Cyfrak

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witka

Szukam i szukam, i nie mogę się zdecydować. Do finału przeszły: Canon S3, Sony H5, Fuji S6500. Wszystkie w podobnej cenie i z podobnymi parametrami.
Z drugiej strony kuszą lustrzanki: Pentax K100 i Nikon D50. Pierwszy stabilizacją, drugi ceną.

Czy ktoś ma taki sprzęt i może się podzielić uwagami?

  
 
Cytat:
2006-11-26 17:07:43, leon pisze:
Witka Szukam i szukam, i nie mogę się zdecydować. Do finału przeszły: Canon S3, Sony H5, Fuji S6500. Wszystkie w podobnej cenie i z podobnymi parametrami. Z drugiej strony kuszą lustrzanki: Pentax K100 i Nikon D50. Pierwszy stabilizacją, drugi ceną. Czy ktoś ma taki sprzęt i może się podzielić uwagami?



Z tych wymienionych akurat nie. Testowalem Canon 5D z obiektywem z serii Pro. Jest bardzo szybki, niezawodny, zdjecia idealne, calosc niestety wazy okolo 10kg wiec raczej przenosny nie jest

Wracajac do tematu polecalbym Sony - jak narazie na cyfrakach tej firmy sie osobiscie nie nacialem. Nawet w komorce wyszedl im zaskakujaco dobry Nikony odradzam - wszystko w nich nietypowe i brak czesci zamiennych.

A moze by tak Canon 300D lub 350D? Podobno niczego sobie sprzet.
  
 
Cytat:
2006-11-26 17:07:43, leon pisze:
Witka Szukam i szukam, i nie mogę się zdecydować. Do finału przeszły: Canon S3, Sony H5, Fuji S6500. Wszystkie w podobnej cenie i z podobnymi parametrami. Z drugiej strony kuszą lustrzanki: Pentax K100 i Nikon D50. Pierwszy stabilizacją, drugi ceną. Czy ktoś ma taki sprzęt i może się podzielić uwagami?


Jezeli chodzi o lustrzanki to moja zona do tej pory uzywala Nikona F65 (analog), niedawno zmienila na D50. Dlaczego wybrala ponownie te marke? Widocznie jest z niej w pelni zadowolona.
A czesci zamienne? Po co takie czesci???

Pozdrawiam
Adamus
  
 
No widzisz - a na przyklad po to ze jak rozleci Ci sie kolko tematyczne do nastaw to nie bedziesz mial problemu - 200zl w oficjalnym serwisie z wymiana i po klopocie. A tak ani go wlacz, ani wylacz ani cokolwiek ustaw. Co wtedy z takim wartosciowym aparatem zrobisz?
  
 
Cytat:
2006-11-26 17:56:59, adamdn pisze:
No widzisz - a na przyklad po to ze jak rozleci Ci sie kolko tematyczne do nastaw to nie bedziesz mial problemu - 200zl w oficjalnym serwisie z wymiana i po klopocie. A tak ani go wlacz, ani wylacz ani cokolwiek ustaw. Co wtedy z takim wartosciowym aparatem zrobisz?


Wiem, wiem - jak mi peknie zbiornik wyrownawczy plynu chlodz. w Roverze, to bede musial wyskoczyc z 250 zl
Pytanie czy naprawde bede musial?

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Cytat:
2006-11-26 18:03:00, adamus pisze:
Wiem, wiem - jak mi peknie zbiornik wyrownawczy plynu chlodz. w Roverze, to bede musial wyskoczyc z 250 zl Pytanie czy naprawde bede musial? Pozdrawiam Adamus



Znam kogos kto musial Z cyfrakiem podobnie. Robcie jak chcecie ale ja wole byc ubezpieczony od takich przypadkow - szczegolnie po gwarancji...
  
 
Cytat:
2006-11-26 17:53:58, adamus pisze:
...niedawno zmienila na D50. Dlaczego wybrala ponownie te marke? Widocznie jest z niej w pelni zadowolona. ...


Z kitową optyką też? Czy też używa z analoga? Porównywała go z innymi, czy poszła "po tradycji"?
  
 
Z tej wymienionej trójki polecam S3, reszta bleee. Chociaż właściwie to cała trójka rewelacją nie jest, ale na amatorski użytek S3 wystarczy spokojnie. Co do lustrzanki ostatnio śmigałem na alfa 100 (sony). Dobry jest ( i cena też już niezła). Wszystko trzeba dokładnie przemyśleć ( do czego będziemy używali aparatu, jakie opcje są nam potrzebne, jakie mamy doświadczenie w fotografii, jaki mamy portfel itp) Nie kierować się ładną obudową, lub bajerem typu futerał gratis (nawet najlepszy futerał nie pomoże jeśli aparat będzie marny ) Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2006-11-26 17:26:55, adamdn pisze:
A moze by tak Canon 300D lub 350D? Podobno niczego sobie sprzet.


