Escort MK7 1,6 16V-problem z temp. i korkiem wlewu paliwa !!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jestem posiadaczem Forda Escorta MK7 1,6 16v od dwóch miesięcy.Wymieniłem wszystko co miałem do wymiany (świece filtry, olej rozrząd) i ogólnie jestem zadowolony ze swego autka. jednak mam dwa problemy w moim aucie:
1. problem z temperaturą :/ w mieście wskazuwka maxymalnie wychyla się na koniec białego pola i wydaje mi się to za mało- natomiast w trasie jej wychylenie jest zerowe - czyli leży!! Czasami tylko wariuje i szybko wchodzi na pole białe i tak samo szybko z niego ucieka ale czego to jest przyczyną - nie moge dojść.
2. drugi problem to korek wlewu paliwa. Gdy staję na stacji by zatankować zaraz po zgaszeniu silnika, w momencie gdy odkręcam korek słysze wyraźne zassanie powietrza do środka - czyto normalne??
Za wszystkie odpowiedzi z góry wielkie dzięki.
Na marginesie dodam, że raczej jestem laikiem w temacie mechaniki więc łopatologicznie proszę
Pozdrawiam !!
  
 
1. termostat do wymiany. polecam oryginalny nr 1001993. podaję konkretny nr bo to jest ten lepszy do wersji skandynawskiej, otwiera się przy 92 st. a zwykły przy 88 st. koszt z uszczelką 79 zł.
2. to normalne
  
 
wielkie dzięki !! pozdrawiam !!
  
 
Cytat:
termostat do wymiany. polecam oryginalny nr 1001993

możesz też kupić podróbkę za 20; 30 zł ale ich działanie wygląda róznie