Kto wie??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam..mam pytanko..czy ktos moze mi podac roznice pomiedzy kolektorem dolotowym montowanym w mv6 do 97 i po 97?jest optyczna roznica(po 97 jest wyzszy i dluzszy)..chodzi mi o to ze mialem przyjemnosc jezdzic z tym nowszym i smiga o wiele lepiej a zwlaszcza od dolu obrotow...ironia czy to naprawde dziala?dzieki za podpowiedzi...pozdrawiam
  
 

nie ironia, fizyka...
  
 
nie jestem fizykiem hehe...stad moje pytanko...czy zmiana kolektora na nowszy zmieni cos w mojej besti?chodzi mi o dol silnika,elastycznosc i spalanie?dzieki za podpowiedzi...pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-07-30 10:46:38, piontol pisze:
czy zmiana kolektora na nowszy zmieni cos w mojej besti?chodzi mi o dol silnika,elastycznosc i spalanie?

Uuu, zmiana kolektora na długi niesie poważne konsekwencje których nie wolno lekceważyć:

- dół silnika - blok spuchnie o 11% co w konsekwencji da Ci silnik 3,3
- elastyczność - silnik się stanie tak elastyczny że będzie się wyginał na zakrętach
- spalanie - wzrośnie trzykrotnie wskutek podwojenia liczby koniuff



A serio to silnik z długim i krótkim kolektorem imho chodzi tak samo. Nie zauważam różnicy w osiągach czy głośności pracy.

PS. Zamiast kombinować z kolektorem może zainteresuj się kondycją swojego silnika? Skoro drugie auto jeździło odczuwalnie lepiej, to z dużym prawdopodobieństwem Twojemu silnikowi coś dolega. Shamuj go a wszystko wyjdzie.
 
 
Tytuł tego wątku dałeś wręcz idealny .
Każdy kto kiedykolwiek będzie szukał takich informacji w wyszukiwarce , na pewno po tym tytule od razu skojarzy iż chodzi w nim o porównanie kolektorów dolotowych.