Moja essinka oszalała.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.

Otóż mam problema z moją essinką (Escort Combi GHIA, 1.6 16V Zetec).
Ona po prostu oszalała. Ma 2 tryby pracy:
1. Szarpie stęka, jedzie jakby miała z 20 koni pod maską - 110km/h to max.
2. Jak ją najdzie szalej to jakbym miał z 200 koników pod maską - 190 więcej się bałem. Przy tej 2 opcji potrafi objechać niejedno auto a wydaje mi się że więcej nie spala.

Co już próbowałem ??
Wymiana świec, wymiana przewodów, pełna diagnostyka kompa (nic nie wykazała) co to może być ???
POMOCY
  
 
Byc moze przytkany katalizator.Pojawiały sie takie problemy juz na forum.poszukaj w arhiwum, napewno cos znajdziesz
  
 
Kaes dobrze Ci doradza.
Jak miałem ten sam problem, muł, zero zbierania, i przetkałem katalizator, i całkiem nie to autko. Kopyto jak cholera.
  
 
Najlepiej wez kogos do pomocy i niech ktos wkreci essinke na powiedzmy 2000 obr/min i zobacz czy Ci spaliny normalnie uchodza z wydechu i przyluz reke. Jak bedzie syczec to znaczy ze cos jest zatkane najprostszy sposob na sprawdzenie

moj sedl do 120km/h i pozniej sie dusil bo spaliny sie wracaly do silnika i wogole zmulony na maxa mialem tak ze wszystko poszlo na kata a sie okazalo ze tlumnik koncowy sie zatkal. Ale kat juz byl wybity :/
  
 
ale przypadkiem jak by to był wydech to escorcik nie powinien się cały czas mulić? Kolega pisze ze jak go najdzie to objeżdża wszystkie samochody! Czyżby chwilowo wydech się przetkał? Ja bardziej bym stawiał na coś z elektryką, układ wtryskowy, przepływomież.
  
 
Ja miałem złamany wspornik pedała gazu, otwierał przpustnice do połowy i 100 nie mogłem przekroczyc. Tez kombinowałem pod maską wymieniałem to co Ty i jeszcze troche.
  
 
Cytat:
2006-12-29 11:50:25, erni_84 pisze:
ale przypadkiem jak by to był wydech to escorcik nie powinien się cały czas mulić? Kolega pisze ze jak go najdzie to objeżdża wszystkie samochody! Czyżby chwilowo wydech się przetkał? Ja bardziej bym stawiał na coś z elektryką, układ wtryskowy, przepływomież.



Hmm jak pisałem auto było na diagnostyce kompa - pełnej (ponad 60 pozycji na wydruku) i żadnych błędów nie było.
Tłumik końcowy bym również odrzucił - wsadzony jest ULTER dedykowany pod ten model, wsadzony w zeszłym roku.

Kolega coś pisał o przepustnicy, nie wiem co może być tego przyczyną ale czasem muszę dobrze się "naszukać" gazu, tzn. nie wiem jak to ująć ale tak jakbym miał dno w 3/4 wciśnięcia pedału.