Od 01/01/2005 nie będzie U95 !!!???!!! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Eghmmmmm... siepraszam. Wg. mnie istnieje szansa na zmniejszenie ceny Pb, dzięki wycofaniu U95. Już tłumaczę. Są to zasady kosztów handlu. Mniejsze koszty na transport, jeden dystrybutor mniej, mniej paierków. Daje to w efekcie zmniejszenie kosztów, które to na 100% podwyższają cenę benzyny o jakieś 15%. Trzeba będzie się za gniazda zaworowe zabrać tylko "lada dzień".
  
 
tylko pytaniekomu się to opłaca?? obniżać ceny. na razie ceny paliwka poszły w dół ale na jak długo???? u mnie na Neste cena 3,40 za litr PB 95 a 3.51 za 98
  
 
Nikomu, ale nastroje społeczne są coraz gorsze. Być może to jeden ze sposobów uspokojenia, jak benzyna pójdzie w dół z 10groszy. 3.40 to już nie byłaby taka droga, jak jeszcze niedawno płaciłem 3.91.
  
 
Cytat:
że się zapytam: co te bary mają wspólnego z zanikiem sprzedarzy U95?


sporo: koniec u95=stypa=odwiedziny baru.


Moch - nie boisz sie automatu?
  
 
W jakim sensie mam się bać?? Lubię "mieszać" wajchą, ale się przyzwyczaję. Chodzi o większą awaryjność czy koszta w razie awarii ? Z zwykłego W123 automat pasuje do CE, więc pewnie ceny nie zabijają. A awaryjności nie znam. Ufam Mercedesowi. A jakie jest Twoje zdanie ?
  
 
1) nie lubie automatow
2) jesli komus pasuje - to i owszem, fajnie jest dopoki nie padnie.

ceny czesci, dostepnosc czesci - dramat.
a znajdz jeszcze dobrego fachowca....
  
 
Heh automat automatem, ale klasyk jest zajebisty! Mam nadzieję, że jednak automaty się tak nie psują, że to tylko legendy.
  
 
Witam Wszystkich

Mam pytanie ,czy może wiecie jak będzie z tym paliwam do naszych ładnych. Ceny paliwa jak z tą domieszką ołowiu, jak z naszymi zaworami czy może ktoś już z Was na coś wpadł .
Czy da radę jeździć na bezołowiowej naszymi cackami, nie narażając zaworów a może jakaś mała naprawa naszych głowic.
Jeszcze jedno czy ktoś wie ile można jeździć na bezołowiowej aż padną zawory(tzn. wypalą się , w kilometrach).



pozdrawiam
TURBO111
 
 
najlepszym paliwem jest chyba piwo (oczywiście dla człeka:P)
a cena sie wacha zależy jaki rodzaj paliwa;P
aaaa czy do lady trzeba wlewać uniwersalnej?? :lol: bo ja niewlewam ;-) oka pozdro 600 3-miasto ?ądzi:P:!!!!!!!!!!!!
  
 
polecam wyszukiwarke na forum
Oto co znalazłem: Tutaj
  
 
Watek dolaczylem do istniejacgo
  
 
Kiedy odbierałem swoją 2107 od Pana Jacka Chojnackiego po kapitalce silnika i zapytałem co mogę lać do baku stwierdził,że zarówno U95 jak i zwyczajną bezołowiówkę i nie powinno nic się stać z silnikiem.Powiedział tylko,żeby nie lać Shella V-Power,bo szkoda kasy,a torpedy z autka i tak nie zrobi.Poniewż na silnik mam rok gwarancji więc z tą benzyną bezołowiową chyba nie ma takiej tragedii.
  
 
Jeżeli ktoś tak boi sie lać bezołowiowej, to bedzie można kupic na stacji preparacik, który wlewa się do baku razem z bezołowiową
( nie trzeba wcześniej mieszać w bańce jak to bywało z dwusuwami, oczywiście zależy co się lało, bo Miksolu Super chyba nie trzeba było mieszać ). Więcej na informacji na stronach Orlenu Orlen
  
 
Swoim Łajdacwem nigdy nie jeździem na U95, zawsze na PB95 lub 98 i nigdy nie było problemów. Zrobiłem grubo ponad 100 000 km, gniazda i zawory bez zarzutu.
  
 
zawsze pozostaje tankowanie w kraju RADosci
  
 
Na stacjach Shella już można sobie taki preparacik (dodatek quasi-ołowiowy do dolania do paliwa bezołowiowego) zakupić.
  
 
Czyli koledzy bez obaw lać bezołowiową?
  
 
Witam
Cytat:
2004-12-27 19:08:35, kgs pisze:
Czyli koledzy bez obaw lać bezołowiową?


A lej pan
nie jestem pewien od którego roku, ale już kilka razy pisałem, wszystkie silniki Ładnych od bodaj 1983 czy 84 SĄ PRZYSTOSOWANE do benzyny bezołowiowej
nie wiem skad pochodza pogłoski o jakiejś niebieskiej niskootanowej benzynie na której podobno Ładne miały jeździć?.. chyba jeszce przed rewolucją
Zalecane paliwo o liczbie oktanowej min 93
  
 
No właśnie.Wczoraj,pierwszy raz w 15-letnim życiu mojego auta zatankowałem do niego bezołowiówkę 95.I jakoś silnika nie rozwaliło.Nawet jakby ciszej chodził A poza tym za litr zapłaciłem 3,22PLN a do tej pory było o 0,50PLN drożej na litrze
  
 
Podjechalem dzisiaj do "wodopoju" ale po drodze zaczalem sie zastanawiac nad pewna sprawa.. Mam jeszcze w baku ze 3,4 litry starej U95.. moge te ustrojstwo zmieszac z bezolowiowka 95 ??? Czy najpierw wyjezdzic uniwersalna ???