[ot] jak sprawdzic czy auto nie jest kradzione?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czytalem keidys ze jest taka mozliwosc w urzedzie ale w tej chwili nie ejstem w stanie znalezc tego artykulu. ma ktos namiary jakeis na taki tekst ew wie jak to sie odbywa?
  
 
jesli numery zgadzaja sie z papierami to urzad tu raczej nie da rady bo powie ci ze numery sa okej, autko zarejestrowane, wtedy mozna co najwyzej sprawdzic czy numery sa okej. a to moga ci zrobic paly, inspekcja transportu drogowego i kazdy inzynier od sprawdzania jakosci spawow
  
 
dziewczyny a jak wygalda sprawa gdy kupuje auto z zabranym dowodem rejestracyjnym? tzn z kwitkiem od policji sprzed 4 miesiecy?
  
 
czyli jesli numery zgadzaja sie z dowodem, nie ma sladow wycinania numerow to nie mam sie co martwic?
  
 
nie do końca bo jeżeli rzeczywiście jakimś cudem ktoś podrobił i dokumenty i autko zrobił tak ze nic nie widać to może sie np okazać na przeglądzie że ktoś sie dopatrzy czegoś albo jak Cie policja zatrzymie, jak jest dowód to najprawdopodobniej wszystko jest ok, zalezy jeszcze jakie autko, znam historie gość przez 10 lat jeździł kradzionym samochodem z przebijanymi nr i dopiero mu sie tego dopatrzyli na przegladzie, ogólnie po tym czasie załatwił to jakoś tam sądownie i samochód nadal był jego, ale musiał sie troszke nabiegać.
A co do kwitków od policji to tez nie ma problemu, jeżeli on sie zgdza z nr nadwonizia samochodu to ok, ja jak by ktos podrobił kwitek to idziesz na policje i sprawa do sądu, ale to raczej małoprawdopodobne by ktoś sie tak bawił
  
 
Cytat:
2006-11-01 13:55:51, Pat_kdb pisze:
dziewczyny a jak wygalda sprawa gdy kupuje auto z zabranym dowodem rejestracyjnym? tzn z kwitkiem od policji sprzed 4 miesiecy?


normalnie,kupujesz(tylko bnie sprawdzisz czy nie ma zastawu jakiegoś),robisz przegląd i walisz do urzędu w którym auto jest zarejestrowane-ważne żeby sprzedający zgłosił juz zbycie,i dostaniesz stary d.r. chyba że będzie z tego samego którym chcesz zarejestrować to możesz odrazu przerejestrowywać na siebie
sprawa trenowana miesiąc temu...

-----------------
"Fatalna Imitacja Auta Turystycznego"

P.U.H. MARAKANT

Transport samochodów / pomoc drogowa
Poliwęglan do rajdówek