Wspomaganie do Nivki - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-03-07 21:22:30, Sniper pisze:
Dobra - tak jak pisałem poniżej CDN i właśnie następuje Jeszcze się nie spotkałem z takim pomysłem i przyznaje że jesteś pierwszy, który ma takie myśli o eventualnym wsadzeniu do nivy automata. Interesuje mnie tylko jaką skrzynie zamontujesz , bo coś mi się zdaje ,że gabarytowo to będzie masakra aby ją umieścić w nivie ??? Czy wykorzystasz skrzynię rozdzielczą - może się okazać ,że nie sięgniesz do dźwigni , gdyż ta wyląduje przed tylnym mostem Także kwestia paliwożerności może się znacząco uwydatnić [ wiadomość edytowana przez: Sniper dnia 2005-03-07 21:39:48 ]

skrzynię od argenty/fiata 131/132 produkcji opla/GM/
gabarytowo mieści się spokojnie w tumelu poloneza jest niższa i bardziej plaska tylko u dołu jest miska olejowa ,dźwignię biegów
ma na cięgle tak więc można dzwignię zamontować spokojnie w miejscu manuala :w poldku wygląda to tak
dodakowo dzwon pozwala montować rozrusznik z prawej lub lewej !
na pewno będzie palił więcej ale można założyć lpg - jest zapas mocy ,ale obciążenia zespołu napędowego będą mało dynamiczne-bardzo płynna zmiana przełożeń np. holowanie nie luzuje linki!
  
 
Wiecie co jak macie zamiar gadać na temat automatycznej skrzyni biegów to zmieńcie tytuł.
Mnie interesuje wspomaganie. Kiedyś gdzieś w internecie przeczytałem że jest kotoś taki w Krakowie kto dołozył wspomaganie od poldka, tylko jak na złość nie moge tego znaleść.
  
 
Cytat:
2005-03-15 08:31:34, mis pisze:
Wiecie co jak macie zamiar gadać na temat automatycznej skrzyni biegów to zmieńcie tytuł. Mnie interesuje wspomaganie. Kiedyś gdzieś w internecie przeczytałem że jest kotoś taki w Krakowie kto dołozył wspomaganie od poldka, tylko jak na złość nie moge tego znaleść.

no problem- znajdź wersję poldka na prawą kierownicę ze wspomaganiem - reszta to pryszcz
łady tylne i niva mają przekładnie kierownicze -jak lustrzane odbicie polonezowskiej (poza ramieniem- to trzeba od łady przemontować)
bo poldek ma na zewnątrz mocowaną przekładnię a łada wewnątrz-proste nie???
poszukiwania wspomy należy rozpocząć na wyspie u angoli
fiat 132/argenta też podejdzie
  
 
A po kiego grzyba pakowac z fiata jak jest pelno innych przekladnie ktore tez podejda
  
 
Cytat:
2005-03-15 18:43:55, bart03 pisze:
A po kiego grzyba pakowac z fiata jak jest pelno innych przekladnie ktore tez podejda

ależ to prawda ja bym zapodał np.maglownicę ze wspomą
  
 
Cytat:
2005-03-15 18:43:55, bart03 pisze:
A po kiego grzyba pakowac z fiata jak jest pelno innych przekladnie ktore tez podejda

Witam

Bardzo proszę o przykłady Pewnikiem sporo osób z tego skorzysta
Dobrze by było napisac ile trzeba przerobić lub jak dużo dorobić....

  
 
Cytat:
2005-03-15 21:15:57, automatic pisze:
ależ to prawda ja bym zapodał np.maglownicę ze wspomą



Cos mi sie zdaje ze maglownica nie podejdzie Musiala by byc strasznie nisko, pozatym tam jest troche napchane klamotow. Ja tego nie widze no chyba ze ktos jest cudotworca
  
 
Cytat:
2005-03-16 18:50:56, bart03 pisze:
Cos mi sie zdaje ze maglownica nie podejdzie Musiala by byc strasznie nisko, pozatym tam jest troche napchane klamotow. Ja tego nie widze no chyba ze ktos jest cudotworca

no to wracamy do fiata nie???
  
 
Jak wiecie jestem w trakcie napraw mojej nivki, awięc również myślę twórczo reanimuje ten post gdyż nadal interesuje mnie od czego pasuje wspomaganie do nivki oprócz fiata. Co powiecie na merca 123??? Dużo z tym roboty??
  
 
Czyżby nikogo już nie interesowało wspomaganie Czy po prostu nikt nie ma czasu tu zaglądać??
  
 
Czytałem gdzieś że podejdzie też z merca 190.
Prosta sprawa to nie jest więc trudno się dziwić że wątek więcej osób czyta niż pisze w nim

  
 
Zgadzam się że to nie jest proste, ale gdzie żyłka majsterkowicza?? Czyzby nie nyło już Adamów Słodowych wsród posiadaczy nivek Ale rzeczywiście nie ma się co dziwić, przecież lepiej jest kupić gotowy element niż coś samemu pomysleć i zrobić
  
 
Lepiej mieć darmową siłownie "cieniasie" bez wspomagania czujesz ze coś prowadzisz a z serwem to już nie to samo
  
 
Darmowa siłownia nie jest mi potrzebna A wspomaganie w nivce by się przydało
  
 
Proponuję zadzwonić albo wysłać maila do inż. Czecha z Autolady w Modlnicy pod Krakowem. On ma duże doświadczenie we wspomach do Nivek i na pewno wszystko się od niego dowiecie. Z tego co mówił to do Niv można założyć wspome hydrauliczną (chyba od beczki) - widziałem ją w aucie - ponoć podchodzi bezproblemo lub elektryczną (produkcji ładowskiej) - tez miałem ją w ręce jak byłem ostatnio u inż. Czecha. Co do tej elektrycznej to montaż jej jest banalny. Nie wiem natomiast czy jest dostępna w Polsce - inż. Czech kupił ją w grudniu jak był na szkoleniu w Togliatti.
Pozdrawiam
Andrzej
  
 
Bardzo ciekawa propozycja. ciekaw jestem jaki koszt jest tej elektrycznej
  
 
mozesz sobie poczytac jak znasz rosyjski: http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/rulevoe/eur.htm#P3
  
 
Cytat:
2006-03-24 23:07:54, Nico pisze:
Bardzo ciekawa propozycja. ciekaw jestem jaki koszt jest tej elektrycznej


Zadzwoń i się dowiedz:
tel. 012 419 24 38
service - wew. 22
hala napraw - wew. 24

Od wtorku do soboty od 9 do 17-tej
  
 
Remonty remonty i znowu coś spierd...... Przy demontażu dźwigni blokady mostów od reduktora pękł mi uchwyt trzymający dxwignie. Biednemu zawsze wiatr w oczy
  
 
Uchwyt został zespawany, ale żeby nie było za dobrze, pękł drugi od drugiej dźwigni I jak tu się nie wkur..............