Bierze olej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Przejechałem 1200km i sprawdziłem stan oleju w silniku. Jak się okazuje trochę go ubyło ok. 100ml. Podobno jest jakaś norma, że silnik może brać jakieś małe ilości oleju, czy to prawda? Jeśli tak jakie są granice? W poniedziałek chce sprawdzić jakie mam ciśnienie w cylindrach. Jakie powinno być w każdym z nich? Dodam tylko że mam silnik 1.4, Escort MK7 '95r.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
  
 
a kopci ci jak go odpalasz??
  
 
a jak ty po bognecie wyliczyles 100ml bo na miarce roznie moze byc olej w zaleznosci od tego jak dawno temu jezdziles:] u mnie np. jak zimny silnik to prawie pod max, a pojezdze troche i silnik chwile ostygnie to na bagnecie mam min
  
 
Cytat:
2008-02-02 19:41:17, piootr84 pisze:
Witam! Przejechałem 1200km i sprawdziłem stan oleju w silniku. Jak się okazuje trochę go ubyło ok. 100ml. Podobno jest jakaś norma, że silnik może brać jakieś małe ilości oleju, czy to prawda?



Prawda, z tym że to bardziej zabezpiecznie dla producenta w celu unkinięcia napraw gwarancyjnych.
ZTCW to przoduje tutaj Opel ze swoją normą 0,7l/1000km. Co generalnie ogranicza przeglądy do wymiany filtrów
Nie wiem jak to wyliczyłeś, ale to zupełnie dopuszczalne wartości. Z reguły na bagnecie między min a max masz ok.1l różnicy.
  
 
Dokładnie nie wiem ile mi ubylo, ale nie wydaje mi sie żeby ubyło więcej niz 100 ml. Stan oleju sprawdziłem tak: przy wymianie oleju wlałem do kreski max a teraz mam jakies 5mm mniej na bagnecie. Oczywiscie sprawdzałem na zimnym silniku.
Martwic sie tym czy po prostu olac to i zapomniec o sprawie? W razie czego jaki jest koszt wymiany uszczelniaczy. Mam mozliwość zrobienia tego samodzielnie w domu, wiec chodzi tylko o części.
  
 
Cytat:
2008-02-02 23:53:23, piootr84 pisze:
Martwic sie tym czy po prostu olac to i zapomniec o sprawie? W razie czego jaki jest koszt wymiany uszczelniaczy. Mam mozliwość zrobienia tego samodzielnie w domu, wiec chodzi tylko o części.



Ja bym olał, no chyba, że bardzo Ci się nudzi
  
 
Sprawdz okolice czujnika cisnienia oleju - moze byc uszkodzony (sa bardzo delikatne) i przepuszcza Ci sladowe ilosci oleju a co za tym idzie obserwujesz ubytki oleju.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2008-02-02 23:53:23, piootr84 pisze:
Dokładnie nie wiem ile mi ubylo, ale nie wydaje mi sie żeby ubyło więcej niz 100 ml. Stan oleju sprawdziłem tak: przy wymianie oleju wlałem do kreski max a teraz mam jakies 5mm mniej na bagnecie. Oczywiscie sprawdzałem na zimnym silniku. Martwic sie tym czy po prostu olac to i zapomniec o sprawie? W razie czego jaki jest koszt wymiany uszczelniaczy. Mam mozliwość zrobienia tego samodzielnie w domu, wiec chodzi tylko o części.


zamiennik ok 4zł oryginał ok 10, razy 8 sztuk.
  
 
Sprawa załatwiona, miałem mały wyciek, uff, całe szczęście że nie musiałem grzebać się w silniku. Dzieki za pomoc.