[DOHC] gaźniki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dostałem takie oto gaźniki. który założyć do mojego DOHC?? czym się różnią??








[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-03-17 10:24:38 ]
[ powód edycji: Modyfikowałem tytuł ]
  
 
Cytat:
2004-02-11 21:49:31, rogacek pisze:
dostałem takie oto gaźniki. który założyć do mojego DOHC?? czym się różnią??






to mi wyglada na 34DMS z 1.6/1.8 czyli całkiem ciekawy gażniczek o dziwnej regulacji

ale widze ze ma wyjście podciśnienie na aparat i chyba brakuje śrubki regulacji skłądu miesznki
  
 
...ten dugi to Weber 32 lub 34 DMTR, montowany głownie w ritmo/regata i x1/9..czyli fiatach z silnikiem dohc....nic ci z niego do dohc..ma inne rozmieszczenie srub...ustawione sa nieco wezej...

..jesli jest to 34 dmtr..fajna sprawa..gazniczek ten to podstawowy element taniego tuningu jednostek sohc z zastavy i ritmo ( 12...w ktorych seryjnie montowano gazniki jednoprzelotowe;]

..idealny do shoc 1.5...

mam takie dwa...w tym jeden noweczka 32 dmtr;]
  
 
Kozystając z okazji to jaki gaźnik sportowy dwugardzielowy by był najlepszy do silników Krajowego OHC, silnika Fiata DOHC i Forda OHC?? (nie na raz oczywiście) Jakie macie propozycje??
  
 
ciezko powiedzieć

ale z moich skromnych doświadczen bardzo dobrym gaźnikiem był (i nadal jest) 34DCMP z pierwszych silników AA/AB gdyż jest prosty tani i wystepowal w wielu wersjach wiec sa duże mozliwości zmiany parametrów

ja osobiście uważam ze nic nie zastąpi 2 podwójnych gaźników
  
 
A co powiećie aby zamiast gaźnika zamontować wtrysk i go samemu zaprogramować?Artykół o montażu wtrysku
  
 
Cytat:
2004-02-16 20:44:46, Trojan1000 pisze:
A co powiećie aby zamiast gaźnika zamontować wtrysk i go samemu zaprogramować?Artykół o montażu wtrysku



a beedziesz umiał ????
  
 
Cytat:
2004-02-16 21:25:16, bodziot pisze:
Cytat:
2004-02-16 20:44:46, Trojan1000 pisze:
A co powiećie aby zamiast gaźnika zamontować wtrysk i go samemu zaprogramować?Artykół o montażu wtrysku



a beedziesz umiał ????



Z artykułu wynika że to nie jest skomplikowane tym nie mniej nigdy tego nie robiłem. Tan koleś co napisał ten artykuł chyba umie to założyć więc jak coś to jego się pytajcie.
  
 
sporo o gaźnikach jest do sciągnięcia ze stron Łada Klub Polska.
  
 
Może mi ktoś wytłumaczyć po co to jest i jak złożyć tę część gaźnika? Ostatnio znalazłem to w jednej z gardzieli dobrze że nie wpadło dalej. Dokładnie to wiem gdzie to ma być ale słyszałem też że musi być jakaś sprężynka i taka jakby przykrywka czy wie ktoś jak to złożyć?[IMG]https://images3.fotosik.pl/254/c3615da16f007031m.jpg]Część gaźnika
  
 
Cytat:
2006-11-19 20:48:51, zac84 pisze:
Może mi ktoś wytłumaczyć po co to jest i jak złożyć tę część gaźnika? Ostatnio znalazłem to w jednej z gardzieli dobrze że nie wpadło dalej. Dokładnie to wiem gdzie to ma być ale słyszałem też że musi być jakaś sprężynka i taka jakby przykrywka czy wie ktoś jak to złożyć?[IMG]https://images3.fotosik.pl/254/c3615da16f007031m.jpg]Część gaźnika



było, jest o tym w temacie: "Gaźnik" jedne z ostatnich postów, jest tam fotka co i jak