Zgasła, po uruchomieniu dziwne dzwięki !!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem ze swoja omcią. Padł mi czujnik położenia wału korbowego no i w połowie drogi do mechanika auto zdechło.Kilka razy próbowalem odpalić odpalil na chwilke i zdechł. Po pół godziny przyjechałem z kumplem scholować auto. Postanowiłem odpalić no odpalił ale silnik dziwnie pracował a mianowicie słychać cykanie dobiegające gdzieś z pod pokrywy zaworów (tak mi sie wydaje) Występuje to z częstotliwoscią około 1 na 2 obroty wału korbowego. Nie jest to dzwięk metaliczny. Proszę o pomoc co to może być. Moze to być przeskakujaca iskra, albo kasator lub pęknięty kolektor?????
  
 
Miałem podobny przypadek -pękł wałek rozrządu ,autko chodziło ale kulało ,ściągnij pokrywe i zakręć silnikiem to się dowiesz.
  
 
a jakie sa koszty uzywanego wałka rozrzadu bo o nowke nawet nie pytam????
  
 
około 150zł za sztuke i z tego co się oriętuję są tam dwa takie same wałki.
Nówka jakieś 700zł


[ wiadomość edytowana przez: autoseba dnia 2005-09-17 18:08:50 ]
  
 
dzieki w srode bede wiedzial co z autem ,jak bedzie wałek to sie odezwe
  
 
Nie wiem jak jest w omach (znowu brak dostępu do literatury z ftp) ale jeżeli auto posiada czujnik wzniosu iglicy (w dieslach) to komputer jako zastępczy sygnał będzie brał z niego lub z czujnika położenia wałku rozrządu. To może być przyczyną kulawej pracy silnika - informacja o położeniu wału jest odświeżane raz na 2 OWK

[ wiadomość edytowana przez: Res dnia 2005-09-19 10:17:09 ]
[ powód edycji: zmiana tytułu ]
  
 
Dzieki za porady. Stuka mi kasator. Prosze o linki gdzie moge zamowic kasatory do silnika x20xev.
  
 
Cytat:
2005-09-22 13:31:34, jacekmielew pisze:
Dzieki za porady. Stuka mi kasator. Prosze o linki gdzie moge zamowic kasatory do silnika x20xev.


A proszę bardzo TU