Body ponoć OK, tylko optyka kitowa jest naprawdę kitowa. A lepsza to już konkretne "piniądze".
  
 
Cytat:
2006-11-26 18:12:21, leon pisze:
Body ponoć OK, tylko optyka kitowa jest naprawdę kitowa. A lepsza to już konkretne "piniądze".



Sie zgadza - ale trzeba wybrac mniejsze zlo Ten fabryczny dodatek do body to jest po prostu zatyczka zeby sie lustro nie kurzylo
  
 
U mnie jest Panasonic Lumix TZ1 z obiektywem leica, złego słowa na niego nie powiem, daje radę
  
 
Cytat:
2006-11-26 18:16:55, Janisz1990 pisze:
U mnie jest Panasonic Lumix TZ1 z obiektywem leica, złego słowa na niego nie powiem, daje radę



Wlasnie - dzieki ze mi przypomniales. Panasonic Lumix FZ2 czy tam juz nawet FZ3 jest po prostu piekny. 12 krotny zoom optyczny, stabilizacja, jasny obiektyw!! Cena przystepna (ok. 1500zl) jedyny mankament jak dla mnie to brak formatu 3:2. Z kompaktowych maja je narazie chyba tylko Kodak i Sony.


[ wiadomość edytowana przez: adamdn dnia 2006-11-26 18:21:07 ]
  
 
Gdyby nie szumy przy ISO>400, to PaniSonia byłaby teges.
  
 
Cytat:
2006-11-26 18:22:22, leon pisze:
Gdyby nie szumy przy ISO>400, to PaniSonia byłaby teges.



Poswiec ISO>400 dla porzadnej optyki i stabilizacji. A jezeli juz lustrzanka to polecam tylko i wylacznie Canona
  
 
bawiłem się lustrzankami ... Zenit, Praktica, poźniej Nikon....
1,5roku temu kupiłem cyfrówkę NIKON Coldplix 8700 ... jestem zadowolony z niego na maxa, nic się nie dzieje ino ładowanie baterii i strzelanie fot, mój model ma ileś tam ustawień tematycznych, małpke i ustawienia manualne, od 0,5roku bawię się sam ... raz wyjdzie zdjęcie raz nie, ale karta 1 GB starcza...

jest to model bez stabilizacji obrazu.... nie przeszkadza mi to... bo kupiłem statyw,

co do innych marek ... soniacz daje oprogramowanie do NIKONA, ale NIKON to wiadomo optyka, a w aparacie najważniejsza rzecz,

Panasonic... niech se robią sprzęty domowe, ale tą dziedzine niech zostawią innym ... 3 razy kumpel już oddawał małpke na gwarancji... wyświetlacz siadał

o pozostałych się nie wypowiem bo takowych nie miałem...
radziłbym poczekać i odłożyć kaske i kupić albo NIKONA, albo CANONA... oni od lat zajmowali się robieniem aparatów...
  
 
Cytat:
2006-11-26 18:08:55, leon pisze:
Z kitową optyką też? Czy też używa z analoga? Porównywała go z innymi, czy poszła "po tradycji"?


Zmiana dotyczyla tylko body - nie mozna miec wszystkiego (od razu), sa przeciez ciekawsze rzeczy od fotografii - np. Polonezy

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Ja przez ponad rok "pracowałem" na używanym już wtedy Canonie IS S1. Jak na apart tej klasy daje sporo możliwości i można się już nim troszkę pobawić. S3 to bardziej dopracowany wizualnie i funkcjonalnie aparacik, do tego w ciekawej kolorystyce i nie wyglada kosmicznie. Co najważniejsze to Canon, a Canon wie jak się robi aparaty.

Jeśli już mowa o lustrzankach cyfrowych, to w cenie ok. 3 tys to polecałbym Nikona D70s. Z aparatami jest podobnie jak ze sprzetem Car Audio - kluczem do sukcesu jest dobra optyka. Nawet mega wypaśny w funkcje aparat nie pomoże, jeśli mamy lichy obiektyw. A jeśli chodzi o obiektywy, to jest ich mnóstwo, do wyboru do koloru - w zależności od specyfiki, przeznaczenia, fotografowanych obiektów.
  
 
Jak bym był w tym momencie na kupnie cyfraka w tej klasie, to zdecydowanie brał bym Canona, ale nie S3 tylko G7 !!!
  
 
A Leon i tak wybierze Kodaka opartego na Canonie lub Nikonie lub tez cyfrowa wkladke Imagek do zwyklej analogowej lustrzanki
  
 
Leon, nie kupuj cyfraka, wydaj kase ma wóde. Dostaniesz niedługo służbowy telefon z wbudowanym, wypaśnym aparacikiem.