Holowanie, lawety, laweta, o lawetach - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
To proste - jak załadujesz teściową z przodu to większa masa jest na przód
Jak z tyłu to na tyle
A tak na poważnie to gdyby nie pewien "zapas" na każdej osi to bardzo cieżko byłoby tak rozmieścić ładunek by wykorzystać maksymalna ładowność i nie przekroczyć nacisku na osie
Poza tym przy holowaniu przyczepy jest jeszcze coś takiego jak nacisk na hak - rzędz kilkudziesięcie kilo (dla poldka podajże max 50 kg) - który idzie w nacisk tylnej osi
  
 
Cytat:
2006-03-07 16:29:00, Rekus pisze:
... Poza tym przy holowaniu przyczepy jest jeszcze coś takiego jak nacisk na hak - rzędz kilkudziesięcie kilo (dla poldka podajże max 50 kg) - który idzie w nacisk tylnej osi


to nie tylko dla Poldka, większość haków przystosowanych do kuli ISO 50 przewiduje max nacisk statyczny na główkę haka o wartości 50kG... a co z tego dzieje się podczas jazdy (ile z tego ton wychodzi dynamicznie), to sam sobie nie wyobrażam

EDIT a tesciowa tesciowa to chyba zawsze jezdzi w bagazniku, co?


[ wiadomość edytowana przez: robreg dnia 2006-03-07 16:36:07 ]
 
 
Cytat:
a tesciowa tesciowa to chyba zawsze jezdzi w bagazniku, co?


Jeszcze się nie dorobiłem teściowej
  
 
I jak? Znalazło sie coś? Bo ja szukałem, szukałem i narazie dupa Same przyczepki do wypożyczenia za ok 100zł, a te "pomoce-drogowe" to jest nieziemski koszt i to zapewne wiekszy niż wartość auta... najgorsze jest to że nie mam pod co podczepić przyczepki
Macie jakieś pomysły??

Pozdr.
  
 
Witam.

Mój serdeczny kolega potrzebuje przywieźć auto z Zakopanego.

Czy ktoś z klubowiczów ma dostęp do autolawety, ew. czy ma uprawnienia do prowadzenia takiego zestawu?

Kolega kupił garbusa z 1972r., który ostatnimi czasy stał i nie był ruszany no i trochę strach brać go na hol i tyle kilometrów ciągnąć.

A może ktoś dysponuje dostawczakiem z hakiem? Lawetę mozna zawsze wypozyczyć?

Bardzo prosze o pomoc.

Koledze zawdzięczam to, że gdyby nie on to mnie by tu nie było.
Od niego złapałem 12 lat temu bakcyla motoryzacji i tak to się zaczęło.



[ wiadomość edytowana przez: PAGAN dnia 2006-03-20 20:09:17 ]
  
 
albo jakiś Ciężarowy z plandeką JELCZ lub STAR na pake pakujesz i jedziesz.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Mam Sprintera i lawete
Koszt wyjazdu to 2x paliwo na trasie W-wa - Zakopane - W-wa
W razie czego mój nr 503523723
  
 
Moge pomóc!
  
 
Panowie, mam pytanie:
Najprawdopodobniej będę potrzebował przetransportować furkę bez OC i przeglądu z jelonek do centrum. I w związku z tym mam pytanie, czy nie orientujecie się ile to mnie może kosztować?
  
 
Cytat:
2006-11-19 14:36:04, Janisz1990 pisze:
Panowie, mam pytanie: Najprawdopodobniej będę potrzebował przetransportować furkę bez OC i przeglądu z jelonek do centrum. I w związku z tym mam pytanie, czy nie orientujecie się ile to mnie może kosztować?



różnie, nie ma na to reguły
mi typ za przewiezienie trabanta spod wola parku do mnie na parking na górce( ok. 500-1000 m) krzyknął 150 zł....
Myślę, że musisz conajmniej 100zł wyłożyć na taki transport
  
 
Też tak myślę. dzięki
  
 
Cytat:
2006-11-19 14:59:22, mateo105l pisze:
różnie, nie ma na to reguły mi typ za przewiezienie trabanta spod wola parku do mnie na parking na górce( ok. 500-1000 m) krzyknął 150 zł.... Myślę, że musisz conajmniej 100zł wyłożyć na taki transport



dziwnie liczysz
ktoś tobie krzyknął za niecały kilometr 150zł
a kolega ma transport conajmniej kilka kilometrów i wyliczyłeś żeby szykował mniej
  
 
No bo niektórzy laweciarze wychodzą z takiej zasady. Powiedzmy do Piaseczna zawiezie mi samochód za 100, a jak trzeba samochód zawieżć 2 ulice dalej to kosztuje to 140. Bo nikt tu nie przelicza stawki na kilometry, facet powiedział mi wprost, na moje pytanie czemu za 10 razy krótszą trasę muszę płacić więcej- "Bo inaczej mi się nie opłaca"...
  
 
Cytat:
2006-11-19 14:36:04, Janisz1990 pisze:
Panowie, mam pytanie: Najprawdopodobniej będę potrzebował przetransportować furkę bez OC i przeglądu z jelonek do centrum. I w związku z tym mam pytanie, czy nie orientujecie się ile to mnie może kosztować?



Witam
Jeżeli chcesz za 100 Ci go przewioze
Pozdrawiam
503523723
  
 
A nie wiecie koledzy jak to jest z cennikiem 1,20 za km? Od kiedy taka firma zaczyna sobie te kilometry liczyć?
  
 
Co to znaczy od kiedy? Kazdy kilometr jest płatny transportu jaki zamawiasz: skąd > dokąd
  
 
bo Pan liczy minimum 50 zlotych za wlozenie samochodu na lawete i 50 za zdjecie plus kilometry jak taksowka, oczywiscie zawsze mozna sie dogadac
  
 
Cytat:
2007-06-28 15:35:21, GDA pisze:
Co to znaczy od kiedy? Kazdy kilometr jest płatny transportu jaki zamawiasz: skąd > dokąd


No powiedzmy, że mieszkam w Nieporęcie który jest ok 20 km od Wawki skąd jest laweciarz. A auto do przywiezienia jest kolejne 130km ode mnie. - To za ile km w sumie płacę? Za ten dojazd lawety też?
  
 
orientujecie sie jakie parametry ma miec hol sztywny? musi miec jakies homologacje czy wystarczy kawal rury z uszami?