Alufelgi - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-02-07 08:13:39, Lava1 pisze:
...od jakiego auta moga pochodzić ?



Talbot Horizon
  
 
W sumie będzie ładna fela po renowacji i przy tej konstrukcji można pokombinować coś w kolorem czarny/srebrny.
  
 
bez obrazy dla wlasciciela tych alusow ale seryjne stalowki bez dekli sa ladniejsze, takie ala wersja "C" to jest oczywiscie moje zdanie.Stalowki bardziej mi sie podobaja niz to co mam obecnie chyba zmienie na "14"trucka

Pozdrawiam
  
 
Witam, zastanawiam się nad kupnem do swojego 125p felg jak na fotce poniżej. Dane felgi: 5J x 13HZ, ET 37, rozstaw śrub 4x100. Czy z takim ET fegla podejdzie bez dystansów i do opon 175? Mogą z tym być jakieś problemy? Co do cen śrub pływających to znalazłem za 10 zl za sztuke na allegro - wie ktoś czy są gdzieś w okolicach Krakowa taniej?

  
 
Cytat:
2006-06-19 19:58:59, gtz pisze:
... Co do cen śrub pływających to znalazłem za 10 zl za sztuke na allegro - wie ktoś czy są gdzieś w okolicach Krakowa taniej? ...


tja, krakus . jak chcesz taniej to weź kozik i se wystrugaj. tylko później nie wyjeżdzaj tym na publiczną drogę.
  
 
nie chce SE wystrugac tylko nie chcialbym przeplacic i dlatego chcialem zorientowac sie w cenach mniej wiecej
  
 
Nie chcesz przepłacić ?? kup 4x98

a co do et - to 7* małe (chociaż zależy od 5* )
Lepiej szukaj dalej
  
 
Nie wiem kto wymyślił dłuższe śruby do alufelg, ale w Lucasie z tyłu seryjne śruby mają dokładnie taką długość jaka jest potrzebna: śruba jest na równo z wewnętrzną powierznią kołnierza półosi. Dobrze że nie założyłem tych dłuższych bo bym miał sieczkę w bębnach a nie hamulce.
Z przodu są dłuższe ale też chyba je wymienie z powrotem na serię.
  
 
A jak otwór centrujący-pasuje do Fiata - 58mm- radzę sprawdzić. Śruby pływające są dosyc drogie, ale nie szukałbym tu zbytnich oszczędności....
  
 
Felgi założyłem polonezowskie więc jeden problem z głowy a i lżej dla kieszeni - po 2,50 sztuka, tylko nikt nie chciał/potrafił odpowiedzieć mi na pytanie jaka powinna byc prawidłowa długość śrub do alusów w Plusach. Odpowiedź: taka jak do stalówek. Dziwne ale zbadane suwmiarką.
  
 
Moje pytanie brzmi: do kiedy montowano felgi na zdjeciu ponizej. Z moich ustalen wynika ze do roku 95 lub do polowy roku 95 kiedy wycofano gaznikowe silniki oraz z wtryskiem bez katalizatora i zmieniono nakladke na progi na taka o bardziej lagodnej linii, lub jeszcze jedna mozliwosc ze dopiero do roku 96. Prosze tylko o odpowiedzi w 100% pewne bo mnie najbliżej jest do teorii ze do połowy roku '95
Image Hosted by ImageShack.us
  
 
Tez mi wychodzi, ze byl to koniec 1994, albo poczatek 1995 r.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
...wczytałem się w treść posta powyżej ...



[ wiadomość edytowana przez: Martini81 dnia 2006-08-28 23:09:39 ]
  
 
Brat w maju 1994 zakupił poldka 1,4 z takimi felgami.
  
 
mój kupiony był w sierpniu 94 z takimi właśnie felgami (1.6 GLE)
  
 
Pływające - ja kupiłem zwykłe do alusów i koło nie odpało, ale niby to tak nie powinno być.
  
 
Cytat:
2006-08-29 00:17:20, rosck pisze:
Pływające - ja kupiłem zwykłe do alusów i koło nie odpało, ale niby to tak nie powinno być.


A o co chodzi?
  
 
Cytat:
2006-08-29 00:40:11, leon pisze:
A o co chodzi?