Zmiana podświetlenia deski

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie, chce zmienić podświetlenie deski ( FL- prostokąt) z niebieskiego na czerwone diody. Jak to wykonać? Bowiem, żarówki są z zielonymi klosikami - je można zdjąć, ale cyferblat też jest od dołu zielony... więc jak zrobić, żeby świeciło na czerowo a nie na zielono.....

Prosze o pomoc... bo jeżdze bez deski i mi po łapach wieje...
  
 
ja po prostu kupiłem gotowe tarcze z podswietleniem błekitnym.....
W twoim przypadku poinno byc czerwone koszt 25 - 50 zł zaleznie od źródla .
  
 
tzn tarcze chce zrobić samodzielnie, wydruk na folii, a kolor chce uzyskać diodami...
jak wykonać podświetlenie z diód.
  
 
Nie chce sie wymondrzac ale z tego ci wiem na FF site był opis ....

Moze tam by poszukać ...
  
 
musiałbyś z plexi wyciąć płytkę o pożądanych wymiarach i na to nakleić tarczę... co do koloru podświetlenia, to możesz też pod folię właściwą nakleić taką lekko przeźroczystą czerwoną (nie wiem, jak ona się nazywa) i zostawić seryjne żarówki bez kloszy...
  
 
nom widynek ma racje, to duzo mniej roboty, z diodami jest o tyle problem ze daja swiatlo punktowe, wiec bys musial baaaaaardzo duzo ich powstawiac pod tym zegarem zeby to swiecilo jednostajnym kolorem, ja bym sie trzymal folii jednak
  
 
Ja niedawno robilem sam tarcze do mojego El, niestety niezmieniłem podświetlenia go oczywiście u mnie niema takiej foli, ale dzisiaj gadałem z kumplem i on robi takie tarczki z podświetleniem jakie sie chce. Mowił że zmiana podświetlenia to albo naklejenie foli albo nakładki na żarówki co w Fl daje brzydki efekt znaczy nierównomierne światło kiedyś pokombinuje z innym podświetleniem!!
  
 
Mysle ze diody to nie jest dobry pomysł..najlepiej kupic tarcze białe
z niebieskim podswietleniem..wtedy efekt jest najlepszy
  
 
Ja w malcu zrobiłem tak siągnołem sobie białą tarcze nakleiłem od spodu niebieską folie i dałem do laminowania i było oki
  
 
ja jestem jak najbardziej za folia - mozna kupic folie w dowolnym kolorze, dorobic z antyrefleksu (cosik jak pleksa - z jednej strony polysk, z drugiej mat ) nowe tarcze, pod spod nakleic folie o wymaganym kolorze swiecenia a na wierzch - dwie mozliwosci - przynajmniej ja tak przerabiam liczniki :

1. wycinam na ploterze okreslony wzorz z foli nieprzezroczystej, np bialej - wybieram cyferki i kreski czy co tam jest, i przez to wlasnie widac podswietlenie

lub
2. rowniez na ploterze wycinam wzorek, cyferki i kreski (czy oc tam jeszcze jest ) przeklejam na nowa tarcze i calosc maluje na dwolonie wybrany przez klienta kolor - potem po wyschnieciu lakieru odrywam cyferki i co tam jeszcze jesy i tarcza miodzio

podswietlenie zostaje standartowe zarowkowe - trzeba tylko posciagac te kapturki koloryzujace, jesli takowe sa


a diody - moze i tez - sa stosowane w licznikach VW - tylko ze ich tam jest ponac 30

przykladowe wzory zegarkow jakie ja wykonuje

Calibra
Polonez
BmwE30




[ wiadomość edytowana przez: Grzechu dnia 2003-10-17 22:15:11 ]
  
 
McQueen wstydz się !
W twoim malcu kombinujesz z jakimiś diodami ?

Ja mym sie skupił na wymianie tej skrzynki na oryginalną kapliczkę ..do 130...
  
 
HMM czyli to takie proste niejest...

ANDRZEY... sorry, ale każdy już ma białe tarcze i niebieskie podświetlenie, więc to żaden tuning i wyróżnianie się......

