Escort 3D "93 - centralny zamek - awaria

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Od dwóch dni mam problem z centralnym zamkiem.
Po stronie kierowcy przestał działać natomias w drugich drzwiach działa normalnie.
Jak zamykam drzwi kierowcy nie słychać działania centralnego,zamyka je mechanicznie, gdy to samo zrobię w drugich drzwiach normalnie zamyka centralnym zamkiem przy czym drzwi kierowcy pozostają otwarte, muszę je zamykać za każdym razem mechanicznie.

Jaka może być przyczyna ? Być może ktoś z klubowiczów miał taki przypadek ?

Pozdrawiam
Michał
  
 
może nie abla Ci siłownik, albo kable do niego. Bez rozebrania drzwi się nie obejdzie, chyba, że rozepniesz wtyczkę przy drzwiach i podasz napięcie na odpowiednie kable.
  
 
przeczysc styki w wiazce laczace drzwi
docisnij kable w skrzynce bezpiecznikow
mozliwe ze pomoze jak nie spalil ci sie silownik
  
 
Sprawdzałem zamykanie od środka. Gdy wciskam lamkę kierowcy centralny zamek nie reaguje. Natomiast przy wcinięciu wewnętrznej klamki w drugich drzwiach centralny zamek działa słychać mechanizm nawet w drzwiach od kierowcy jednak nie zamyka.

  
 
zgadza się, bo przy wciśnięciu klamki wewn, działasz mechanicznie na siłownik, który daje sygnał do pozostałych siłowników. Niekoniecznie on sam musi się przełączyć. Ja bym wyciągnął dziada i go podpiął na krótko.
  
 
Sprawdz jeszcze w tych drzwiach linke od centralnego co idzie do klamki wewnetrznej. Jest aluminiowa, ja miałem delikatnie zagieta i central zamykał tylko od srodka, od zewnatz nie
  
 
Tez mialem ten problem, okazalo sie ze kostki laczace drzwi z buda byly juz do bani, wywalilem je i spialem na krotko i jest oki