Silnik cieply ciezko pali

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam !
mam nast problem: e36 silnik m40 od niedawna ciezko odpala na cieplo ,musze pare razy pokrecic rozrosznikiem zeby odpalil . po odpaleniu nieregularnie pracuje przez chwile potem sie uspokaja,do tego zwieszyla apetyt na paliwo spala mi wiecej ok 2l .kopyta nie stracil daje jak zawsze.

od kiedy ja mam po odpaleniu na zimno nie wchodzi na wyzsze obroty jak gdyby nie dzialalo ssanie nawet na mrozie

pozdrawiam
  
 
SONDA LAMBDA!!

na bank! mialem to samo - wymienilem wszystko!
elektryke, czujniki, nawet regulator cisnienia paliwa!
na koniec zostawilem sievie sonde, po wymianie moje 325 jezdzi szybko, pracuje rozno i pali 4 litry mnie benzynki

pozdr!
  
 
XVC jaką sonde założyłeś i ile kosztowała ja mam też 325i i mam podobny problem chyba bede musiał zmienić
  
 
dzieki xvc ja mam 316-tke problem podobny ale mysle ze to zadziala .

pozdrawiam
  
 
ja z kolei miałem całkiem podobny problem też w 316 m40 i okazało się że to czujnik temperatury silnika - 50 pln i autko jak nowo narodzone
  
 
sonda jakas niemiecka uniwersalna na 4 przewodach. powiem sz czerze ze dostalem ja okazyjnie od brata [skads ja mial] i zaplacilem 150.. na pudelku widniala cena 226 zl

pozdr!
  
 
witam ponownie sonda wymieniona odpalanie na cieplym sie poprawilo chociaz pierwsze pare odrotow plywa pozniej sie wyrownuja i silnik chodzi juz nnormalnie

spalanie jednak niepoprawilo sie.

rano po odpaleniu silnika nie wchodzi na wyzsze obroty.

doradzcie co albo gdzie dalej szukac moze czujnik temp.?
a moze przeplywomierz sam nie wiem
wiecie moze jak dziala ssanie automatyczne w tym modelu

pozdrawiam
  
 
matinix tez mam m40 316 i pytanie gdzie jest umijscowiony ten czujnik temperatury bo chyba mam te dolegliwośc co ty
  
 
Hallo

no niestety po wymianie sondy i czujnika temp. silnika nie ma zadnej poprawy na poczatku wydawalo sie ze jest lepiej ale problemy wrocily dalej cieply silnik ciezko pali co robic dalej???

POMOCY!!!

pozdrawiam
  
 
Mam to samo w 316 M43, czytałem że ciężko może odpalać jak wtryski są nieszczelne albo uszkodzone oringi na wtryskiwaczach ale jak narazie nie sprawdzałem u siebie. Nie wiem jak u Ciebie ale moja jak już odpali ciepła to przez moment czuć tak jakby niespalonym paliwem tak jakby była zalewana.
Jak uda się znaleźć przyczynę to prosze o tym napisać.

Pozdrawiam
  
 
hi
dzieki za podpowiedz kubiseba

tym paliwem tez mi daje z rury


bylem w serwisie bmw na sczytaniu bledow i nic
gosciu sam nie wiedzial co moze byc
gadal zeby jeszcze sprawdzic wtryski i jakis sensor na
rozrzadzie ale nie daje gwarancji ze to napewno to wiec ze wzgledu na koszty zrezygnowalem