Czyszczenie popychaczy zaworów w klusce A

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam jak pewnie wielu z was zauwazyło to sporo ostatnio pisze o przypadłościach kluseczki ale w końcu si eza nie wziołem a teraz potrzebuje porady w sprawie popychaczy zaworów( pod wałkiem rozrządu) czyścił je ktos kiedyś? czy to poprostu sie wymienia na nowe ?
  
 
Witam!
No wiec popychaczy w Klusce nie da sie rozebrac!Przynajmniej tak mi sie wydaje!W amerykanskich silnikach jak je robilem to mozna bylo je rozbierac ale w Klusce sie raczej nie da!
Ale napisz jeszcze dlaczego chcesz to zrobic?!Stukaly Ci czy miales jakis inny problem z nimi?!
Pozdrawiam Tomek!
  
 
Jesli to jest silnik 8 zaworowy (taki jaknp. w vektrach A) to popychacze da sie rozebra c i wyczyscic.Lekko (z czuciem) odginasz taka blaszkę zabezpieczającą i wychodzi wszystko ze srodka.Sam rozbierałem i czysciłem popychacze z 1.8 w Vektrze,myslę ,że w 2.0 sa takie same.