NIe dziala Obrotek 1.8D

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
obrotek nic nie reaguje. z tym defektem go kupiłem. czy są może jakieś bezpieczniki odpowiedzialne za to ??? jeszcze nie spawdzałem ich , a moze jakieś kable lecą , a moze jakaś linka , poradźcie...
  
 
Sprawdź kabel przy alternatorze
  
 
ale trzeba chyba wejsc pod kanał bo z góry nie widziałem kabla zadnego, jaki to ma byc kabel gruby czy cieńki jak sik pająka??
  
 
Niestety moja wiedza w tym zakresie jest tylko teoretyczna, bo niestety ja w swoim dieslu nie miałem obrotomierza. Otóż alternator, znajduje się po lewej stronie silnika (jak stoisz przed autem) umiejscowiony jest na samym dole silnika (troche nad miską olejową). Odnajdziesz go, idąc po pasku klinowym. Do alternatora normalnie idą 2 kable 1-gruby prądowy, 2-cienki od kontrolki ładowania. Trzeci jest teoretycznie kablem od obrotomierza, sprawdź po prostu czy coś nie jest wypięte, nie sugereuj się jednak że jedna wsuwka na alternatorze jest nie używana (ozn. D+ chyba) bo z tego sie generalnie nie korzysta, a jest to kondensator, zeby nie było zakłóceń, jakoś tak.
  
 
spoko spoko wiem gdzie jest alternator tylko te kable mnie interesują . dzisiaj musze zaglądnąć jak bedzie czas bo juz mnie meczy ze nie działa
  
 
na alternatorze(od strony silnika) jest śruba oznaczona literą W to od niej wychodzi kabel sygnałowy do obrotka.

u mnie to jest ten zielony kabel, ale nie sugeruj się kolorem, bo ja sam prowadziłem tę wiązkę.
  
 
o to jest odpowiedź . DZIĘKI BARDZO
  
 
a do wtyczki w zegarach ten kabel wchodzi jako nr10.
  
 
A mi to nie podziękował chociaż też sie starałem
  
 
Cytat:
2005-07-13 11:13:45, hepos pisze:
A mi to nie podziękował chociaż też sie starałem

' no dobra ............... DZIĘKI