Ogrzewanie tylnej szyby...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Postanowiłem zrobić nowy temat tylko o tym gdyż coraz więcej problemów mam z tym...

A więc, pewnego razu śmierdziało spalenizną jak miałem załączone ogrzewanie.

Co się okazuje, bezpiecznik cały, lecz się wtopił w skrzynkę bezp. Wymieniłem go, lecz dalej nie działą, sprawdziłem przycisk, nic, co dalej ? który to przekaźnik żeby sprawdzić czy w nim przewody są ok ? Styki przy szybie sprawdziłem, przewód troche ma podtopiną izolację który jest po lewej stronie patrząc od wew. auta. Czy one idą całą podsufitką, czy oba idą jedną stroną ?
  
 
Zaraz dostaniesz od modów ...forumowy wpierdol bo w wyszukiwarce są 3 str. o ogrzewaniu tylniej szyby !!!

Nie tylko Tobie nie działa - nikomu fabryczne wykonanie nie działa (ło).

Nie podeślę Tobie linka co masz zrobić ...bo informacji na ten temat jest tyle, że szkoda gadać.
  
 
E tam.
W moim pierwszym batyskafie (Samara) ogrzewanie nie działało, bo jakaś poprzednia teściowa "sraka" właściciela opierdzieliła tylnią szybę skrobaczką, bo szron był.
  
 
Cytat:
2010-10-13 18:34:51, nawigator5 pisze:
Nie tylko Tobie nie działa - nikomu fabryczne wykonanie nie działa (ło).


A mi działa

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
a mi tesz działa i nawet gasnie kontrolka jak sie zagrzeje
  
 
tyle, że w żadnym z tematów nie znalazłem jaki to przekaźnik. Tam jest kilka kostek.
  
 
Mi tez działa z wyjątkiem 2 kresek

Pozdr.
  
 
Wszystkim Wam tak działa (w oryginale oczywiście) ...że macie ok. 6,3 V na zaciskach szyby


BBbbuuuuuuuuuahahahahahahahaha........




A co do kolegi VEndriuV ...za grzanie szyby odpowiedzialny jest przekaźnik w skrzynce przekaźnikowej w kabinie ...ten przy lewej nodze.

(jest tam miejsce na 4 przekaźniki - ten jest ...na godz 16:25 w odniesieniu do tarczy zegarowej).
  
 
ale za bezpiecznikami tak ? w senscie takim, że musze odkręcić skrzynkę bezpieczników ? Bo na tej półeczce to mam tylko do alarmu z tego co widziałem. A żadnych przekaźników nie ma.
  
 
grr znowu nie da się edytować czemu tak ?

A co do tematu, to znalazłem ten przekaźnik, jest on na dole koło pedałów, i to jest ten w sumie ostatnio (po prawej stronie na końcu na dole).

Mam tam 3 przekaźniki, ale naciskałem i czułem który cyka więc na pewno to ten, tylko teraz pytanie czy jak ja go wyciągne to przestanie coś jeszcze działać ? Czy to tylko do ogrzewania ?


[ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2010-10-16 15:18:09 ]
  
 
Cytat:
2010-10-16 15:17:13, VEndriuV pisze:
....tylko teraz pytanie czy jak ja go wyciągne to przestanie coś jeszcze działać ?



Jak go wyjmiesz to komputer się zresetuje. Po odpaleniu mogą migać awaryjne. Więc sam musisz podjąć decyzję czy jedziesz do serewisu na skaner czy ...sam uczysz komputer.

Mając na względzie obecne niskie temperatury ...ja wybrałbym to pierwsze rozwiązanie bo uczyć komputer w takich warunkach - to jest przej.......

  
 
Cytat:
2010-10-13 21:04:08, VEndriuV pisze:
tyle, że w żadnym z tematów nie znalazłem jaki to przekaźnik. Tam jest kilka kostek.

O ile wiem na serwerze ftp jest książka serwisowa. Poza tym jeśli przeczytałbyś inne tematy wiedziałbyś że wyjmując ten przekaźnik przy okazji odłączysz ogrzewanie lusterek.
  
 
tak tak to wiem, lecz tak czy siak nie działa ogrz. lusterek wraz z ogrzewaniem tylnej. A więc tak z komputerem nie miałem problemu, po odłączeniu przekaźnika, z resztą nie wiem co to ma do tego.

A więc wyczyściłem poprawiłem luty, przy lutach które idą od nóżek przekaźnika była jakby troche popalona cyna, zdrapałem ją, schodziła lekko. Potem poprawiłem luty no i wyczyściłem nóżki.

Ale dalej nie działa... Co może być ?
Pozostaje chyba wtyczka przekaźnika, wtyczka bezpiecznika, no i wszystkie przewody prawda ? Bo innych łączeń oprócz tego co jest na szybie i tych wymienionych to chyba nie ma.


A co do ksązki serwisowej i serwera ftp to :

"Nie masz uprawnień do przeglądania tego wątku.
Temat dostępny wyłącznie dla klubowiczów." ...


A przewody idą którą stroną przez słupek itp.
Ja próbowałem obrócić, skrzynkę bezpieczników, lecz nie dało rady za bardzo... A chciałem zobaczyć tamte przewody.

[ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2010-10-17 13:06:31 ]