Prośba o rade! OBUDOWA DO SUBA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Potrzebuje rady odnośnie obudowy skrzyni do głośnika Rockford Fosgate RFR 1412 (600W) RMS. Posiadam wszyskie dane. Obecnie mam obudowe bass reflex, ktora wyliczylem przez program 80 l zastanawiam sie nad obudowa zamknięta! Do głosnika zakupilem wzmacniacz Jl Audio 500/1. Co o tym sądzicie? Pozdro
  
 
Wg danych producenta zalecane są obudowy : zamknięta 35L. bassreflex 57 L.
  
 
jakiej muzyki sluchasz?? jezeli rocka itp czyli muzyki gdzie sa długie przeciagajace sie sekwencje basowe to zastosuj obudowe rezonansową taka jak napisał bolls a jak techno i muzyke gdzie jest szybki impulsowy bass to konstrukcje zamknietą
  
 
Dzieki. własnie zdecydowale sie i mam tez obudowe zamkniętą wyliczylem programem 40 litrów.
  
 
No to się pochwal jakie są Twoje wrażenia z pierwszych odsłuchów. Jak to się zachowuje w tej konfiguracji ...
  
 
Czekam już 2 tygodnie na wzmacniacz mam nadzieje ze juz w poniedzialek bedzie. probowalem to u kolegi pod wzmacniaczem jbl gto 2000 zmostkowanym na 1 kanal i w obudowie zamknietej bas byl bardziej zwarty i konkretny. Natomiast w w bass reflex'ie wydawaloby sie ze jest zbyt przeciągniety przy muzyce np. techno. zostane przy zamknietej. Jestem w trakcie kupna auta i zastanwiam sie juz nad kupnem głosnoków na przód. w gre wchodza hertze, infinity lub helixy. Jesli zostanie troszke grosza to moze pokusze sie o focale. Ale na dzien dzisiejszy z tych trzech pierwszych, które warto zakupic? ( w cenie ok 500 zl)
  
 
Ach zapomniałbym . Przy obudowie zamkniętej tylna ścianke trzeba wygłuszyć, że zmniejszyc predkość? Bo słyszalem opinie, że zamkniete konstrukcje sie nie wygłusza. Jak to jest ? Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-09-03 10:22:18, Bartass pisze:
w gre wchodza hertze, infinity lub helixy. Jesli zostanie troszke grosza to moze pokusze sie o focale. Ale na dzien dzisiejszy z tych trzech pierwszych, które warto zakupic? ( w cenie ok 500 zl)



A może Peerless, JL Audio, Lanzar czy woele innych ???
Nie szukaj nazw, firm i innych polecanych aspektów, lecz posłuchaj wszelkich mozliwych przetworników i wybierz najbardziej odpowiadający twoim gustom i potrzebom.


[ wiadomość edytowana przez: Bolls_no1 dnia 2005-09-03 23:35:25 ]