[Polonez] [światła] - przednie - regulacja - ustawienie - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie !

Może to i strata czasu, ale dlaczego by nie spróbować. Tylko dalej nie wiem jak działa ten cholerny odpowietrznik. Ponawiam więc pytanie: zatyczkę się wyciąga czy odciąga ?

Pozdrowienia
vper
  
 
Temat sprzed lat - najstarszy na forum.
Sądze zę Majchal miał połamane spinki plastikowe trzymające odbłyśnik.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2004-10-14 15:57:29, OLO pisze:
Temat sprzed lat - najstarszy na forum. Sądze zę Majchal miał połamane spinki plastikowe trzymające odbłyśnik.



Musiałem zbić klosz żeby je wymienić
  
 
Cytat:
2004-10-14 16:06:12, daniel pisze:
Musiałem zbić klosz żeby je wymienić


A mi 4 szt. orginałów bardzo ładnie dały się rozkleić. Daniel, ty brutalny jesteś.
 
 
No nie chciał się rozkleić,pękał,pękał aż w końcu dostał z młotka
  
 
Regulacja światel jest wliczona w cene przegladu technicznego, wiec raz w roku wypada poprosic o ustwienie...
  
 
Można u Was gdzieś kupić luzem takowe plasticzane spinki ?? W Szczecinie są, ale razem z reflektorem Ja w swoim kupiłem maluchowskie i przerabiałem na potrzeby Poldka, narazie działa.
  
 
Mam rozumieć ze reflektor dodają do nich gratis, tylko zalezy ile wtedy wołają za spinki
  
 
Cytat:
2004-10-15 15:42:10, Berecik pisze:
Można u Was gdzieś kupić luzem takowe plasticzane spinki ?? W Szczecinie są, ale razem z reflektorem Ja w swoim kupiłem maluchowskie i przerabiałem na potrzeby Poldka, narazie działa.


U mnie można chyba coś około 1zł za sztuke, na reflektor potrzeba chyba z 3 sztuki. Do tego dochodzi jeszcze silikon za 10 zł.
Czyli za jakieś 20 zł + 2 godziny roboty i mamy zregenerowane reflektory, warto przeczyścić od środka szkło i lustro. Daje to znaczne silniejsze światło.
  
 
Uwaga na czyszczenie lustra. Kiedyś próbowałem swoje wyczyścić i okazało się, że ta warstwa chromu tak słabo trzyma się podłoża, że dwa ruchy szmatką (bez żadnych past itp. tylko płyn do szyb Mr Muscle ) i było po lustrze.
  
 
Cytat:
2004-10-15 15:42:10, Berecik pisze:
Można u Was gdzieś kupić luzem takowe plasticzane spinki ?? W Szczecinie są, ale razem z reflektorem Ja w swoim kupiłem maluchowskie i przerabiałem na potrzeby Poldka, narazie działa.



U nas niedostępne
Z powyższego powodu również mam zaadaptowane maluchowskie
  
 
Witam

Wymieniam u siebie oba reflektory, nie oge sobie poradzic z wlozeniem popychacza a wlasciwie kulki do "gniazda" w reflektorze, jest moze jakis patent na to??? bo stoje z robota

Z gory dzieki za pomoc
  
 
Cytat:
2004-10-22 19:41:28, FM pisze:
Witam Wymieniam u siebie oba reflektory, nie oge sobie poradzic z wlozeniem popychacza a wlasciwie kulki do "gniazda" w reflektorze, jest moze jakis patent na to??? bo stoje z robota Z gory dzieki za pomoc


wyjmij żarówkę, włóż palce do środka trzymaj odbłyśnik i wepchnij go na kulki.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
A ja dostałem ostatnio z kamyczka w lampkę i musiałem wymienić szkło. Gościu zrobił wszystko jak nalezy, wymienił szkło, wszystkie zapinki uzupełnił, drugą lampę przeczyścił, światełka ustawił i skasował 50zł
  
 
50 dych to z szybą?
jeśłi tak to spoko. szyba to jakieś 25 zyli, do tego zapinki, silicon, robota

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2004-10-22 19:45:13, OLO pisze:
wyjmij żarówkę, włóż palce do środka trzymaj odbłyśnik i wepchnij go na kulki.



Kiedy wlasnie w ten sposob sie nieda, niechce tez za mocno zeby czegos nie zechlac
  
 
to jedyny spsób.
czy przypadkiem wymieniałeś te plastiki? Bo są inne niż maluchowskie - PN ma większe kulki.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
No ja dziś byłem ustawić światełka...
Po wymianie resorów świeciły dużo za blisko...
ale chwila ustawiania i jest znowu dobrze...
koszt 10zł.
  
 
Cytat:
2004-10-22 20:14:11, OLO pisze:
to jedyny spsób. czy przypadkiem wymieniałeś te plastiki? Bo są inne niż maluchowskie - PN ma większe kulki.



zadnych plastikow nie wymienialem , wyjalem stary reflektor i wlozylem nowy ze sklepu, tylko to badziewie niechce wskoczyc
sprobuje delikatnie papierem sciernym podrzezbic kulki


[ wiadomość edytowana przez: FM dnia 2004-10-22 20:18:38 ]
  
 
acha - mówisz o tym na dole - wkładasz "regulację" hydrauliczną?
To zrób tak - włóż palce do środka, wypchnijplastik aby wystawał jak najwiecej, zablokuj go w tym koszyczku śrubokrętem - zeby sie nei mógł schować i wtedy wepchnij regulator aż zaskoczy - albo wepchnij i przekręc - na swoje miejsce.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."