Problemy z obrotami biegu jałowego......

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam Essiego 1.8 Zetec z 1993r z gazem i pojawił mi się ostatnio problem że na luzie spada mi z obrotów do 200-300,ale tylko na gazie.Poza tym zdaża się to od czasu do czasu,tak to zachowuje się bez zarzutu.......... Instalacja ma rok czasu i jest serwisowana,w miarę dobrze(tak mi się zdaje.........).Proszę o jakieś sugestie... Bo życzliwi to mi już kazali powymieniać pół silnika....Marcin
  
 
na początek przejrzyj forum... tego tematu jest mnóstwo na forum...
wpisz np. kangur i dowiesz sie wszystkiego...

moga to byc świece, przewody, krokowy, filtry etc. najpierw poszukaj
  
 
Cytat:
2006-08-22 02:58:09, MARCINZ pisze:
Mam Essiego 1.8 Zetec z 1993r z gazem i pojawił mi się ostatnio problem że na luzie spada mi z obrotów do 200-300,ale tylko na gazie.Poza tym zdaża się to od czasu do czasu,tak to zachowuje się bez zarzutu.......... Instalacja ma rok czasu i jest serwisowana,w miarę dobrze(tak mi się zdaje.........).Proszę o jakieś sugestie... Bo życzliwi to mi już kazali powymieniać pół silnika....Marcin

jeśli jest tak tylko na lpg, to na początek pojechałbym do tego serwisu gazu. Sprawdż filtr powietrza oraz (jeśli masz) filtr gazu. Możeliwe, że będzie konieczna regulacja parownika lpg.
  
 
No właśnie z tym kangurem to zgłupiałem,tyle przyczyn podają że wyjdzie na to iż wymienię całą instalację na nową i przy okazji pół silnika.... Poza tym juz coś mi tam regulowali w serwisie,ale chyba muszę sie uprzeć aby sprawdzili dobrze reduktor...
  
 
Ja u siebie mam to samo od miesiąca jeszcze nigdzie nie byłem, ale zamierzam. Zobacze co mi gazownicy powiedza przewody wz, świece i filtry mam nowe bo przeciesz zawsze gazownik zaczyna pytać o to co wymieniłem wcześniej.
  
 
Cytat:
2006-08-22 09:28:40, MARCINZ pisze:
No właśnie z tym kangurem to zgłupiałem,tyle przyczyn podają że wyjdzie na to iż wymienię całą instalację na nową i przy okazji pół silnika.... Poza tym juz coś mi tam regulowali w serwisie,ale chyba muszę sie uprzeć aby sprawdzili dobrze reduktor...



spokojnie spokojnie kangur dotyczy tylko silnikow 1.6 zetec, co do tego gazu jedz na regulacje i zobacz w jakim stanie masz filtr gazu, niech ci zrobiaregulacje na podstawie analizatora spalin...
  
 
w sumie na 1.4 tez zacza mnie kangur walic ostatnio... ale tylko na benzolu. czyzy pompa paliwa?
  
 
Cytat:
2006-08-25 16:11:15, igomako pisze:
w sumie na 1.4 tez zacza mnie kangur walic ostatnio... ale tylko na benzolu. czyzy pompa paliwa?


Przed chwilą poradziłem zastosować taki trik Pawelo, też mu szarpie na benzynie...
"Być może komp się przestawił na LPG, miałem podobne problemy z falowaniem obrotów i też szarpał: Zdejmij klemy z akumulatora, zostaw na 10 minut, potem założ i daj z 5 minut pochodzić mu na biegu jałowym na benzynie. "
  
 
Sprawdź odpowietrzenie skrzyni i pokrywy zaworów.