Olej do Łady - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
podobnie jak Grzegorz2107, sugeruję stosowanie oleju o takich samych parametrach jak dotychczas. Chyba że ładna zaczyna pić olej, to można kontrolnie zalać ciut gęściejszym.

Co do syntetyków... ja używam mobil1 0W40 i nie widzę żadnych wycieków.

  
 
Witam.Wracając do tematu oleju.Jeszcze 2 tys i ja bede zmieniał.Spala mi 2-3 litry pomiedzy wymianami(10 tys.).Jeżdże dosyć ostro.Czy nie zaszkodzi wymiana na minerala czy moze zostac przy lotosie 10W40 Pósyntetyku.Bo nie wiem czy na mineralu silnik nie bedzie się bardziej zużywał przy wyższych prędkościach obrotowych.Jeśli sie myle to poprawcie mnie.
  
 
Witam
PYsiek, skoro spala Ci ok 2l /10 tys km, to w sumie nie tak wiele, obejrzyj silnik czy nie masz wycieków, może wystarczy wymiana jakiegoś zimmenringu?.., albo wymiana uszczelki pod pokrywa zaworów, zmaian oleju na gorszy jakościowo może spowodować lekki spadek mocy silnika, gorsze odprowadzanie ciepła, lekki wrost zużycia paliwa, a wlanie mineralnego nie gwarantuje już ze spalanie oleju spadnie
  
 
Mirek dobrze prawi
2 litry to nieduzo
ja bym nie ruszał,skoro się nie powiększa zużycie.
U mnie brało litr na tysiaka,to juz byl problem,teraz bierze tyle co u ciebie i jest git
pzdr
  
 
NO w sumie może i 3 litry.Silnik suchy no może troche przy śróbie od naciągacza sie poci ale to chyba norma.
Czyli jednak przy mojej ciężkiej nodze to lepiej jeździć na tym co jest (pósyntetyk 10W40).Podejżewam że to uszczelniacze zaworowe.Koszt uszczelniaczy pewnie nie drogi ale jak to zmienić.Czytałem że da sie bez zdejmowania głowicy ale czy to jest dużo rozkrecania czy wystarczy zdjąć dekiel i odkrecić jeszcze pare pierdułek.Można brać się za to samemu??
  
 
Mam takie pytanie, ktory plej jes lepszej klasy
SF/CC czy SJ/( i tu zapomnialem co dalej )
jak myslicie bo mi sie wydaje ze chyba SJ ?
chodzi mi oczywiscie o LOTOS mineralny

[ wiadomość edytowana przez: Pablox dnia 2004-06-14 22:59:00 ]
  
 
Witam
Pablox nie pamiętam co dokładnie oznaczają te literki ale postaram się na jutro gdzieś to znaleźć
(chyba , że ktoś mnie uprzedzi) i dam znac.
Apropo oleju ja leje Orlen Lubro łada chleje olej jak głupia około 1 literka na 700km. Wiem że mam do wymiany zbieracze oleju na zworach i troche poci sie miska pod uszczelką ale narazie ni ma kasy ani czasu na robotę.
  
 
Witam
Cytat:
2004-06-14 22:40:44, PySIEK4 pisze:
NO w sumie może i 3 litry.Silnik suchy no może troche przy śróbie od naciągacza sie poci ale to chyba norma.
Czyli jednak przy mojej ciężkiej nodze to lepiej jeździć na tym co jest (pósyntetyk 10W40).Podejżewam że to uszczelniacze zaworowe.Koszt uszczelniaczy pewnie nie drogi ale jak to zmienić.Czytałem że da sie bez zdejmowania głowicy ale czy to jest dużo rozkrecania czy wystarczy zdjąć dekiel i odkrecić jeszcze pare pierdułek.Można brać się za to samemu??


Cięzka noga zwiększa zużycie oleju, i to jest normalne, dlatego wiekoszosć producentów samochodów zawyża tę normę.
w silniku 1500 podobno można to zrobić bez zdejmowania głowicy, bo zawory oprą się o denko tłoka w ospowiednich położeniach wału, ale trzeba miec specjalny klucz do zdjęcia sprezym zaworowych, nie jest to łątwe zadania dla początkującego mechanika, a na dodatek trochę chyba ryzykowne czy nie uszkodzi soię samych zaworów
  
 
Witam
Z tego co się dowiadywałem koszt wymiany zbieraczy bez zdejmowania głowicy (silnik 1300) to 200 zł, z tzw. szwedzkim remontem czyli. planowanie, sprawdzenie zaworów , gniazd , wałka i nie pamiętam dokładni co tam jeszcze to około 400 zł- 450 zł częsći kupuje mechanik.

P.S. Mowa tu oczywiście o trójmieście.

Pozdro
  
 
A słyszał ktoś o oleju Motor Oil ktory jest w Lidl'u dostepny za ok 30zl za 5 literkow??? Bardzo tanie , ale czy takie złe??? Mój ojciec chce to zakupic do swojego autka i sie zastanawiam czy mocno mu odradzac
  
 
A ja zrobiłem super remont (m.in. szlify na cyfrowych obrabiarkach, super pasowania, ręczne układanie wału - 4 godziny!) i wlałem Castrol RS 10W60
  
 
moja samarka od nowosci ma olej wymieniany dokladnie co wiosne bez wzgledu na przebieg...

wiem ze na poczatku byl to jakis castrol.. a od kilku lat shell helix..

poki co nie ma z motorkiem wiekszych problemow.. najwiecej cieknie korkiem wlewu )))
  
 
nie wiem czy w temacie czy nie ale coś o oleju znalazłem bo nie chiałem nowego tematu zaczynać A więc ile wchodzi oleju do silnika samary 1.5 ??? przymierzam sie do wymiany oleju i nie wiem ole kupic
  
 
3,5 litra
  
 
też tak gdzieś przeczytałem ale nie byłem pewny, u mojego ojca do punta 1.1 tyle wchodzi i byłem trochę zdziwjony ze do 1.5 tyle samo
  
 
jażdżę na oleju z Lidla i jest Ok.To normalny mineralny olej.Wymieniam raz na rok.
  
 
Cytat:
2005-02-21 22:23:28, Mariuusz pisze:
też tak gdzieś przeczytałem ale nie byłem pewny, u mojego ojca do punta 1.1 tyle wchodzi i byłem trochę zdziwjony ze do 1.5 tyle samo



Ja się dopiero zdziwiłem jak przeglądałem katalog. Do któregoś 2- litrowego merola wchodzi 6,5l oleju
  
 
nioommm też nieźle, a na jakim oleju jeździsz??
  
 
Zwykły mineralny Lotos City
  
 
też taki mam teraz ale nie city ale chyba przy nim zostanę