Malowanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
musze pomalowac kawalek klapy bo mam porysowany pozatym bede szpachlowal 2 wgniecenia i tez chce je zamalowac ( wiem ze tematy juz byly ale chcialbym jakies takie male kompendium jezeli ktos by mogl to chcetnie na maila)

i pytania po pierwsze czy przed szpachlowanie szlifowac ? czy wystarczy odtluscic i nakladac na lakier ??
a co do malowania to jezeli by mozna poprosilbym w punktach co i jak zrobic jak by ktos mogl i jakich materialow uzyc - nie spieszy mi sie z tym ale bylbym bardzo wdzieczny
moj mail maxymilan@op.pl[addsig]
  
 
opcja szukaj:

malowanie

moze tu cos znajdziesz.
  
 
Witam.
Wszystko zależy, czy robisz wszystko tak, żeby było dobrze, czy śpieszysz się i efekt końcowy nie ma znaczenia.

Wersja szybka.
1.Zetrzeć starą powierzchnię z łuszczącej się farby i szpachli (szczota druciana, gruby papier ścierny, szpachla się trzyma lepiej porysowanej powierzchni);
2.Nałożyć szpachlę;
3.Wyszlifować na błysk;
4.Nałożyć lakier (pędzlem, wałkiem, czy sprayem)

Wersja dokładna.
1.Oczyścić dokładnie miejsce pod szpachle z łuszczącej się farby;
2.Odtłuścić powierzchnię rozpuszczalnikiem np benzyną ekstrakcyjną;
3.Pomalować podkładem, albo antykorozją, żeby rdza nie weszła po roku, czy dwóch pod szpachlę;
4.Odtłuścić;
5.Szpachlować
6.Szlifować;
7.Odtłuścić
8.Szpachlować;
9.Szlifować;
10.Odtłuścić
.......itd.
11.Podkład
12.Lakier
13.Polerka

Pozdrawiam
Adam
  
 
dzieki wielkie
  
 
Proszę bardzo.

Można jeszcze dodać pozycję:
3a) oraz 11a) zmatowić powierzchnię każdej poprzedniej warstwy farby czy lakieru przed położeniem następnej warstwy (polecam papier 400 przed szpachlą na sucho i 800-1000 przed lakierem na mokro).

Generalnie stosuję papier 400 na końcowe szliforanie szpachli.


[ wiadomość edytowana przez: A13 dnia 2007-10-10 13:38:29 ]