HYUNDAI MATRIX-czy posiada zabezpieczenia w trakcie stłuczki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam , wszystkich mam pytanie odnośnie własnie tematu ponieważ niedawno nabyłem MATRIXA 1,6 Z 2002r , który jest niestety po kolizji a zastpić ma moją Lantre 98r , którą czas był sprzedać dla mnie osobiście ze względu tylko i wyłącznie na wiek.
Powróce jeszcze do pytania głównego - czy może ktoś wie gdzie i czy wogóle jest jakieś zabezpieczenie w Matrixie przy stłuczce- auto nie odpala.
Dodam jeszcze - już dawno miałem to zrobić ze Matrix jest moim 6 HYUNDAIEM - uważam że auta tej marki dają bardzo dużo w swojej klasie za nie duże pieniądze- nie chcę obrażać posiadzczy VW ale w/g mnie niech sie chowaja na przeciw Hyundaia biorąc pod uwage cene rok itd...
Jak sprzedawałem Lantre 98r to żona prawie płakała.
Zaczełem od Excela 1,3- 89r
Potem, PONY 1,5- 92r, Lantra kombi 1,6-98r, Accent 1,3- 96r
Obecnie posiadam Accenta 1,5 -95r i wspomnianego powyżej Matrixa 1,6-2002r , którego właśnie jeszcze nie odpaliłem.
Auto sprowadzone z Włoch gdzie wyjęto nową instalacje na metan , na której jezdził niecały rok więc nie wiem dlaczego nie odpala czy po stłuczce czy po demontażu instalacji.
Ma niewielki przebieg 80 tys.km
Serdecznie prosze o wszelkie sugestie będe bardzo wdzięczny , Pozdrawiam
  
 
Witam!
Jak wrócę do domu, poczytam instrukcje.
Zdaje mi się, że jest tam zabezpieczenie...
  
 
a więc jest odcinacz paliwa.
znajduje się po stronie kierowcy pod maską, zamontowany jest na kolumnie amortyzatora. w poblizu jest skrzynka przekaźników.
jak trzeba będzie, to moge zrobić skan...
  
 
Witam , śliczne dzieki - zaczne właśnie od tego ponieważ podobno była tam taka sytuacja - jak pśukneli samostartu silnik zaczynał pracować wiec swiadczyłoby o braku paliw, tak twierdził poprzedni właściciel - osobiscie nie jestem zwolennikiem uzywania samostartu - uwazam ze ma byc wszystko OK i ma zapalic normalnie. Jeszcze raz serdeczne dzieki- skanu nie trzeba- juz wiem gdzzie to jest- tylko pytanie jesli posidasz instrukcje Pl - czy to załacz sie przy lekkim uderzeni w przód ? jesli oczywiscie tam jest opisane.
Pozdrawiam , Radek - sjamek1
  
 
pisze tylko, ze zabezpieczenie moze sie uaktywnic w razie kolizji lub mocnego uderzenia...
a instrukcje dali mi w salonie hyundaia
wystarczy ladnie sie zapytac