Kupilem 21099 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ale to przeciez nie musi byc konkretnie BP mozesz lac inny mineralny tylko o tej samej klasie lepkosciowej.
  
 
Polecam Castrol GTX 15W/40.
  
 
tak jak piszą wyżej-nie lej ani syntetyka,ani połsynt.
dobry minerał i w drogę.
ja polecam mobil1
  
 
Cytat:
2004-11-16 09:49:12, Grzesiek pisze:
tak jak piszą wyżej-nie lej ani syntetyka,ani połsynt. dobry minerał i w drogę. ja polecam mobil1



Grzesiu akurat Mobil 1 to właśnie pełny syntetyk. Mineral Mobila to Mobil M a półsyntetyk to Mobil S

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
dzięki za sprostowanie-tego akurat nie wiedzialem
w każdym razie mobil jest git
tylko ze troche kosztuje,ale silnik dłuzej pojeździ,niż na lotosie czy orlenie
  
 
Cytat:
2004-11-16 09:59:22, Grzesiek pisze:
w każdym razie mobil jest git tylko ze troche kosztuje,ale silnik dłuzej pojeździ,niż na lotosie czy orlenie


Ciężko sie z tym nie zgodzić

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
co do szarpania... przetstowałem dzisiaj na swoim silniku i nie szarpie, nawet jak ciągnąłem z 1500 obrotów. nie wiem jaka może być przyczyna w twojej ładzie.

Olej... jak pisałeś silnik ma 90kkm przebiegu... ja bym zaryzykował wlanie dobrego semisyntetyka. chyba że masz obawy o eksploatację poprzedniego właciciela... i o to że silnik może być trochę zużyty.


Adaś, jazda na tak małych obrotach nie jest ani dobra dla silnika, ani ekonomiczna. Chyba że jeździsz deslem...
  
 
Taaa..dzieki,ze sie dla mnie poswieciles. Tylko sprostuje: szarpie jak zwalniam np.dojezdzam do skrzyzowania, jak przyspieszam jest OK.

Czy zaslaniasz u siebie chlodnice?

Czy strzalka od temperatury w czasie jazdy stoi idealnie pionowo na 90*C czy lekko nie dochodzi do tej wartosci?
  
 
lekko nie dochodzi. trzyma jakieś 85*.
a w zasadzie trzymała, bo teraz się nie nagrzewa... muszę termostat zmienić
chłodnicy nie zasłaniam
  
 
szarpanie powoduje zla jakosc benzynu ( w benzyne znajduje sie nafta, moze woda, lub cos innego ) 2-3 razy zatankuj Shell V Power.
bicie kierownicy przy jezdzie ponad 120 km/h - to wywazenie kol

Na co nie trzeba zapominac przy silnikach z wtrykem:
- startowac 2-3 sek. po wlaczeniu zaplonu to znaczy po wylaczeniu elektro-silnika paliwa
- przy startowaniu silnika nieprzytiskac pedal gazu
- nie jezdic bez biegow na luze, kompiuter osadza w kazdej chwili obroty silnika i predkosc i wg tego streruje prace silnika

Pozdr.
Milan
  
 
Kolega Milan naprawde mieszka w Koszycach? Czym jezdzisz?
  
 
Mam 3 LADNE LADY:
30 letnia LADE 2103
od 1996 LADA 21093 1,5i
od 2002 LADA 2112 16V

A naprawde jestem z Košic.

Pozdr.
Milan
  
 
To moze kolega podjedzie kiedys do nas na spocik ??
Zapraszamy !!
  
 
Ahoj Milan! A po ile u Was tam chodza 2103, 2101????
szukam auta, moze oplacalo by sie przywiezc.... Macie tam mnostwo zadbanych autek, a zima nawiedze Tatry... wiec wpadlbym na maly rekonesan.... Pytanie - czy jest sens....
  
 
Milan i jezdzisz na zmiane trzema Ladami? Napisz moze cos o sobie: skad milosc do Ladnych Lad, jakie masz zwiazki z Polska, czy macie swoj klub i spotykacie sie na zlotach?

pzdr
  
 
Niestety, juz nie jezdze trzemy LADAMI, tylko dwoma - SAMARKą i 112. 2103 stoi na podworku, i z czasu na czas sie przewieze na niej.
Moj dziadek sie urodzil nie daleko Krynicy. I czasami jak jestem w Polsce, czuje sie jak doma. Kocham ten kraj.
Na Slowacji nie ma klubu. U nas kazdego, kdo jezdzi LADNA, i kupi sobie LADE, i nie kupi sobie samochod zachodniej marki, uwazaja za wariata. Mysle, ze ludzie niedocenaja te samochody.

Dla Adasca:
LADY 2101 - 2103 kosztuja kolo 10 000 Kron. W tym roku trzeba zmienic tablice rejestracyjne na Unijne, i mysle, ze ilosc LAD sie zmniejsi, bo duzo samochodow niema ubezpieczenia OC, i bez tego nemozliwe zmienic tablice. I wiele wiele LAD skonczy na zlomowiskach.
Proponuje ciebie zaczekac do Nowego roku i wtedy zobaczymy.

Pozdr.

Milan

PS.: A o Milym z Bydg. dawno neslyszalem i nic od niego tutaj neczytalem. Zmienil marke, lub sie zakochal do diewczyny ?
  
 
Cytat:
2004-11-22 18:35:25, Milan pisze:
...
Na Slowacji nie ma klubu.
...


Zapraszamy w nasze szeregi


Cytat:
2004-11-22 18:35:25, Milan pisze:
...
U nas kazdego, kdo jezdzi LADNA, i kupi sobie LADE, i nie kupi sobie samochod zachodniej marki, uwazaja za wariata. Mysle, ze ludzie niedocenaja te samochody.
...



U nas w wiekszosci rowniez.
  
 
Od razu przepraszam za OT

Milan gratuluje znajomosci jezyka.

A ja kocham Slowacje. Bylem tam 4 razy. Motocyklem. Baaardzo mi sie podobalo--mili ludzie, podobny jezyk, piekne widoki, umiarkowane ceny no i drogi---mmmmmmmm.

Milan od dawna zagladasz do LKP? Podtrzymuje propozycje dcnt--przylacz sie do nas.

Mozesz podac swoj adres e-mail?

pozdrawiam
  
 
Cytat:
W tym roku trzeba zmienic tablice rejestracyjne na Unijne, i mysle, ze ilosc LAD sie zmniejsi, bo duzo samochodow niema ubezpieczenia OC, i bez tego nemozliwe zmienic tablice.


ro u Was mozna bylo mykac bez OC???
oj oj oj....

a taka zezlomowana lade bedzie mozna pozniej zarejestrowac z powrotem np. po oplaceniu OC? I ile to Oc moze kosztowaC?
  
 
To, ze mozna jezdzic bez OC, to dziura w legislatywje. Policjant nie moze kontrolowac czy masz OC. Starsze samochody, ktore nie beda znow zarejestrowane, po 1.1.2005 nie mozna zarejestrowac. Mozna zarejestrowac nowsze samochody, ktore spelniaja wymagania na emisje ( katalyzator, wtrysk ... ), no duzo to kosztuje 50 tys. Kron.

OC na rok 2005:
Allianz - 10 440 Kron, znizka za 3 lata bez wypadku 15%, za wiernosc 10%; netto 7 830,- Sk.

Pozdr.
Milan

PS.: Dziekuje za zaproszenie do LKP, i przylacze do klubu.