Czym to zamontowac ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
kiedys po strzale wypadla ta rura i do tej pory , wlasciwie ledwo co sie trzyma , pomyslalem ze wkoncu ja przymocuje , niewiem czym to bylo oryginalnie zamocowane, mam w domu silikon szklarski myslicie ze mozna nim ??


[ wiadomość edytowana przez: Michal_g dnia 2007-06-29 16:47:27 ]

[ wiadomość edytowana przez: Michal_g dnia 2007-06-29 16:49:38 ]
  
 
Najlepiej czymś co jest w miare elastyczne.....
jakiś silikon albo to co napisałeś....
  
 
Ta niebieska substancja na kolektorze ssącym to prawdopodobnie klej anaerobowy (wiąże gdy nie ma dostępu powietrza). Stosuje się go na połączenia gwintowe, do osadzania tulei itp.
U mnie w 1.4 wewnątrz plastikowej obudowy dolotu jest gumowy oring, a zakłada się to na wcisk, później dokręcając ją do pokrywy zaworów.
Alternatywnie silikon wystarczy
  
 
mam wlasnie taki elastyczny ;p , a niebedzie lapal zbyt wysokiej temperatury ?? i cos tam sie niedobrego znim dzialo??
  
 
A nie da się tam nałożyć jakiejś opaski? Jak nie z płaskownika, to może z drutu. Takie z twardego drutu są stosowane w... pralkach i innym sprzęcie agd mającym kontakt z wodą. Nałożyć, zacisnąć i po kłopocie. Silikon będzie się złuszczał. Jeśli już jakaś chemia, to porozglądałbym się za jakimś locktitem.
A ta rura, to nie jest na tym kołnierzu jakoś zdeformowana lub wbita w siebie? Bo co to za fałdy na niej w miejscu przejścia w kołnierz?
  
 
te pofaldowania to czarna tasma , opaski tam niemozna dac zadnej bo sie niezmiesci (ze wzgledu na pokrywe zaworow)
  
 
Cytat:
a niebedzie lapal zbyt wysokiej temperatury ?? i cos tam sie niedobrego znim dzialo??



ciężko mi powiedzieć do jakiej temperatury nagrzewa się kolektor ssący, ale na opakowaniu kleju powinieneś mieć jego zakres temperatur. Są 3 rodzaje tych klejów: mocne, średnie i słabe.
Gdy temperatura jest zbyt wysoka (przekracza zakres tolerancji kleju) klej zaczyna puszczać tzn. zmienia swoją konsystencje. W ten sposób luzuje się te mocne - trzeba element zabezpieczony klejem podgrzać do +300 st.C.
Wracając. Spróbuj, najwyżej poszukasz czegoś innego
  
 
Myśle, że mozna by to taśmą samowulkanizującą oblecieć