Akumulator...jaki?? - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2007-11-08 15:02:09, Cwikus pisze:
Robiłeś przegląd akumulatora po pół roku użytkowania i ponowne jego podładowanie w zakładzie certyfikowanym przez Centrę? Nie? Wnoszę o piwo, że nie wiedziałeś, że tak trzeba. Nie spełniasz warunków gwarancyjnych, więc daruj sobie. PS. Tak każda firma produkująca akumulatory zabezpiecza sie właśnie w ten sposób i żaden elektryk Ci nie pomoże. PS2. To moja branża i wierz mi - nie ma bata.

Wlasnie mam przed soba kilkadziesat kart gwarancyjnych od akumulatorow w tym kilka od futury i nie ma tam zadnej wzmianki o przegladzie po pol roku uzytkowania.Nie raz i nie dwa reklamowalem akumulatory i przewaznie uznawano.Jest faktem ze centre sie troche ciezej reklamuje ale przed miesiacem udalo mi sie naprzyklad wymienic akumulator ktory mial tydzien do konca gwarancji
  
 
Cytat:
2007-11-08 20:26:34, piotr_ek pisze:
Masz kartę gwarancyjną? Tam masz wpisane jedynie słuszne i obowiązujące warunki gwarancji. Jak chcesz to jutro zacytuję Ci co tam jest napisane.



Tu jest karta gwarancyjna od futury.
>GWARANCJA<<
  
 
Cytat:
2007-11-08 07:31:56, piotr_ek pisze:
Z prostownika rozładowany aku też jest ładowany początkowo maksymalnym prądem.

A masz taki prostownik zeby dal chociaz z 50A? Bo ja nie.Mam niemaly prostownik to jest do 30A. A alternator dla pustego akumulatora to nie ma litosci
  
 
Cytat:
2007-11-08 22:45:38, Filemon2 pisze:
A alternator dla pustego akumulatora to nie ma litosci



Przeczytaj co napisał kula69.
  
 
Cytat:
2007-11-08 21:24:54, Kula69 pisze:
odpowiedziałem Ci Co do ładowania rozładowanego aku alternatorem to niemoze on ładowac max prądem czyli 80A bo taki max prąd jest wytwarzany przez alternatot przy 6000-7000obr/min

Mowisz o obrotach silnka czy o obrotach alternatora bo to dwie rozne sprawy biorac pod uwage ze przelozenie silnik-alternator to ok. 1:2
  
 
Cytat:
2007-11-08 21:24:54, Kula69 pisze:
Co do ładowania rozładowanego aku alternatorem to niemoze on ładowac max prądem czyli 80A bo taki max prąd jest wytwarzany przez alternatot przy 6000-7000obr/min


Takie obroty w Esperaku?
Napewno nie w wersji 1.5, bo w owej to na takich już chyba kaplica dla silniczka


[ wiadomość edytowana przez: Nerwica dnia 2007-11-09 05:38:50 ]
  
 
Cytat:
2007-11-09 05:37:45, Nerwica pisze:
Napewno nie w wersji 1.5, bo w owej to na takich już chyba kaplica dla silniczka



No jak będziesz 2h taki piłował to pewno tak, a w normalnych warunkach np.wyprzedzania to nic dziwnego.
  
 
Cytat:
2007-11-08 22:29:15, adid11 pisze:
Tu jest karta gwarancyjna od futury. >GWARANCJA<<


Z tego co widzę, w gwarancji nie ma żadnej wzmianki o konieczności wykonania przeglądu.
  
 
Pocztyałem papierową gwarancję i NIE SĄ WYMAGANE ZADNE PRZEGLĄDY. Więc po sprawie... tylko kto tu zamęt sieje
  
 
...ja już siudmy rok mam Centrę Plus... nigdy jej nie wyjmowałem... nie podładowywałem... nie uzupełniałem wodą destylowaną... reasumując: przez całe 7 lat wogóle go nie ruszałem... czyli przez 7 lat okazał się całkowicie bezobsługowy
parę tygodni temu poprosiłem elektryka aby mi go sprawdził bo coś mi się wydało podejrzane że tak długo wytrzymuje... jak się okazało po sprawdzeniu - Centra idealnie trzyma napięcie... i elektryk zapewnił że jeszczę parę ładnych lat na nim pojeżdżę...

jest jedno małe ale - od 5-ciu lat jeżdżę bez radia
  
 
Cytat:
2007-11-09 09:38:21, ŁUKASZ_GAJER pisze:
jest jedno małe ale - od 5-ciu lat jeżdżę bez radia



To czego słuchasz podczas jazdy...?
  
