Pytanie o zeteka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie na temat silniczka 1.6 16V zetek 95 r
Jakie ma wady i zalety ile to pali, w postaci kombi?

i czego się można spodziewać
  
 
spodziewaj się najgorszego , po mieście nie mniej niz 12 litra przy normalnej jeździe
  
 
Cytat:
2006-11-29 23:28:29, L_BUBU pisze:
Mam pytanie na temat silniczka 1.6 16V zetek 95 r Jakie ma wady i zalety ile to pali, w postaci kombi? i czego się można spodziewać


zalet brak , chyba ze liczysz to ze są w miare tanie czesci do silniczka a pozatym całkiem dynamiczny i super wystarczający jak na miasto
  
 
Agent, co Ty za głupoty wygadujesz?

Ja mam 1,6 16V z gazem. Do normalnej jazdy w zupełności wystarcza. Spalanie przy bardzo bardzo bardzo delikatnej jeździe - poniżej 8 LPG (udaje się okazjonalnie), przy normalnej 9-10 LPG, raz mi się udało przekroczyć 13, ale to po warszawskich korkach ciągle na klimie.

Musisz pilnowac paska rozrządu, bo ten silnik jest kolizyjny. w 1995 jeszcze był kolektor aluminiowy, więc jeśli myśłisz o gazie, to bez obaw możesz zakładać.

Jak kupiłęm auto miało 102 tys. km, teraz mazurzycie 150, zużycie oleju - okoł pół litra od wymiany do wymiany czyli 15 tys.

Jeśłi ma to być auto do normalnej jazdy, to taki silnik będzie ok. Możesz też się rozejrzeć za 1.8 16V 105 KM. Bardzo podobne spalanie, a zawsze te 15 koni więcej.

Co do wad to chyba starnadr w escorcie - krokowy, przeplywonierz, czyli inc trasznego

Powodzneia w szukaniu


[ wiadomość edytowana przez: Snale dnia 2006-11-30 00:40:05 ]
  
 
Cytat:
2006-11-30 00:38:09, Snale pisze:
Agent, co Ty za głupoty wygadujesz? Ja mam 1,6 16V z gazem. Do normalnej jazdy w zupełności wystarcza. Spalanie przy bardzo bardzo bardzo delikatnej jeździe - poniżej 8 LPG (udaje się okazjonalnie), przy normalnej 9-10 LPG, raz mi się udało przekroczyć 13, ale to po warszawskich korkach ciągle na klimie. Musisz pilnowac paska rozrządu, bo ten silnik jest kolizyjny. w 1995 jeszcze był kolektor aluminiowy, więc jeśli myśłisz o gazie, to bez obaw możesz zakładać. Jak kupiłęm auto miało 102 tys. km, teraz mazurzycie 150, zużycie oleju - okoł pół litra od wymiany do wymiany czyli 15 tys. Jeśłi ma to być auto do normalnej jazdy, to taki silnik będzie ok. Możesz też się rozejrzeć za 1.8 16V 105 KM. Bardzo podobne spalanie, a zawsze te 15 koni więcej. Co do wad to chyba starnadr w escorcie - krokowy, przeplywonierz, czyli inc trasznego Powodzneia w szukaniu [ wiadomość edytowana przez: Snale dnia 2006-11-30 00:40:05 ]


i sonda , ale jest kozak opcja - poszukaj silniczka 1.8 16v z xr3 - 130 koni niedogoni (modele po 91 r)
  
 
Cytat:
2006-11-30 00:44:10, agent_lol pisze:
i sonda , ale jest kozak opcja - poszukaj silniczka 1.8 16v z xr3 - 130 koni niedogoni (modele po 91 r)



Po '94 jak już.
  
 
kolega pytał o kombi a seryjnie 1,8 130KM w kombiaku nie ma , no ale Polak potrafi
  
 
Cytat:
2006-11-29 23:28:29, L_BUBU pisze:
Mam pytanie na temat silniczka 1.6 16V zetek 95 r Jakie ma wady i zalety ile to pali, w postaci kombi? i czego się można spodziewać


Miałem Zeteca i byłem zadowolony. We wszystkich czasopismach jest to najbardziej polecany silnik. Po 1995 były do wyboru:
- ZETEC
- benzyna 1,4 - wszyscy twierdzą, że ten silnik to pomyłka zwłwaszcza w kombi. I nie pali mniej niż 1,6
- Diesel
więc nie za bardzo masz w czym wybierać (jeśli ZETEC Ci nie odpowaiada). Jeśli ZETEC jest zły to fachwocy twierdzą, że diesel jest bez rewelacji. Jeśli już to TD.
pozdrawiam
Arturek
  
 
Cytat:
2006-11-30 06:44:02, Arturek pisze:
Miałem Zeteca i byłem zadowolony. We wszystkich czasopismach jest to najbardziej polecany silnik. Po 1995 były do wyboru: - ZETEC - benzyna 1,4 - wszyscy twierdzą, że ten silnik to pomyłka zwłwaszcza w kombi. I nie pali mniej niż 1,6 - Diesel więc nie za bardzo masz w czym wybierać (jeśli ZETEC Ci nie odpowaiada). Jeśli ZETEC jest zły to fachwocy twierdzą, że diesel jest bez rewelacji. Jeśli już to TD. pozdrawiam Arturek



Zetec 1,6 16V 90 KM, 1,8 16V 105 KM i 1,8 16V 115 KM
  
 
Mam kombi silnik 1.6 zetek 99 r . Spalanie gazu w temperaturach jakie ostatnio panuja to w cyku mieszanym 9l gazu + benzyna na rozruch. Może nie jest krolem szos, ale do swobodnego i w miare zwawego poruszania sie starcza. W zeszłym roku kiedy temperatura spadała do okolo - 20 stopni ani razu nie odmowil mi posłuszenstwa
  
 
Mam zeteka 95r. 1,6 16v kombiaka od roku, jestem zadowolony z mego autka , naprawdę warto
  
 
zetec to naprawdę udana konstrukcja - jednak przed zakupem auta - najlepiej zrób to na zimno i z nienacka- sprawdź jak działa silnik na benie jak zimny (na luzie oczywiscie)
- jak dobrze to dobrze jak szarpie - to uciekaj - moż e bedzie to tylko jak u mnie czujnuk temperatury dla kompa , krokowiec , zaworek przewietrzania skrzyni- i po szarpaniu ( kangurze !!!!!!!!!)
- koniec beblania silniki doskonale znoszą DOBRZE zrobiona instalacje LPG
polecam i pozdrawiam
  
 
Od czterech lat śmigam na zetecu i nie narzekam 1.6 16v.Do tego od trzech lat lpg i jest ok.Raz stanąłem na trasie -zerwało pasek wielorowkowy ale po dwóch godz wymieniłem na nowy i dalej jazda.