Olej do Łady - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nerwowosc moze wynikac z niedawnej bliskosci Marsa w stosunku do Ziemii
  
 
proszę wszystkich posiadaczy samar o pomoc w wyborze oleju do silnika ,moja ma przejechane 86000 i niedawno ją kupiłem .Słyszałem już tyle zdań że najwyższa pora wskoczyć na forum
  
 
to ja bym sie przy okazji tez dowiedzial co najlepiej lac do mojej 2106 przebieg 110 000 pali olej i dosyc duzo benzyny Leje narazie Orlen Lubro bo jest dosyc tani i lepki i gesty na max ale nie wiem czy to dobrze.
  
 
A do czego używasz swojego samochodu? A na jakim wcześniej jeździło to auto? Jak zużyty jest motor ( przebieg nie koniecznie jest najważniejszy)?

Ja bym sugerował żywać tego samego co wcześniej- przy czym patrzeć na parametry oleju , a nie producenta. W sumie nie wierzę w przewagi castrola nad mobilem albo lotosem. Świeży olej będzie zawsze lepszy niż zużyty , choćby nie wiem jak renomowanego był producenta.


  
 
Ja stosuje Lubro i jestem zadowolony! A może powinienem co innego?? Ostatnio miałem problemy z dostaniem Lubro, jakiś gość mówił mi,że niby już go nie produkują??Wiecie coś na ten temat?
  
 
to milo ze ktos jeszcze uzywa tego co ja myslalem ze tylko ja uzywam tego badziewia a co do produkcji to produkuja caly czas bo chyba ma wziecie tylko na stacjach benzynowych go nie dostaniesz chyba ze na jakis starych cpn, ja kupuje w hurtowni.a co do swiezosci to moj silnik jest taki sprytny ze sam sobie go oczyszcza spalajc go w znacznych ilosciach przez co musze dolewac swiezy i tak sie obieg oczyszcza hahaah
  
 
No właśnie, bo jeździłem po kilkunastu Orlenach i nigdzie Lubro nie mieli..
  
 
moja ma 106 000 i zarła mi 1litr na 800-1000km (Lotos) więc dałem na warsztat wymienili pierścienie i uszczelki na zaworach itp i problem mam z głowy koniec dolewania co chwilkę. koszt 300zł materiał + 350zł robocizna
  
 
Witam!
Moja 23latka z przebiegiem ok 130 tys zużywa okolo 1 litra na 1000 km. uzywałem przeważnie lotosu i lotosu gaz (bo od roku jest zagazowana). Ostatnio przy wymianie wlałem Castrola i w sumie było coś na kształt poprawy, ale nie dużo .
Jeśli chodzi o wymianę pierścieni i uszczelek to jeśli to ma kosztować tyle co pisze sebol to chyba wolę za to kupić oleju - będzie tego chyba na jakieś 50 tys km.
Pozdrawiam!
  
 
...moja Samara jezdzi na Orlen GAS LUBRO i nie narzekam....zmeniam co 10kkm... jest tylko na jednym Orlenie....
zuycie w granicach 0,3 litra na 1000km....w zależności od predkości na trasie....
...nie polecamłbym syntetyków i półsyntetyków.... za rzadkie....jak na ładne silniki.... przynajmniej na te starsze...
  
 
Otóż to! Starsze silniki muszą być uszczelniane olejem o "gęstym i lepkim" olejem!
  
 
moja jezdzi na lotosie, w pazdzierniku mialem robiona glowice i uszczelniacze, i od tej pory przejechalem 8 tys i olej dalej jest.
  
 
moja nie bierze nic oleju przdtem jeździła na lotosie ale skubany blotem okrzemowym potrafił zatkać 3cm odmę.Teraz wlałem w ramach płukania shella 10w40.Dlatego was pytam jaki byłby najlepszy po płukaniu.Co sądzicie o Orlenie Platinum 15w40 lub Mobilu lub innych ,bez lotosa pozdrawiam
  
 
Ja jezdze na Elf Sporti SRI 15w40, poprzedni wlasciciel takze na takim, nie musze dolewac miedzy zmianami (zmiana zawsze na jesieni). Moim zdaniem to niezly olej.

  
 
Ja wlewałem Lotos 15W-40 ( zielony ).
Zmiany dokonywałem co 8 tysięcy.
Polecam
  
 
Witam !
Moj silnik ma przebieg 183 tys. km, ostatnio wymianialem na Lotos taki szary, nie pamietam w tej chwili parametrow, wymiana co 10 tys. Pozdrawiam !
PS. Prosba do moderatorow o odszukanie podobnych tematow, bo na pewno byly i polaczenie ich z tym - bedzie wiecej informacji
  
 
Nie znam przebiegu swojej ladnej jak ja kupiłem to miała 22.200 nja zegarze 89rok produkcji silnik z tego co widać jeszcze nie zaczepiany.Za radą znajomego wlałem mineralny NESTE, klepnałem juz prawie 10000 km i nie dolewalem ani kropelki na razie.
  
 
ja tez jezdze na gestych. stosuje wymiennie:
lotos city
lubro
selektol

zmieniam - srednio co 8-15000 (jak mi sie przyponmni)
  
 
Wczesniej jezdzilem na Orlenie semi do lpg, ale teraz przesiadlem sie na zwyklego zielonego lotosa i jest ok. Tani i calkiem niezly olej. Wymiana co 14,5-15,5 kkm, w miedzyczasie okolo 2.5 litra dolewek,ale nie narzekam
  
 
Niestety Bania Twój olej nie oczyszcza się dolewasz nowy ale zanieczyszczenia ze starego zostają. W końcu zatka Ci filtr i cały olej pójdzie by-pass'em. Jeżdżę na Elf Sporti 15W40.