 
Cytat:
2007-11-06 22:25:09, tommi3737 pisze:
takie pytanko- Czy lepiej kupic Centra PLUS 50Ah 450AH czy Centra standart 55ah 460AH Obydwa aku w podobnej cenie Jak widać te akumulatory nieróżnią się tylko tym że jeden sie nazywa inaczej i ma oczko lub go niema bo na to leje. Ale zauwazcie Plus przy mniejszej pojemnosc ma prawi taki sam amperarz (en). To chyba jednak swiadczy ze Plus jest realnie lepsza. co sądzicie??? ktos moze jezdzi na jednym z tych aku?? Ile placiliscie za te akumulatory?? bo ja widze ze na allegro futura nietaniej niz 300zl-PODROŻAŁY TE AKUMULATORY CZY JAKA CHOLERA?? [ wiadomość edytowana przez: tommi3737 dnia 2007-11-06 22:28:38 ]



Polecam BOSCH SILVER 55Ah/540A, ostatnio zapłaciłem za taki 289 zł w Krakowie. Nie powinno się dawać większego akumulatora niż poleca producent.
  
 
Cytat:
2007-11-09 11:43:19, esperak pisze:
Polecam BOSCH SILVER 55Ah/540A, ostatnio zapłaciłem za taki 289 zł w Krakowie. Nie powinno się dawać większego akumulatora niż poleca producent.


A dlaczego?

Przecież alternator ma bardzo duży zapas mocy.
  
 
Cytat:
2007-11-09 05:37:45, Nerwica pisze:
Takie obroty w Esperaku? Napewno nie w wersji 1.5, bo w owej to na takich już chyba kaplica dla silniczka .."


sie akurat mylisz Waść!...bo jeśli któryś z esperakowych motorów takowe obrota wyczyma ...to właśnie...1,5
  
 
Cytat:
To czego słuchasz podczas jazdy...?


wsłuchuję się czy silnik prawidłowo pracuje, czy skrzynia nie zgrzyta, czy nie ma stuków w zawieszeniu, czy łożysko alternatora się nie zaciera, jaki dźwięk wydają hamulce... i takie tam...
  
 
Tak se czytam wątek i myślę - czy was pogięło ?? Zastanawiacie się jaki aku do esperaka ?? Tak jakby to był prom kosmiczny i miało to jakiekolwiek znaczenie. Stare, proste auto i IMHO każdy obecnie produkowany aku 55 Ah da radę. Jakbym miał kupić "firmowego" za 300 to wolę Tesco za 150 - nie sądzę, żeby "firmowy" przeżył 2 Tesco.
Poza tym, czy będziecie jeszcze mieli esperaki za 2-3 lata ?? (bo tyle to każdy aku przeżyje).
  
 
Cytat:
2007-11-09 12:26:55, ŁUKASZ_GAJER pisze:
wsłuchuję się czy silnik prawidłowo pracuje, czy skrzynia nie zgrzyta, czy nie ma stuków w zawieszeniu, czy łożysko alternatora się nie zaciera, jaki dźwięk wydają hamulce... i takie tam...



To Ty będąc w aucie jesteś w pracy czy jak? Ktoś Ci za to płaci?
  
 
Cytat:
2007-11-09 12:26:55, ŁUKASZ_GAJER pisze:
wsłuchuję się czy silnik prawidłowo pracuje, czy skrzynia nie zgrzyta, czy nie ma stuków w zawieszeniu, czy łożysko alternatora się nie zaciera, jaki dźwięk wydają hamulce... i takie tam...


Really Fanatyk
  
 
Cytat:
2007-11-09 13:47:17, Nerwica pisze:
Really Fanatyk


Tutaj takich ludziów nazywamy ZBOK!
  
 
Cytat:
2007-11-09 12:54:25, n0ras pisze:
Tak se czytam wątek i myślę - czy was pogięło ?? Zastanawiacie się jaki aku do esperaka ?? Tak jakby to był prom kosmiczny i miało to jakiekolwiek znaczenie. Stare, proste auto i IMHO każdy obecnie produkowany aku 55 Ah da radę. Jakbym miał kupić "firmowego" za 300 to wolę Tesco za 150 - nie sądzę, żeby "firmowy" przeżył 2 Tesco. Poza tym, czy będziecie jeszcze mieli esperaki za 2-3 lata ?? (bo tyle to każdy aku przeżyje).


Dokładnie, mam takie samo zdanie. Dziwie sie tylko że Piotr_ek na to nie wpadł że sie idzie do sklepu, mówi "poproszę akumulator do espero", płaci i wychodzi

-----------------
czasem tu zaglądam