DOOH chętnie, ale ja mam najprawdziwszego FL-a (rocznikowo) więc trudno będzie zamontować kukułkę, a wogóle zdobycie licznika do 130 bedzie cudem... nie,nie ten pomysł odpada, przecież ja mam całe wnętrze FL, więc byłby straszny kundel.

Czyli radzicie pleksię i zabawe z nią... kurde tylko jak wyciać otwory na licznik przebiegu?

GRZECHU a jak wygląda cenowo twoja ofetra? (ja mam swój wzór cyferblatu)

CZUCZU słowami "kup sobie bo są po 50zł" albo "poszukaj bo już było" w niczym mi niepomożesz, tylko zamęt wprowadzasz
  
 
A jakby tak wydruk zalaminować - byłby sztywny i można było by go użyć zamiast seryjnego cyferblatu?
  
 
Twoja wola.
Ja mysle teraz potworzyc cos w zywicy .... - z zewnatrz klasyka w srodku cos ...
I wiem ze bedzie to oparte na ledach bo zarówki nie dadza ci efektu.
Aha i czemu zaraz białe ludzie ja mam kolorowe i kazdy mówi ze super wreszcie ktos sie wyłamał.
  
 
jak się zaczniesz bawic z tyloma foliami i nakładkami to zarówki nie będa tego podswietlaly bo ciezko bedzie swiatlu przeniknac przez tyle warstw.lepiej kup gotowe za 30 zlotych i zrob na seryjnych zarowkach bez kapturkow.ja juz sie tyle narobilem samodzielnie z tarczami ze efektem tego byla koniecznosc zmiany calego licznika
  
 
panowie po co tak kombinowac ja kupiłem gotową tarcze która jest specjalnie zrobiona moje podświetlanie jest czerwone a świecą tylkko cyferki

w białej tarczy wyciete są cyferki pod nią naklejona jest czerwona folia i na sam koniec jeszcze jedna tarcza czarna pod spód z wyciętymi cyferkami po złożeniu tego nic nie przebija i świeci to co powinno ale zamotałem
  
 
Cytat:
DOOH chętnie, ale ja mam najprawdziwszego FL-a (rocznikowo) więc trudno będzie zamontować kukułkę, a wogóle zdobycie licznika do 130 bedzie cudem...



Troche tak nawiązując do mojej wypowiedzi..ja mam kapliczke/kukułe do 130 do sprzedania

Ale jeśli faktycznie masz całe wnetrze flowskie musiałbyś dużo przerabiać(nawet dziurę pod kapliczkę. W moim malcu'75 było o wiele więcej miejsca (radio było w normalnym miejscu) i ta skrzynka na kartofle z predekościomeirzem nie zasłaniała nadmuchu powietrza na szybe (teraz w elx'e przed oczami mi paruje szyba...)
  
 
Cytat:
2003-10-18 08:53:49, lukaszc pisze:
panowie po co tak kombinowac ja kupiłem gotową tarcze która jest specjalnie zrobiona moje podświetlanie jest czerwone a świecą tylkko cyferki

w białej tarczy wyciete są cyferki pod nią naklejona jest czerwona folia i na sam koniec jeszcze jedna tarcza czarna pod spód z wyciętymi cyferkami po złożeniu tego nic nie przebija i świeci to co powinno ale zamotałem



Łukasz a gdzie kupiłeś tą tarczę ??
  
 
Zeby podswietlic diodami trzeba by w elekryke sie bawic dlatego ze zarowka podswietlająca deske ma 1.2V a dioda startuje od 3.5.
Ja chcialem sobie tak zrobic ale nie znam sie zbytnio wiec kupilem sobie niebieskie zarowki.
  
 
Tak, właśnie kwestia podświetlenia diodami narazie odpadła. Zdejme zielone kapturki, żarówke umaluję czerwoną farbą transparentną...
Pozostaje kwestia cyferblatu. Myślimy nad płytką z pleksi i kilku wartstw odpowiednich kolorów folii.

Pomyślimy, może coś z tego wyjdzie.