś o oko
  
 
Jest 8 zl. Raz tzw Katra stalego klienta, ale bardzo wazne tylko na jedna osobe. Np. tata ma karte ale ona nie tyczy sie syna!!
  
 
Cytat:
2004-04-13 14:08:11, Janio pisze:
Asia dziś rejestrowała i ubezpieczała Poloneza.

I rata wyniosła 432zł

BTW. Fajny ma numer rejestracyjny


Nie miała problemów przy przejestrowywaniu auta ponad trzy miesiące po zakupie?
  
 
Cytat:
2004-04-14 15:34:36, Grzech pisze:
Cytat:
2004-04-13 14:08:11, Janio pisze:
Asia dziś rejestrowała i ubezpieczała Poloneza.

I rata wyniosła 432zł

BTW. Fajny ma numer rejestracyjny


Nie miała problemów przy przejestrowywaniu auta ponad trzy miesiące po zakupie?



Nie, gdyż nie ma przepisów wykonawczych, które by sancjonowały opóźnienie w rejestracji samochodu.

Najważniejsze to zapłacić opłatę skarbową w terminie 1mies. od daty zakupu, co też zostało niezwłocznie uczynione.
  
 
Cytat:
2004-04-14 12:55:03, anmimo pisze:
Jest 8 zl.



lol.. a ja tu się zamartwiałem, że jakaś stówka w plecy będzie albo coś
  
 
A moze poprosic TUW Floraian o stawki dla wiekszych miast w POLSCE??


Przypominam jak bedziemy stowarzyszeniem mamy dodatkowo 5 % znizki we Florianie!!