Większe felgi w Escorcie. Jakie dobrać aby nie przesadzić? - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
moja essinka ma lacie 205/40 r17 na aluskach 7,5J ET38siedza zarowno jak na serii jak i na obnizonym gdzies okolo -40/-40, nietrzeba nic przerabiac, chowaja sie ladnie i nie obcieraja
 
 
Cytat:
2007-02-15 02:05:48, COYOTE-25 pisze:
no bo kolo pisze ze szerokie kola wsadza i jakim cudem sie miesci


skoro szerokie koła to dystanse by jeszcze pogorszyły.. bo by bardziej koło na zewnątrz wypchnęły...
  
 
A czy 185/60 r16 na felgach 14 to normalny rozmiar? Tzn nie bede mial problemu z predkoscia iloscia km na zegarach itd? Bo mam do kppienia takie felgi z takimi oponami do forda, ale nie wiem czy rozmiar opon jest ok do tych felg dla essiego mk7.
  
 
Cytat:
fryszard pisze: skoro szerokie koła to dystanse by jeszcze pogorszyły.. bo by bardziej koło na zewnątrz wypchnęły...



racja, ja mowie ze jest taka opcja
  
 
Cytat:
2007-02-15 11:55:59, 5zymon pisze:
A czy 185/60 r16 na felgach 14 to normalny rozmiar?



Nienormalny rozmiar bo nie założysz opony R16 na felge R14

Cytat:
Tzn nie bede mial problemu z predkoscia iloscia km na zegarach itd? Bo mam do kppienia takie felgi z takimi oponami do forda, ale nie wiem czy rozmiar opon jest ok do tych felg dla essiego mk7.



Wygooglaj sobie "przelicznik rozmiaru opon" a za wzór podstaw 195/50/15 i jeśli nie przekroczy 3% to nie ma się za bardzo czym martwić
  
 
Cytat:
2007-02-14 22:05:28, kauczuk-krk pisze:
moje 7,5x17 ET38 jeździły na oponach 215/45/17 przód i 225/40(albo 45 nie pamietam)/17 tył w kombicy MK7 i gość mówił że było ok... Kombica z zawieszeniem seryjnym.



Widzisz kauczuk ja mam teraz 7,5 16 ET 30 i mnie Frysiek straszy ze na bank nie wejdą bez poszerzenia błotnikow.Jestem ciekawy co to wyjdzie Czy samo zaklepanie lub wycięcie rantów wystarczy?Acha opona 195/45/16.
  
 
Dzisiaj kurier przywiózł mi alusy i tu małe zaskoczenie, okazao się że mają ET35 a nie 38 jak było napisane w opisie. Dzwoniłem już do wulkanizatora u którego zawsze kupuję opony i jutro jade po gumy o rozmiarze 195/45/16. Czy przy ET35 na takich oponach nie będzie tarło o błotniki, czy obejdzie się bez szlifowania lub zaginania rantów???
  
 
Cytat:
2007-02-15 19:53:54, crazy_driver pisze:
Dzisiaj kurier przywiózł mi alusy i tu małe zaskoczenie, okazao się że mają ET35 a nie 38 jak było napisane w opisie. Dzwoniłem już do wulkanizatora u którego zawsze kupuję opony i jutro jade po gumy o rozmiarze 195/45/16. Czy przy ET35 na takich oponach nie będzie tarło o błotniki, czy obejdzie się bez szlifowania lub zaginania rantów???


hehe to sie zapewne jutro wyjasni
  
 
na hopach bedzie obcierało a na równym nie powinno
  
 
no to chyba w sprężyny pójdą gumy
  
 
ale będzie tarło z przodu i z tyłu na hopach czy tylko z tyłu??
  
 
z tyłu.. z przodu ewentualnie przy skreconych kołach i szybkich zakretach ale moze nie..
  
 
ET35 a 38 to praktycznie nie ma roznicy jak mialy sie zmiescic te pierwsze to wejda spokojnie i te drugie
  
 
praktycznie zadnej ale jednak 3mm
  
 
na ET35 jeździłem itylko że przy 15" ale średnica felgi w tym wypadku chyba nie ma znaczenia no i ładnie chowały się pod nadkola, skoro to różnica raptem 3mm to chyba powinno być ok- tzn. mam nadzieje
  
 
Fryś, nie przesadzaj, wejdą
  
 
a moim zdaniem na hopach beda obcierac
  
 
Jutro jade po oponki, gość założy mi na felgi i z powrotem do domu a właściwie do garażu przymierzać Niestety jutro na nich nie pojeżdżę bo mam niezłą górkę do pokonania aby dojechać do głównej z podwórka no a trochę sniegu dzisiaj dowaliło...
  
 
Cytat:
2007-02-15 19:53:54, crazy_driver pisze:
Dzwoniłem już do wulkanizatora u którego zawsze kupuję opony i jutro jade po gumy o rozmiarze 195/45/16.



Ile będą Cię te gumy kosztowały?
  
 
450 zł za komplet, wszystkie w rozmiarze 195/45/16 ale jedna para to Continental a druga Uniroyal, wszystkie po 5mm bieżnika. Są to oczywiście używki. Mój ojciec i ja kupujemy od tego gościa od lat opony które przywozi z niemiec. Gość mówi że na wiosne będzie więcej wołał za takie gumy, więc warto chyba...