ŚMIERDZI BENZYNA...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Mam BMW e36.

Od jakiegos czasu przy odpalaniu auta po nocy (jak jest zimny silnik) lub podczas postoju na światłach drogowych czuć że śmierdzi benzyna.

Mechanik zaproponował mi najpierw wymienic świece i to zrobiłem. Kupiłe świece BERU. Niestety problem nie zniknął... Muszę dodać ze smierdzi przy gazniku (chyba tak to sie nazywa) jest on przykryty taką klapka plastikową ktorą mozna odchylic. Nie widze nigdzie zeby weżyk jakiś sie przedziurawił czy cos takiego.

Czy to moze być wina sondy Lambda?

Prosze o pomoc.

Nie chciał bym zeby mi sie autko spaliło....
  
 
Cytat:
2005-10-25 19:28:42, bmw111a pisze:
Witam. Mam BMW e36. Od jakiegos czasu przy odpalaniu auta po nocy (jak jest zimny silnik) lub podczas postoju na światłach drogowych czuć że śmierdzi benzyna. Mechanik zaproponował mi najpierw wymienic świece i to zrobiłem. Kupiłe świece BERU. Niestety problem nie zniknął... Muszę dodać ze smierdzi przy gazniku (chyba tak to sie nazywa) jest on przykryty taką klapka plastikową ktorą mozna odchylic. Nie widze nigdzie zeby weżyk jakiś sie przedziurawił czy cos takiego. Czy to moze być wina sondy Lambda? Prosze o pomoc. Nie chciał bym zeby mi sie autko spaliło....




gaznik to to zdecytowanie nie jest, jak juz to wtryski i przewody do nich.
  
 
Czasem ciężko odróżnić zapach benzyny od spalin z nieszczelnego układu wydechowego. Warto sprawdzić spód auta. Z gaźnika to na pewno nie jest Masz silnik z wtryskiem (jaki by on nie był).
Pozdrawiam
  
 
Sonda lambda jest odpowiedzialna za spalanie nie za smierdzenie
  
 
wlasnie... ja tez mam podobny problem w swojej e34.. co to jest??? i najwazniejsze - czy to jest grozne?? autko chodzi pieknie i poza tym nie ma zadnych problemow...

pozdrawiam
  
 
Powodem są elastyczne przewody paliwowe, które z biegiem czasu twardnieją i nie utrzymują szczelności. Należy je wymienić.
  
 
Co do wcześniejszej wypowiedzi dotyczącej sondy lambda to dodam, że może mieć wpływ na to, że czuć zapach paliwa, gdyż daje ona sygnał do sterownika, który powoduje zmianę składu mieszanki paliwa. Miałem podobny problem w poprzednim samochodzie, że sonda padła i komputer odczytywał sygnał o zimnym silniku i była podawana ciągle bogata mieszanka (jakby cały czas jechał na ssaniu). Najczęstszym jednak powodem są popękane przewody paliwowe. Miesiąc temu wymieniałem u siebie jeden, z którego tak dawało, że szkoda gadać.
  
 
Cytat:
2005-10-26 11:06:35, Padre325 pisze:
Najczęstszym jednak powodem są popękane przewody paliwowe. Miesiąc temu wymieniałem u siebie jeden, z którego tak dawało, że szkoda gadać.



ile taka przyjemnosc?? (orientacyjnie)
  
 
Cytat:
2005-10-25 19:28:42, bmw111a pisze:
Witam. Mam BMW e36. Od jakiegos czasu przy odpalaniu auta po nocy (jak jest zimny silnik) lub podczas postoju na światłach drogowych czuć że śmierdzi benzyna. Mechanik zaproponował mi najpierw wymienic świece i to zrobiłem. Kupiłe świece BERU. Niestety problem nie zniknął... Muszę dodać ze smierdzi przy gazniku (chyba tak to sie nazywa) jest on przykryty taką klapka plastikową ktorą mozna odchylic. Nie widze nigdzie zeby weżyk jakiś sie przedziurawił czy cos takiego. Czy to moze być wina sondy Lambda? Prosze o pomoc. Nie chciał bym zeby mi sie autko spaliło....


A wąchałeś bagnet od oleju i korek? Bo ja mam taki sam objaw jak ty - śmierdzi wachą a do tego paliwo dostaje mi się do oleju. Ale za parę dni będę miał problem z głowy bo wymieniam silnik
PZDR
  
 
Przewody to tania sprawa, kupujesz na metry w sklepie. Ważna jest średnica zewnętrzna i wewnętrzna. Przy silniku są to takie dwa krótkie odcinki ok 13cm (jak pamiętam). Jeżeli wiadomo gdzie to jest i się przyjrzysz na odpalonym silniku to powinno być widać wilgotny przewód, a gdyby byla do dyspozycji sprężarka to po wydmuchaniu dokładnie można zobaczyć z jakiego miejsca leci. W E-36 2,5 wystarczy zdjąć obudowe filtra powietrza i po lekkich męczarniach można wymienić.
  
 
Cytat:
2005-10-26 11:06:35, Padre325 pisze:
Co do wcześniejszej wypowiedzi dotyczącej sondy lambda to dodam, że może mieć wpływ na to, że czuć zapach paliwa, gdyż daje ona sygnał do sterownika, który powoduje zmianę składu mieszanki paliwa.



To przeciez napisałem ze sobnda odpowiedzialna jest za spalanie a jesli auto zaczyna palic Ci 25l to chyba problem namierzony?! z tym ze z poprzednich wypowiedzi nie wynikało ze cos z sondą nie tak..
pzdr


[ wiadomość edytowana przez: mibhell dnia 2005-10-26 12:49:56 ]