Pośba o identyfikację silnika Carina E

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupiłem niedawno Carinę E i mam kłopoty z ustaleniem dwóch rzeczy:

1. Jaka jest moc silnika?
2. Czy silnik jest na ubogą mieszankę, czy zwykły?

Kilka danych:
- Toyota Carina E GLi, 1997 r., z polskiego salonu
- VIN SB153ABK00E194364
- silnik 1,6 4A-FE
- kopułka rozdzielacza pomarańczowa, na zatrzaskach (nie przykręcana)

Poprzedni właściciel twierdził, że ona ma 115 koni, ale jestem pewien, że jest dużo słabsza. Nie potrzebuje rakiety, ale w tym aucie każde wyprzedzanie trzeba dobrze zaplanować :/.
Wcześniej jeździłem primerą 2.0 116 koni. Mimo, że nissan jest 6 lat starszy, ma przebieg 3x większy, waży 100 kg więcej i ma skrzynię automatyczną, to na drodze jest o wiele bardziej żwawy
Więc nie wiem, czy w carinie jest coś zepsute, czy po prostu silnik jest słabszy niż twierdził właściciel?
  
 
http://www.toyodiy.com/parts/q?vin=SB153ABK00E194364+ tyle narazie znalazlem a o reszcie niech wypowiedza sie specjalisci
  
 
konie to nie wszystko, jeszcze Nm się liczą, a to idzie do góry wraz z pojemnością.

a czy Lean Burn, czy nie poczytasz w linkach z tego tematu : KLIK
  
 
Masz rację Talus
Moje trzecie pytanie:

Jaki moment może z sziebie wydusić mój silnik i przy jakich obrotach?

A co do lean burn, to poczytałem trochę na forum, ale dalej nie jestem pewien :/ Moje wtryski są wkręcone w kolektor dolotowy kilka centymertów od głowicy. Więc chyba nie lean burn? Poza tym wyczytałem gdzieś, że na Polskę w ogóle nie puszczano tych silników tylko zwykłe, a ja mam auto z polskiego salonu.
Ale czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia?
A może ktoś ma dostęp do jakiejś bazy danych TOYOTY i po VINie dojdzie do danych technicznych?
  
 
po 96 roku nie było juz silników 115Km
tylko 107 i 100KM
  
 
Gdzieś czytałem, że w 1996 roku rzeczywiście ograniczono moc do 99 koni, ale nie wiem czy w LB, czy w zwykłym.

Czy w ASO mogą określić jaki to silnik? Może ktoś się orientuje, czy mają tam bazę danych, z informacją który egzemplarz jaki silnik dostał (jakiej mocy, jakiej wersji itp.)?

Pomóżcie proszę, bo nie wiem czy mam ten silnik naprawiać, czy się przyzwyczaić