Którędy na Kalisz najszybciej ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej.

Jutro z rana muszę być w Kaliszu, nagła sprawa wynikła....
Jak odpaliłem route planera via Michelin, to podał aż trzy drogi, plus moja czwarta Gierkówką.

1. W-wa ; Koło ; Turek ; Kalisz
2. W-wa ; Konin ; Kalisz
3. W-wa ; Łowicz ; Zgierz ; Kalisz
4. W-wa ; Piotrków Tryb ; Sieradz ; Kalisz

Pytanie, którędy będzie najszybciej i najsparawniej ?
  
 
poz 4. zmodyfikowana

ale leć jak na Słok i przed Bełchatowem skręt dopiero na Sieradz.
Jak wpadniesz w Łasku na trase Łódź -Sieradz to już mogiła nie ma wyboru - no i w Sieradzu rondo na wlocie druga w prawo.

Z gierkówy do Łasku wyremontowali właśnie drogi - nawet grat rozwijał prędkość światła na tych gładkich dywanikach

Gierkówą zawsze szybciej choć dalej


[ wiadomość edytowana przez: Solltys dnia 2006-06-07 15:11:13 ]
  
 
po konsultacji z Megim popieram propozycję Solltysa
Wwa - Janki -> Piotrków itd...
Za Sieradzem chyba pamiętam trochę męczący odcinek z gorszą nawierzchnią, ale ogółem trasa OK.



[ wiadomość edytowana przez: zork dnia 2006-06-07 15:19:04 ]
  
 
Wypracowana przeze mnie przez stulecia trasa najkrótsza to:

Wawa-Puszków(lub Błonie)->Sochaczew->Łowicz->Łodź(bez Zgierza)->Pabianice->Łask itd.....

Ale to trasa dla mocnego_wojownika_pogromcy_tirów_na_wąskich_drogach - suma sumarum średnia prędkość z 200 km wychodziła mi 50km/h - Łódź szamała wszystkie zyski

Olałem i wolę bez nerw nadrobić te 30-40km, a czas krótszy

Mam jeszcze tajne trasy krótsze, ale to dla roweru przez wiochy gdzie liczy się każdy kilos mniej w pedałach
  
 
Dobra, dzięki

tylko pytanie mam, bo nie kumam do końca odcinka od gierkówki do Sieradza.

Mam jechac przez Łask i Zduńską Wolę,
czy jakoś dołem przez Bełachatów i potem opłotkami dojechać do Sieradza ?


[ wiadomość edytowana przez: boogie dnia 2006-06-07 15:44:42 ]
  
 
polecam przez Łask i Zduńską Wolę - będzie równy ruch na całej trasie aż do Kalisza.

Dołem przez Bełchatów i Kluki też można- najpierw będzie fajnie i szybko, ale potem trza ze 40 km do Sieradza robić takimi dziurami że się nie opłaca no i w samym Sieradzu wjedziesz z przeciwnej strony niż wylot na Kalisz więc lipa


[ wiadomość edytowana przez: Solltys dnia 2006-06-07 15:51:52 ]

[ wiadomość edytowana przez: Solltys dnia 2006-06-07 15:52:26 ]
  
 
Cytat:
poz 4. zmodyfikowana



hehehe czyli żadna tam zmodyfikowana Sołtysie.

Ok, Dzięki, jutro z rana lece więc standardowo.
  
 
A ja śmigam troche inaczej.

Prawie zawsze jadę poznańską do Koła, potem Turek itd.
Ale w chwili obecnej odpada bo trasa Koło - Kalisz jest w remoncie i mozna dostać kota.

Druga moja trasa to Katowicką do Potrkowa i dalej jak koledzy piszą.
Jest tylko jedno ale , skręcasz na Piotrków na pierwszym niezbyt widocznym drogowskazie w lewo w strone stacji paliw, a potem prujesz cały czas prosto przez Piotrków, a dalej jak pisze Sołtys.
  
 
siemka

no powiem Wam, że ta droga na Łask, to jest tak ukryta w Piotrkowie, że masakra.
Wszystkie kierunkowskazy prowadzą na Sieradz-Bełchatów, na Gierkówke nawet, i potem dołem do tej właściwej drogi.

Na głównym rondzie rozjazdowym trzeba pojechać jakby intuicyjnie obok drogowskazu na Sieradz, do centrum, a tam po 200 metrach jednak pojawi się drogowskaz na Sieradz, na tą właściwą drogę.....
No i olewać trza znaki o objeździe do W-wy, bo prowadzą w jakieś lasy.